ZAMEK NA SPRZEDAŻ W PIANA VERCELLESE

25 zdjęć
Na równinach Vercelli, w Piemonte, gdzie widok rozciąga się od Monte Rosa do zielonych dolin, jest na sprzedaż stary zamek z okresu od X wieku o 1200 metrów kwadratowych w części (500 mq), przeszła kilka renowacji i skrupulatną konserwację elewacji szanując i zachowując oryginalne cechy struktury.
Ramką dla tego uroczego zabytkowego domu w Piemonte ze wspaniałymi obszarmi krajobrazowych upraw ryżu, zielone równiny i rustykalne domy położone na stokach i rzeki Po, która tworzy piękne lustra wody. Zamek na sprzedaż posiada cztery szlachetne sypialnie i bogate pokoje, które tworzą elegancką atmosferę dzięki udoskonaleniom i wyposażeniu wnętrz. Aby zakończyć ten uroczy obrazek, należy wspomnieć o dużym tarasie przy wejściu do domu, uroczy ogród, basen i szerokie, zadaszone ganki. Pierwsze wzmianki o zamku pochodzą z X wieku: dyplom cesarza Ottona I, 962 potwierdza Curtis Casanova hrabiego Aimone. Miał prawa w mieście kościół Vercelli, a następnie hrabia Biandrate i Avogadro, partii guelfa, księcia Savoia Amadeusza VIII. Zamek, który dominuje w centrum miasteczka, w XIII w., był ostoją dla ludzi, dla ochrony roślin zniszczonych w XVI wieku. Wieś została zajęta przez Hiszpanów w XVIII wieku i przestała pełnić funkcję fortu, od XVIII wieku, była używana do celów rolniczych, a tylko w części mieszkalnej. Na początku XX wieku przeszła znaczne remonty zewnętrzne i wewnętrzne z wyborem estetycznym przypisywanym stylowi liberty będącemu w modzie w tym okresie. Przeszła do własności rodziny Bossola pod koniec XIX wieku, w tym zamek w Piemonte stał się głównym ośrodkiem produkcji ryżu, w centrum tętniącym życiem nieruchomości rolnych, pracującym do dziś.

informacje techniczne

Region: Piemonte
Miasto: między Turynem i Mediolanem
Lokalizacja: Vercelli

Typologia: Zamki w Turynie - Zamki na sprzedaż
Powierzchnia wewnętrzna: 1200 mq + wieża
Powierzchnia zewnętrzna: 2000 mq

Sypialnie: 4
Łazienki: 4
Pokój dzienny: 2
Jadalnia: 1
Kuchnia: 1
Hol: 1

jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne

Basen
Duży parking
Ogród: 2000 mq

Piemonte - Turyn - Mediolan: Vercelli 9 km - Novara 29 km - Mediolan 75 km - Alessandria 62 km - Turyn 64 km - Golf Club Cavaglià 6 km – termy 99 km – lotnisko Mediolan 34 km - zjazd z autostrady: Balocco 5 km.

Ref: 0322
cena: Do 2,5mil

sprzeda się zamek

historyczne domostwo
nieruchomość turyn

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Vercelli

Piemonte - Turyn - Mediolan: położony wzdłuż ważnej drogi przecinającej starożytną gospodarkę skierowaną do św. Bernarda, mieście Vercelli (Vercellae) zostało opracowane jako miejscowość zamieszkała przez istniejącą wcześniej celtyczno-ligurii później pod rzymską okupacją sięgającą pierwszej dekady II wieku p.n.e. Ostateczne zwycięstwo rzymian nad innymi narodami na tym obszarze miało miejsce w drodze powrotnej w 101 roku p.n.e., kiedy armia kierowana przez Gajusza Mariusza pokonała potężne germańskie plemię Cymbrów na Polac Raudii. W 49 p.n.e. Vercelli otrzymało pełne obywatelstwo rzymskie i centrum stało się municipium, zostało wzbogacone o ulice, zabytki, łaźnie publiczne, akwedukt, teatr i amfiteatr. Pomiędzy pierwszym i drugim wiekiem p.n.e. rozkwit centrum Piemonte słabnie. Następnie jednak, w trzecim i czwartym wieku znaczenie się pogorszyło i losy związane z Vercelli pokryły się z Imperium Rzymskim. Następnie zostało poddane różnym barbarzyńskim najazdom Hunów i Burgundów w Gundobald.
Isnieje mało późno antycznych i wczesnośredniowiecznych informacji. Od szóstego do ósmego wieku miasto było pod panowaniem longobardów, a później przeszło pod panowaie franków. Z Księstwa, miasto między Turynem i Mediolanem Vercelli zostało powiatem i faktycznie było administrowane przez biskupów. Po latach niepewności, Vercelli sprzymierzone z Mediolanem uczestniczyło w wydarzeniach z Ligi Lombarda, aż do zwycięskiej bitwy pod Legnano. W XIII wieku stopniowo ustanowiło system komunalny, które ustąpił najbogatszemu okresowi w całej historii miasta, która przejęła kontrolę nad terytorium między Alpami, Po, Sesia i Dora, również dzięki aktowi z 24 kwietnia 1243, w którym kardynał Grzegorz z Montelongo, legat papieski, przeniósł do miasta Piemonte jurysdykcję nad wszystkimi terytoriami należącymi do diecezji Vercelli, w tym czasie nieobsadzonym, zachowując miejsze rządy; sprzedaż znacznej wielkości, została zakwestionowana przez kolejnych biskupów, z różnym powodzeniem.
W wyniku długich walk między Guelfi i Ghibellini, kierowane przez Avogadro i Bicheri-Tizzoni miasto w Piemonte, w którym stoi na sprzedaż Zamek, przeszedł do obcej dominacji, a w 1335 Vercelli utraciło na zawsze swoją niezależność polityczną. Pod rządami Visconti odnotowano okres względnego spokoju w 1427, kiedy miasto było pod księstwem Savoia i szybko się łączy. Mimo to, miasto Vercelli było jednym z głównych ośrodków kulturalnych renesansu w Piemonte. W 1704 nastąpiło ostatnie oblężenie przez wojska księcia Vendome podczas wojny o sukcesję hiszpańską, ale traktat Ultrecht z 1713 oznaczał powrót do Savoia. W okresie napoleońskim Vercelli zdobyło tytuł stolicy Departamentu Sesia i zostało przyłączone do państwa francuskiego. Po przywróceniu państwa Savoia, którego historia sięga 1814 roku, Vercelli wziął udział w powstaniach liberalnego buntu 1821 i odrodzenia. Wtedy był to wtedy czas wojen niepodległości, które doprowadziły do poważnych szkód w mieście.