ZAMEK NA SPRZEDAŻ W LIGURII

16 zdjęć
W dominującej pozycji, na górze słonecznego wzgórza, stoi ten imponujący zamek na sprzedaż, który ma wspaniały widok na zatokę Liguri. Pomimo, że budowa budynku miała miejsce między 1936 i 1941, to przypomina on styl zabytkowych rezydencji w Ligurii, a także starożytne średniowieczne zamki dzięki obronnym wieżom ostrzegawczym, blankom wieńczącym wieże które reprezentują wszystkie elementy typowe dla średniowiecza. Oprócz tego,  na szczególną uwagę zasługują także pewne cechy, które odnoszą się do gotyckiego i arabskiego stylu, które dobrze komponują się ze średniowieczną architekturą.
Luksusowy pałac wciąż zachowuje swój pierwotny kształt w formie litery „U” i jest rozłożony na trzech piętrach plus piwnica i wieże, które rozłożone są na dwóch poziomach. Zewnętrzna część zamku wykonana jest z uwagą na szczegóły, ale to, co widzimy na pierwszy rzut oka towspaniały kontrast kolorów wynikający z połączenia dwóch rodzaji powłok: dolna część jest pokryta przez typowy jasny kamień, podczas gdy górna pokryta czerwoną cegłą.
Majestat zewnętrznej części zamku jest przeciwieństwem wnętrza, które jest bardzo proste, bez specjalnych ozdób lub wartościowych przedmiotów. Jest za to elegancki, jak można oczekiwać od prestiżowej posiadłości w Ligurii. To typowy luksusowy zmek, gdzie pomieszczenia są rozmieszczone wokół centralnego miejsca. Parter składa się z dużego pokóju połączonego centralny salon/ bar, wokół którego rozmieszczone są kuchnia i łazienka dla personelu, podczas gdy skład znajduje się pod schodami dającymi dostęp do ogrodu. Na parterze znajduje się pokój w kształcie ośmiokątnym, wokół którego znajdą Państwo biuro, sypialnię dla pracowników i cztery sypialnie dla gości. Pierwsze piętro, tak zwane „piano nobile”, ma ten sam układ co dolny poziom, a ponadto mieści siedem sypialni, trzy z nich mają mały taras. Drugie piętro jest zajęte nie tylko przez cztery sypialnie, ale także duży taras połączony ze schodami górnego tarasu. Na tym samym poziomie, wewnątrz wieży znajduje się sypialnia z której można podziwiać wspaniałą panoramę.
informacje techniczne
Region: Ligura 
Miasto: Savona 
Lokalizacja: Savona 

Typologia: Zamki na sprzedaż - zabytkowe posiadłości Liguria 
Powierzchnia wewnętrzna: 911 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 1.700 mq + 242 mq tarasów 

Pokoje: 17 
Łazienki 
Pokój dzienny: 2 
Jadalnia: 1 
Kuchnia: 1 

oraz pomieszczenia pomocnicze i pomieszczenia techniczne 

Ogród: 1700 mq 

Liguria: Savona 22 km - Genua 68 km - Imperia 81 km – kąpieliska termalne 21 km – klub golfowy 18 km - lotnisko Albenga 27 km - Autostrada: wyjazd Finale Ligure 48 km.
Ref: 0388
cena: Od 2,5mil do 5mil

zamki liguria

wille na sprzedaż liguria
luksusowe wille

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Savona

Liguria: wspaniała lokalizacja, siedziba eleganckich, wyrafinowanych i luksusowych willi. Liczne znaleziska archeologiczne odkryto w jaskiniach i grotach Finalese, umożliwiły historykom datatowanie najwcześniejszych osiedli już w paleolicie. Wśród najważniejszych prehistorycznych miejsc w Ligurii jest „grób młodego księcia”, uważany przez historyków za jeden z najstarszych w Europie grobowców paleolitu. Górny i średni paleolit to odkrycia w Jaskini Wróżek, w Arma delle Manie i w Arene Candide z odkryciem prymitywnego cmentarzu. Terytorium Finalese w Ligurii pełne świadectw architektonicznych preromańskich, romańskich, wczesnochrześcijańskich i bizantyjskich. Świadectwa występują również w luksusowych nieruchomości które znajdują się na tym terytorium. Rodzina markiza Del Carretto, potomka Henryka, byłs tutaj potężnymi markizami, ale ścierali się, głównie w celach handlowych, z Republiką Genui, właścicielem prawie wszystkich portów Ligurii. Genua nałożyła swoje konwencje biznesowe w 1290 i 1340, ale odrzuciła nałożenie ich na Dell Carretto po tym jak uzyskał ochronę Visconti i Sforza. W latach 1447 i 1448 Genuę najechał Marchesatoo. Dwa lata później, wieś Liguria di Finale wróciła pod rządy Carretteschi dzięki decydującej pomocy Francuzów. W 1496 Alfonso Del Carretto uzyskał przez Maksymiliana I inwestyturę Marchesato. W latach 1507 i 1514 Alfonso I został odsunięty od władzy przez brata, kardynała markiza Carlo Domenico, przyjaciela papieża Ligurii Juliusza II, jak i króla Francji, Ludwika XII. Był to okres markiza, który po „zwycięskiej” wojnie przeciwko Genui, rozszerzył swoje dominia. Ale był to sezon krótkotrwały. W 1558 Genua zostaje ponownie najechana przez markiza. Po kilku dekadach zawirowań politycznych, wszczętych w Hiszpanii, udało się w końcu zakończyć w 1602 roku. Rządy hiszpańskie przyniósły również nowe uznanie dla dziedzictwa kulturowego i religijnego markiza w Ligurii. Hiszpańska dominacja trwała ponad wiek do 1707 roku,do śmierci Karola II Hiszpanii. Wkrótce ekspansjonistycznymi ambicjami Republiki Genui udaje się wchłonąć również byłych markizów hiszpańskich Finale. Genua zdobywa zatem nowe feudały miejscowości Savona.
Teraz straciła starożytny majestat markiza a ostatnia strona starożytnego państwa została zamknięta w 1795 roku inwazją francuską armii Napoleona Bonaparte. Upadek markiza, stłumiona Republika Genui i narodziny Republiki Ligurii w Pierwsze Cesarstwo Francuskie, a następnie od 1805 Finale śledzi historyczne wydarzenia z Ligurii. Staje się częścią Królestwa Sardynii w 1815 roku i Królestwa Włoch w 1861 roku.