ZAMEK NA SPRZEDAŻ W EMILIA ROMAGNA

63 zdjęć

W regionie Emilia Romagna, kilka kilometrów od Rawenny, jest na sprzedaż pełen historii, urokliwy zamek.
Luksusowa rezydencja pochodzi z XVII wieku, i zachowuje wiele oryginalnych elementów owych czasów.
Trzy piętra posiadają podłogi wyłożone kwadratowymi płytkami z terakoty, sufity posiadają w części widoczne w części niewidoczne drewniane belki, drzwi i okna z drewna i szkła, piękne freski w trzech reprezentacyjnych salonach.
Lokalizacja jest całkowicie odnowiona i przystosowana do urządzania pięknych uroczystości i unikalnych imprez wszelkiego rodzaju, gdzie czas zdaje się zatrzymać w renesansie.
Obiekt posiada trzy podjazdy i 5 wejść dla pieszych. Imponujące posągi koni i lwów zdobią główne wejścia.
W XVII wieku znajdował się tu duży dom, a zamek był tylko w północnej części. W 1882 roku książę - ówczesny właściciel - czuł potrzebę upiększenia prostoty istniejącego dworu i korzystając z pomocy inżyniera, postanowił zbudować prawdziwy zamek w stylu średniowiecznym, który stał się siedzibą jego księstwa, otoczony murami. W XIX wieku luksusowy dom przeszedł poważne przemiany wewnętrzne - wielkościowe, stając się miejscem przeznaczonym do wypoczynku i rozrywki. Nowa funkcja wymagała nowych, większych powierzchni, nadających się dla ważnych i licznych osób.
Restrukturyzacja radykalnie zmieniła oblicze budynku, tworząc od podstaw całą południową część zamku, gdzie stały kiedyś pomieszczenia usługowe, dziś widzimy wieżę, salon do imprez i jadalnię. Mimo różnych właścicieli i kolejnych zmian, jakim uległ z czasem, ten piękny zamek na sprzedaż zachowuje swój niesamowity, ponadczasowy urok i nadal zachwyca każdego, kto odwiedza jego pokoje.

informacje techniczne

Region: Emilia Romania
Miasto: Rawenna

Typologia: zamek

Powierzchnia wewnętrzna: 3000 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 4432 mq

3 piętra
8 wejść
Możliwa rozbudowa
Ozdobne rzeźby
Podłogi z terakoty
Epokowe freski

Rawenna: Mediolan km 240 - Riccione km 70 - Rimini km 60 – Republika San Marino km 55 – Cattolica km 80 – Pesaro km 100 – Rimini Golf Club km 60.

Ref: 0722
cena: Od 5mil do 10mil

historyczne zamki

zamek emilia romagna
luksusowe wille rawenna

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Rawenna

Rawenna, miasto sztuki i kultury, jest znane na całym świecie jako miasto mozaik.
Była aż trzykrotnie stolicą: zachodniego Cesarstwa Rzymskiego, Teodoryka króla Gotów, Bizancjum w Europie, a wielka wspaniałość tego okresu pozostawiła Rawennie w dziedzictwie 8 budynków, które zostały zgłoszone do światowego dziedzictwa UNESCO.
W tym mieście narodziła się chrześcijańska ikonografia bizantyjskich i rzymskich wpływów.
W Rawennie znajdują się dzwonnice i krużganki klasztorne, freski Giotto di Santa Chiara w absydzie baroku S. Apollinare Nuovo; zeznania ostatniego schronienia Dante Alighieri, pałace Lorda Byrona.
Kto zna dziś Rawennę zakochuje się jak w przeszłości w Boccaccio, Gustavie Klimtcie i Hermannie Hesse.
Rawenna jest rzymska, gotycka, bizantyjska, ale także średniowieczna, wenecka i wreszcie współczesna, cywilizowana i gościnna, pełna wydarzeń kulturalnych i prestiżu międzynarodowym, który umieszcza ją w projekcie w stronę przyszłości.
Oprócz niezwykłego bogactwa dziedzictwa kulturowego, kilka kilometrów, które oddzielają ją od wybrzeża Adriatyku, sprawiają, że miasto i jego okolice pełne są przepięknych nieruchomości, popularnym do wypoczynku, zabawy i świetnym miejscem na spacer w przyrodzie.