ZAMEK NA SPRZEDAŻ GODZINĘ OD MEDIOLANU

39 zdjęć
Na zielonych wzgórzach, pomiędzy Piacenzą i Mediolanem, wyróżnia się ten prestiżowy zamek na sprzedaż we Włoszech, pochodzący z X wieku, który cieszy się wspaniałą lokalizacją i cudowną panoramą.

Fort ma formę trapezu i posiada duży wewnętrzny dziedziniec. W narożnikach zamku, znajdującego się zaledwie kilka minut drogi od Mediolanu, widnieją cztery wieże wyróżniające się elegancką, smukłą i okrągłą podstawą. Zwieńczone są  małymi przyporami, łukami i objęte stożkowym dachem. Ta sama dekoracja, w podwójnym porządku, jest powtórzona na wszystkich fasadach poddasza. Liczne okna powodują, że nieruchomość została przystosowana do potrzeb luksusowych mieszkań.

Za ramę tej pięknej posiadłości robi piękny park o 7 hektarach, który posiada dwa jeziora, staw, źródła wody naturalnej i strumień. Zieleń jest także wzbogacona różnymi gatunkami drzew i egzotycznych roślin, które znalazły tu swój idealny mikroklimat. W ogrodzie za główną powierzchnią budynku znajduje się również piękny basen z podgrzewaną wodą wraz z altaną, którą można wykorzystać na spotkania ze znajomymi, a także malownicza arena, idealne miejsce na koncerty i konwencje. Wiele ekskluzywnych pomieszczeń znajdujących się wewnętrz może być przeznaczonych do spotkań i konferencji, wśród nich imponujący pokój recepcji przekształcony z dawnych lochów zamku.

Luksusowy zamek na sprzedaż we Włoszech posiada 14 pokoi z łazienkami wyposażone w eleganckie, antyczne łóżka z baldachimem, odtworzone w okresie późnego średniowiecza. Ponadto znajdują się tu kominki i wykwintne meble zdobiące nie tylko apartamenty, ale także pokoje i inne obszary, takie jak na przykład przytulna jadalnia rzeźbiona z dawnych stajni i restauracja, która również mieści się w starym lochu zamku, towarzyszą jej trzy nowoczesne, dobrze wyposażone kuchnie.

Aby zakończyć opis majestatycznej twierdzy na sprzedaż we Włoszech należy wspomnieć o  ogromnym obszarze przeznaczonym dla sportu i dobrego samopoczucia. Na szczególną uwagę zasługuje wewnątrzna kaplica i antyczny kościół zbudowany w XVII –wiecznej strukturze przylegający do głównego budynku zamku.
informacje techniczne
Region: Emilia-Romania 
Miejsce: między Piacenzą i Mediolanem 
Lokalizacja: między Piacenzą i Mediolanem 

Typologia: zamek Mediolan – zamek mediolan

Powierzchnia wnętrza: 8.500 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 7 ha 

14 pokoi z łazienką 
3 kuchnie 

Sale gościnne 
Sale konferencyjne 
Kościół 
Kaplica 
Naturalna zewnętrzna arena 
Boisko do piłki nożnej 
Kort tenisowy 
Boisko do koszykówki 
Siłownia 
Solarium 
Hydromasaż 
Sauna 
Łaźnia turecka 
Basen 
Lądowisko dla helikopterów 
Duży parking 

Emilia - Romania - Piacenza - w pobliżu Mediolanu: Piacenza 21 km - Pavia 46 km - Parma 57 km - Mediolan 61 km – Klub golfowy 5 km – kąpieliska termalne 26 km -  lotnisko Linate 55 km – wyjazd z autostrady: wyjazd Piacenza zachód 18 km.
Ref: 0402
cena: Ponad 10mil

domy i wille na sprzedaż

apartamenty na sprzedaż
sprzedam willę

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Między Piacenzą a Mediolanem

Emilia - Romania - Piacenza – Mediolan: w pobliżu Piacenzy, w samym sercu doliny Padana, rozwinęła się na prawym brzegu Po, u zbiegu rzeki Trebbia na zachodzie i wschodniej Nure, jest otoczona przez wzgórza Piacenzy. Jej położenie geograficzne, w połowie drogi, między Mediolanem i dolinie Padana od zawsze była militarnym punktem strategicznym, dzisiaj jego pozycja stanowi ważny węzeł kolejowy i autostrad. Założona razem z Cremoną, przez Rzymian w 218 r. p.n.e. jako łacińskia kolonia, miasto w pobliżu Mediolanu, gdzie leży zamek na sprzedaż przeszedł kilka grabieży i zniszczeń ze względu na położenie na granicy. Stał się kolonią potężnych i jednych z najbardziej znanych miast w dolinie Padanii. Od IX wieku aż do 1090 roku miasto niedaleko Mediolanu rządzone było przez biskupów, aby następnie stać się gminą. Dlatego też dominuje przez Visconti w Mediolanie i potem Sforzów aż do 1449, przechodzi do stanu Kościoła i staje się stolicą Księstwa Parmy i Piacenzy. Po okresie napoleońskim, Piacenza, gdzie znajduje się nasz zamek na sprzedaż, „dostaje” życia od Marii Ludwiki Habsburg, a następnie przechodzi pod rządy Burbonów aż do 1859 roku.
Tysiącletnia historia, która charakteryzuje miasto w pobliżu Mediolanu przyczyniła się do ukształtowania jego ważngo dziedzictwa artystycznego. Szczególnie interesujące są: Katedra, Bazylika Świętego Antoniego, Bazylika San Savino i renesansowa bazylika Świętej Marii z Kampanii. Wielu arystokratycznych i burżuazyjnych pałaców, sprawiają, że Piacenza staje się „miastem pałaców”. Ważne są także ogrody publiczne i prywatne w zabytkowym centrum usytuowanym pomiędzy budynkami. Miasto posiada również wiele interesujących muzeów sztuki średniowiecznej i renesansowej, a także Muzeum Historii Naturalnej i Galerię Sztuki Współczesnej Ricci - Oddi. Terytorium Piacenzy, głównie pagórkowate i górzyste, gdzie stoi zamek na sprzedaż, jest podzielone na doliny; na tym obszarze znajduje się również kilka parków przyrody, takich jak Wojewódzki Park Monte Moria i rezerwat Piaceny.