WYRAFINOWANA HISTORYCZNA WILLA W TOSKANII

38 zdjęć
Elegancki, zabytkowy pałac, wybudowany w 1893 roku w stylu późnego renesansu, który dominował Toskanii. Majątek znajduje się na równinie Pistoi, kilka minut drogi od Florencji. Luksusowa willa na sprzedaż w Toskanii oferuje wspaniały widok na okolicę, jest świadectwem estetycznej kultury wieku i smaku wyższych sfer. Zealizowana została z przedmiotów i ekskluzywnych wnętrz dla szlachty i bogatej społeczności międzynarodowej odwiedzających w owych czasach Florencję. Do najbardziej znanych artystów- malarzy aktywnych w owych czasach w Toskanii zaliczyć można Pietro Baldoncoli, Francesco Morini, Mariano Coppedè, Joseph Michelucci, którzy uczestniczyli w budowie tego luksusowego domu, w stylu typowym dla XVI wieku, który był traktowany jako mieszkanie godne renesansu.
Wnętrza posiadają bogate wykończenia, piękne zabytkowe meble i cudowne freski. Dostęp do willi na sprzedaż we Włoszech, otwiera się na duży przedpokój w którym znajdują się dwie klatki schodowe bogato i umiejętnie udekorowane kutą żelazem balustradą i malowane w stylu Poccetti i Vasari. Stąd wchodzimy do sali głównej z cudownie malowanym sufitem i dużym kominkiem, jadalni i sali bilardowej z drewnianymi panelami i drzwiami rzeźbionymi przez tych samych artystów, którzy wykonali eleganckie meble. Podłogi to prawdziwa sztuka zdobnicza. Wielopłaszczyznowy język eklektyczny wyrażony był również poprzez stajnie o formie końskiej podkowy, w rustykalnym stylu toskańskim i z różnymi akcesoriami do hodowli, woliery i zamrażalniki. Tarasy i ogrody tej zabytkowej willi na sprzedaż we Włoszech to również ogromne pola trawników z górskią jaskinią, schody i fontanna, która była przedmiotem szczególnej opieki czerpiąc inspirację z tradycji historycznej i stylów językowych.
Luksusowa willa na sprzedaż we Włoszech posiada duży grunt w części przeznaczony na park (6,5 ha) gaje oliwne i winnice (20 ha) oraz zagajnik (23,5 ha). Wzdłuż alei parku znajduje się basen z około osiemdziesięcioma metrami długości zasilany przez wody źródlanej. Oprócz podjazdu znajdziemy płaski teren, który był używany jako boisko sportowe, który jest nadal w dobrej kondycji i służy jako kort tenisowy. Willa jest zasilana przez dwa prywatne źródła wody, które wypływają z dwóch dużych zbiorników podziemnych w celu spełnienia wynogów zapotrzebowania dziennego dla pięknego ogrodu w stylu włoskim o około. 2,5 ha i znajdujących się tam mieszkań.
informacje techniczne
Region: Toskania 
Miasto: Florencja 
Lokalizacja: Florencja 

Typologia: Willa w Toskanii - Luksusowe domy na sprzedaż 

Powierzchnia wewnętrzna: ok. 4500 mq 
Powierzchnia zewnętrzna: 52,5 ha 

Dwór: 3900 mq
Stajnie i schronisko: 400 mq 
Wejście: 200 mq 

Basen 
2 szklarnie 
Kort tenisowy 
Stajnie 
Schronisko 
Woliera 
Panoramiczny taras 
Ogród w stylu włoskim: 2,5 ha 
Park: 6,5 ha 
Gaje oliwne i winnice: 20 ha 
Zagajnik: 23,5 ha 
Całkowita powierzchnia terenów: 52,5 ha 

Toskania – Pistoia: Pistoia km 1 – Florencja km 38 - Lucca km 35 - Piza km 50 - Forte dei Marmi km 60 - Kąpieliska termalne km 11 - Golf Club km 10 - Lotnisko Florencja km 30 - Wyjście z autostrady A1 Pistoia 1 km.
Ref: 0269
cena: € 35.000.000

domy i wille na sprzedaż

sprzedaż prestiżowych willi
sprzedaż luksusowych nieruchomości

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Florencja

Toskania - Florencja - Pistoia:
Miejsce pięknej willi na sprzedaż we Włoszech, Pistoia jest małą perłą wśród miast Toskanii. Pierwszy rdzeń Pistoi przypada na rodzaj tarasu utworzonego przez zatopienia przez rzekę Ombrone. Jeśli prawdą jest, że ten pierwszy Roman Oppidum urodził się by wspierać żołnierzy z wojen w Ligurii, nie można zaprzeczyć wcześniejszych przejść populacji i różnych grup etnicznych. Chociaż nieobecne jeszcze w czasie przejazdu Hannibala podczas II wojny punickiej, wkrótce lokalizacja Tosca znajdująca się 20 km od Florencji nabędzie znaczenie dzięki via Cassia, która przez nią przechodzi. Do XII wieku, dobrobyt oznacza, że populacja miasta w Toskanii tak jak i firmy wzrośnie czterokrotnie.
Dobrobyt toskańskiej miejscowości Pistoia irytował  Florencję, która wykorzystała powody polityczne jak i konflikt pomiędzy papiestwem a cesarstwem, aby zadeklarować otwartą wojnę i dołączyć to miasto do siebie. W 1348 roku do Pistoi tak jak i całej Europy przybywa Czarna Śmierć, która niszczy i pustoszy poziom demograficzny i gospodarczy tworząc sytuację, która nie zmienia się aż do XVII wieku, kiedy pistojczyk Juliusz Rospigliosi zostaje wybrany papieżem pod imieniem Klemensa IX. Wreszcie miasto Toskanii budzi się z letargu i zyskuje coraz większą autonomię. W okresie odrodzenia odważy się nawet stanąć przeciw Austriakom. W latach dwudziestych faszyzm obejmuje Pistoję wraz z województwami utworzonymi przez Duce, który dla sławy włoskiej i odporności na obcokrajowość zdobył miasto toskańskie wpodczas odrodzenia.
Dzisiaj Pistoia jest znana jako ”zielone miasto”.  To właśnie w tej bujnej i wspaniałej okolicy jest wiele pięknych willi na sprzedaż.