WILLA NA SPRZEDAŻ W OKOLICACH WENECJI

18 zdjęć
Położona w centrum Dolo, stolicy Riviera del Brenta, niedaleko Wenecji, prezentujemy tą luksusową willę w Veneto, przekształconą z zabytkowego budynku pochodzącego z końca XVII w., należała kiedyś do hrabiów Dauli i jest teraz na sprzedaż. Zabytkowy dom jest przykładem typowych weneckich rezydencji zbudowanych dla szlachty i burżuazji Republiki Wenecji pod koniec XV wieku i do końca XVIII wieku. Dom jakości, pomimo swojej lokalizacji w zabytkowym centrum miasta, jest bogaty w malownicze krajobrazy, znajduje się w cichej i odizolowanej od zgiełku miasta dzielnicy, prawdziwa oaza spokoju w centrum miasta. Nie należy zapomninać o strategicznej lokalizacji, zaledwie kilka kilometrów od Wenecji, stolicy regionu Veneto, unikalnej na świecie. Ten zabytkowy obiekt został całkowicie odnowiony pod koniec lat osiemdziesiątych, zachowując oryginalną strukturę. Jest otwarta z trzech stron, wzbogacona o 400 metrów kwadratowych ogrodu i obejmuje łączną powierzchnię około 570 metrów kwadratowych. Dom na sprzedaż jest rozłożony na trzech poziomach. Parter składa się z dużego przedpokoju, kuchni, salonu i pokoju uniwersalnego. Na pierwszym piętrze jest sypialnia, dwie łazienki, biuro i studio, a także pokój na skcesoria. Górny poziom zajmuje przestrzeni na poddaszu, który składa się z łazienki, dwóch sypialni i dużej otwartej przestrzeni. Na zakończenie należy wspomnieć o depandance luksusowej willi, który jest otoczony przez dwa pomieszczenia techniczne.

informacje techniczne

Region: Veneto
Miasto: Wenecja
Lokalizacja: Wenecja

Typologia: Luksusowa willa w Veneto - Wenecja domy na sprzedaż
Powierzchnia wewnętrzna: ok. 570 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 400 mq
 
Pokoje: 7
Łazienki: 4
Salony: 1
Kuchnia: 1
 
jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne: 4
 
Ogród: 400 mq

Veneto – Wenecja: Wenezia km 26 – Padwa km 25 – Vicenza km 56 – Jesolo km 51 – Vicenza km 56 - Werona km 79 – Golf Ca' della Nave km 12 – Hotel & SPA km 21 – lotnisko Wenezia km 30 – zjazd z autostrady: Dolo-Mirano km 3.

Ref: 0229
cena: € 1.650.000

sprzedaż wille

prestiżowe domy
luksusowe nieruchomości

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Wenecja

Veneto - Wenecja: pochodzenie nazwy „Dolo” ma liczne hipotezy. Ktoś mówi, że pojawia się w dokumencie z 1241. Inni odwołują się do faktu, że tutaj, w drugiej połowie '400, Wenecja wysyła tu ludzi z poczuciem winy, niechciane. Inne odnoszą się do nazwisk bogatych i wpływowych rodzin, takich jak Dotto lub Dauli. I znowu: Dolo jak skurcz nazwy centralnej wyspy Dandolo (obecny obszar między Via Mazzini i Via Dauli), gdzie wcześniej było oratorium, a potem ogromny rozwój kościołów. Gmina w prowincji Wenecja - Dolo istniało ze względu na konieczność Wenecji do poszukiwania nowych kierunków zbytu dla swojej gospodarki, nastąpiło to z powodu utraty mocy handlu weneckiego, nastąpiło wraz z upadkiem Cesarstwa Bizantyjskiego, ze stwierdzeniem potęgi tureckiej, a także z otwarciem handlu z Ameryką. Po ujarzmieniu terytorium Dolo, po upadku Padwy, która miała jurysdykcję w 1405, Kanał Brenta w większym stopniu uwzględnił go jako środek wymiany.
Na wsi w prowincji Wenecja, w XVI wieku, zapoczątkowano niezwykły rozwój gospodarczy związany z budową „Młynów” (ukończony w 1551/52) i nieprzerwanej pracy projektowania, zakładania i utrzymania robót hydraulicznych. Korzystanie z młynów znacznie wzrosło, a tym samym bogactwo handlu, dając duży impuls dla gospodarki Riviera del Brenta. Po upadku Republiki Weneckiej pod panowaniem francuskim (1797) region miasta w Dolo, dekretem Bonaparte, został przyłączony do powiatu Wenecji i do Departamentu Adriatyku; Dolo od 1815 było częścią Królestwa Lombardii i Wenecji, aż do 1866 roku, aneksji do młodego Królestwa Włoch.