WILLA NA SPRZEDAŻ KILKA MINUT OD FLORENCJI

22 zdjęć
Elegancki luksusowy dom w stylu toskańskim, z powierzchnią 500 metrów kwadratowych, otoczony parkiem z ponad 3000 metrów kwadratowych, teraz na sprzedaż, kilka kilometrów od Florencji. Prestiżowy dom na sprzedaż jest wolny z czterech stron, a ogród jest w pełni ogrodzony i wyposażony w zaawansowany system alarmowy. Park, oprócz pięknego basenu z tarasem słonecznym w drewnie, jest bardzo dobrze utrzymany i bogato obsadzony wieloma drzewami oliwnymi, owocowymi, ozdobnymi i drzewami cytrynowymi w donicach. Duży plac z terakoty poprzedza willę w Prato i daje dostęp do parteru. Otwiera się on na hol prowadzący do salonu wzbogaconego o podłogi z jasnej terakoty wykonanej ręcznie i zmontowane pasami z drewna orzecha. Wejście posiada łuk otoczony dwoma drewnianymi kolumnami z XVIII wieku, na prawo, prestiżowe podwójne panele drzwiowe z oryginalnego drewna z XVI wieku, którym towarzyszy duża jadalnia z sufitem ozdobionym motywami kwiatowymi. Kontynuując przechodząc przez takie same drzwi jak opisane wcześniej można dojść do pokoju i przestronnej kuchni z ręcznie wykonanymi wykończeniami z białego marmuru, kappa z jasnego kamienia i lakierowane belki sufitu. Kuchnia prowadzi do innych pomieszczeń, takich jak pralnia, łazienka, pomieszczenie gospodarcze i dwa garaże. Po lewej stronie parteru znajduje się czytelnia z biblioteką z kryształami ściennymi i małymi drewnianymi filarami z XVI wieku, łazienki i dużego salonu z kominkiem z białego marmuru z XVIII wieku, sufit z drewnianych belek kasztanowca. Z czytelni można dojść na szeroką werandę z widokiem, jak i z pozostałej części domu, na malowniczy teren ogrodu. Pierwsze piętro willi na sprzedaż zajmuje część nocna, która jest całkowicie pokryta parkietem z orzecha. Zawiera ona także apartament składający się z przedpokoju, garderoby i łazienki z jacuzzi, wykończone marmurem. Istnieje suite dla gości z osobnym wejściem i łazienką z różowego marmuru i dwie sypialnie z łazienkami również wykończonymi marmurem. Najwyższe piętro jest zajęte przez mansardowy dach pokryty drewnianymi belkami. Prestiżowy dom w Prato, w Toskanii,  posiada tawernę, która znajduje się w piwnicy i taras na dachu, skąd można podziwiać piękno otaczającego krajobrazu.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Prato
Lokalizacja: Prato

Typologia: Prestiżowe domy na sprzedaż - Willa Prato
Powierzchnia wewnętrzna: 500 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 3000 mq
 
Sypialnie: 4
Łazienki: 7
Salony: 1
Jadalnia: 1
Kuchnia: 1

jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne
 
Basen z podgrzewaną wodą
2 garaże
Działka o 3000 mq z drzewami oliwnymi i ogródkiem
 
Toskania – Prato: Florencja 21 km - Montecatini Terme 27 km - Lucca 58 km - San Gimignano 67 km - Piza 78 km - Viareggio 82 km - Golf Club Le Pavoniere 4 km  - Park termalny Tamerici 21 km - lotnisko Florencja 15 km - Zjazd z autostrady: Prato est 10 km.

Ref: 0230
cena: Od 2,5mil do 5mil

prestiżowy dom

prestiżowe nieruchomości
domostwa florencja

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Prato

Toskania - Prato: niektóre dowody pomagają nam zrozumieć, że Prato było zamieszkane już w czasach paleolitu, choć najważniejsze ustalenia, w szczególności w obszarze Campi Bisenzio, mamy od wieku Etrusków. Jednym z najciekawszych odkryć było, że Prato wyróżnia się przez tkaniny, o czym świadczą dowody z VI wieku przed naszą erą. Po Etruskach przyszli Rzymianie, którzy odrestaurowali i wykorzystali terytorium Prato do podziału gruntów, jest jedynie kilka faktów, które świadczą o ludzkiej obecności w tym czasie.
W średniowieczu miasto w Toskanii, 15 km od Florencji doznało dominacji Longobardów i Bizantyjczyków, za których została zakończona w ramach dużej rekultywacji Piana późniejsza budowa instalacji wodnej, która regulowała przebieg rzeki Bisenzio. Po wycofaniu się rodziny Alberti, w 1107 r., Prato zaczęło rosnąć jako wolna gmina. Nastąpiły dwa wieki dobrobytu gospodarczego, które widziały kwitnący przemysł i znaczący wzrost liczby ludności, co doprowadziło do konieczności zbudowania silnych umocnień, kilka miast dążyło teraz do przejęcia kontroli nad Prato. Przede wszystkim Florencja, której Giovanna D'Angio’ sprzedała miasto w lutym 1351 roku.
Prato nadal rośnie, nawet pod rządami Medyceuszy, a później w ramach Republiki Florencji. W dniu 29 sierpnia 1512 roku miasto doznało poważnego ataku wojsk Ligi Świętej, z której wyszło zniszczone. Było to z nadejściem Wielkiego Księstwa Lotaryngii w Toskanii, kiedy Prato przeżywa ponownie okres dostatku gospodarczego i kulturalnego, z dużymi projektami upiększającymi miasto.
Realny wzrost gospodarczy przyjdzie w Prato po zjednoczeniu Włoch, kiedy miasto przeżyło nie tylko wielki rozwój demograficzny, ale również silne uprzemysłowienie szczególnie w obszarach związanych z przemysłem włókienniczym. Prato jest niekwestionowanym centrum Toskanii. Z lat II wojny światowej, do dnia dzisiejszego, Prato przeżyło najpierw znaczną imigrację z krajów południowych Włoch, a później, z poza UE, co przyniosło do miasta dużo pracy.