ŚREDNIOWIECZNY ZAMEK NA SPRZEDAŻ W RZYMIE

25 zdjęć
Zbudowany na skale w pobliżu Rzymu w XI wieku przez opata Jana V, starożytna Abazia wciąż dominuje jako średniowieczne miasto z jej imponującą strukturą. Pomyślany jako feudalny zamek, w celu ustanowienia państwa zakonnego Subiaco, na przestrzeni wieków, starożytny pałac miał różne funkcje, od fortecy do luksusowej rezydencji, siedziby papieży i kardynałów aż do 1753 roku, kiedy papież Benedykt XIV włączył ostatecznie Subiaco i jego opactwo do Państwa Kościelnego. Po zniszczeniach spowodowanych przez trzęsienie ziemi w 1348 roku twierdza została odrestaurowana w 1476 przez Rodrigo Borgia i została przez niego oddana do kardynała Giovanni Colonna po wstąpieniu na tron papieski pod imieniem Aleksandra VI. W następnych wiekach trzęsienia ziemi i zniszczenia ją zintegrowały, aby uczynić ją niezamieszkalną. Otrzymuje nowy blask po pracach zleconych w 1778 roku przez papieża Piusa VI architekcie Pietro Camporesi który, aby stworzyć ją bardziej wygodną i dostosowaną do nowych wymagań, anulował oryginalne cechy średniowiecznej twierdzy.
Rozmieszczona na czterech piętrach o nieregularnym kształcie z główną częścią zamku na sprzedaż w Rzymie w dobrym stanie. Duży dziedziniec przed wejściem piękne dominuje przez eliptyczne, majestatyczne schody i portal stworzony przez Piusa VI w 1779 roku przez architekta Camporese. Szerokie schody prowadzą do apartamentów „Braschi” znajdujących się na drugim piętrze budynku. Są one wykonane z siedmiu pokoi, wszystkie z umiejętnymi freskami z drugiej połowy XVIII wieku przez braci Liborio Coccetti i Zuccari. Pokoje są typowe dla zabytkowych domów, są bogate w proste eleganckie dekoracje i wykończenia w stylu pompejańskim. Ściany ozdobione pięknymi freskami, malowane kasetonowe w perspektywie, uderzające kominki, złocone gzymsy i płaskorzeźby czynią środowisko przyjemnym i malowniczym. Sala tronowa z przedstawieniem scen ze Starego Testamentu, sala bankietowa z freskami i kwadratową wieżą Borgiana i wieżą zegarową, a także wszystkie pozostałe pokoje mają funkcje artystyczne i dekoracyjne, wzory silnie sugestywne i pełne historii. To samo odnosi się do kaplicy pałacu w stylu klasycystyczno-barokowym, o ośmiokątnym kształcie z kwadratowym prezbiterium. Ołtarz morski wielobarwny dominuje w eleganckim żółtym marmurze cyborium, w którym są osadzone lapislazzuli i szmaragdy, a kolumny są neoklasyczne zwieńczone kapitałami korynckimi. Chociaż główna część zamku na sprzedaż w Rzymie jest w dobrym stanie, inne budynki kompleksu potrzebują remontu.

informacje techniczne

Region: Włochy
Miasto: Rzym
Lokalizacja: Rzym

Typologia: Zamek w Rzymie - zabytkowe posiadłości
Powierzchnia wewnętrzna: 1272 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 5137 mq

Zamek A: 812 mq
Zamek B: 400 mq
Dom byłego dozorcy: 60 mq

Dawne stajnie
Kaplica pałacowa
Parking

Włochy - Lacjum - Rzym: Rzym 70 km - Tivoli 36 km - termy 16 km – klub golfowy 18 km - zjazd z autostrady: Vicovaro-Mandela 23 km.

Ref: 0370
cena: Od 5mil do 10mil

zamek na sprzedaż

historyczna rezydencja
prestiżowe nieruchomości

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Rzym

Włochy - Lacjum - Rzym: Subiaco, wznosi się na skalistym wzgórzu w górnej części doliny Dell'Aniene, jest jednym z najważniejszych ośrodków Lazio przez wielkie odwołania swoich klasztorów religijnych, piękno jego zabytków i uroków otaczającej przyrody. Jego łacińska nazwa, Sublacum lub Sublaqueum, pochodzi od sztucznych jezior (Simbruina Stagna), gdzie cesarz Nerone zarządził budowę, spiętrzenie Dell'Aniene, w górę rzeki od miasta, gdzie wzniesiono wystawny dom, gdzie dziś można odwiedzić ruiny.
Terytorium Subiaco pod Rzymem niegdyś zamieszkiwali Equi, którzy po serii bitew, w końcu w 304 r. p.n.e. zostali podporządkowali przez rzymian. Następnie, aby zniszczyć ich powstania przewidywalne, stworzyli Tribus Aniensis i wiążą się z obszarem z Urbe poprawiając rentowność okolicy i ulepszając jakość życia ludzi poprzez zwiększenie nowych akweduktów, które wykorzystywały ogromne zasoby wody w okolicy. Biorąc pod uwagę zwłaszcza religijność mieszkańców wsi Rzymu, chrześcijaństwo w dolinie rozprzestrzeniało się bardzo szybko. Pod koniec piątego wieku przybył do Subiaco, Benedykt z Nursji, który uciekł z Rzymu, założył pierwszy klasztor benedyktynów i dwunaście innych klasztorów, które powierzył jego zwolennikom. Jednak z najazdami Saracenów, wszystkie zostały zniszczone, z wyjątkiem jednego zwanego Sacro Speco, który potem stał się pod wezwaniem św. Scholastyki, bliźniaczej siostry Benedykta. Z czasem stał się wielkim Klasztorem św. Scholastyki, prawdziwa władza feudalna, ponieważ jego majątek rozprzestrzeniał się na bardzo szeroki zakres, w regionie Lacjum. La Rocca Abbaziale w mieście kilka kilometrów od Rzymu została zbudowana w XI wieku przez opata Jana V, który posiadał wiele funkcji feudalnego zamku, który kontrolował dolinę i miasto Subiaco.
Dwa straszliwe trzęsienia ziemi, jedno w 1298 i jedno w 1348, pełne Dell'Aniene i słynna „czarna” plaga zawsze w 1348 roku, oznaczała koniec świetności opactwa Subiaco. Pod Barberini Abbazia wreszcie oderwała się od diecezji Anagni, Tivoli, Palestrina, stając się w pełni niezależnym. Subiaco, po 1870 r. stało się częścią nowego Królestwa Włoch.
Nastąpił rozpad dziedzictwa Kościoła i zamknięcie niektórych klasztorów, z wyjątkiem klasztorów św. Benedykta i św. Scholastyki uznanych za zabytki narodowe. Pod koniec II wojny światowej, miasto, na obrzeżach Rzymu, rozszerzyło się o nowe dzielnice, budowano nowe drogi i Subiaco powróciło byciem centrum atrakcji dla turystyki religijnej.