ŚREDNIOWIECZNA WILLA NA SPRZEDAŻ W PIZIE

14 zdjęć
Zbudowana w połowie 1500 r., ta prestiżowa willa na sprzedaż w Toskanii, w prowincji Piza, jest jednym z niewielu zamieszkana osobiście przez bezpośredniego potomka gałęzi rodu Medyceuszy. Giulio de 'Medici, prawnuka Wawrzyńca Wspaniałego, który został powołany admirałem Floty Medicea przez Wielkiego Księcia Cosimo I, który buduje na wsi w Pizie, blisko morza, prawdziwą tradycjną willę Medici, architekt jest identyfikowany jako Buontalenti lub Francavilla. Aby zachować pamięci tego starożytnego pochodzenia, willa na sprzedaż we Wloszech ma duży  marmurowy herb Medici nad głównym wejściem, które prowadzi do wnętrza, składającego się z dużego salonu z kominkiem z kamienia i licznych poki z drewnianymi sufitami.
Cenna nieruchomość, położona jest w leśnym gaju o 1 ha starożytnych drzew, drzew owocowych i drzew cytrynowych. Willa składa się z trzech pięter z wieloma oknami ozdobionymi pilastrami w typowym stylu florenckim, otoczone kamieniami i dlatego przylegają do schematów funkcjonalnie typowych budynków połowy XVI wieku. Luksusowa posiadłość na sprzedaż, zakupiona i odrestaurowana przez obecnych właścicieli w latach siedemdziesiątych, znajduje się dziś pod ochroną Sztuk Pięknych. Jest to duży budynek, który rozciąga się na ponad 1500 metrów kwadratowych na dwóch poziomach, oferuje dodatkowy poziom w pełni zajęty przez dawne piwnice, magazyn i dwie okazałe wieże, które dominują po obu stronach domu. Willa na sprzedaż we Wloszech cieszy się również doskonałym widokiem nie tylko na profil Krzywej Wieży w Pizie, ale także Alpy Apuane i góry Pizy, typowy krajobraz Toskanii.
informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Piza
Lokalizacja: San Giuliano Terme

Typologia: Wille Piza - wille na sprzedaż w Toskanii
Powierzchnia wewnętrzna: 1800 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 1 ha

Pokoje: 10
Łazienki: 10
Salony: 2
Kuchnie: 2
Jadalnie: 2

inne pomieszczenia pomocnicze i pomieszczenia techniczne

2 wieżyczki

Toskania - Piza - San Giuliano Terme: Pisa 6 km - Forte dei Marmi 3 km - Lucca 15 km – Forte dei Marmi 22 km – Golfo dei Poeti 40 km – wyspa Palmaria 42 km – klub golfowy Tirrenia 11 km – kąpieliska termalne San Giuliano 3 km - lotnisko Piza 5 km.

Ref: 0101
cena: Oferta zarezerwowana

prestiżowe nieruchomości

średniowieczne wille
posiadłość florencja

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Piza

Toskania-Piza: idealne miejsce dla luksusowej willi na sprzedaż. San Giuliano Terme jest pierwszym dowodem na okres neolitu. Przez wieki, nabycie statusu kolonii pociągnęło znaczące zmiany w miastach i regionach. Rzymianie wiedzieli o uzdrawiających mocach wód Pizy, które zostały wymienione przez Pliniusza Starszego. Założona supremacja w Pizie w Toskanii Lucca do określenia terytoriów, w 1112 hrabina Matylda z Canossy radykalnie przywraca Termy. W połowie XV wieku, Republika Florencji próbowała wprowadzić ulepszenia do łaźni termalnych w bardziej ogólnej polityce wspierania gospodarki terytorium Pizy. Niestety, epidemia dżumy w Toskanii przed (1630), a następnie tyfusa (1648), przyczyniła się do spadku populacji na terytorium aż do początku XVIII wieku, kiedy to miała miejsce wielka zmiana w wiosce. Wraz ze śmiercią Gian Gastone de 'Medici, ostatniego męskiego potomka rodu, Wielkie Księstwo Toskanii przekazane zostaje do Lorena, który po dokładnym badaniu terytorium, wyczuł potencjał dla turystyki termalnej w górach Pizy. Decyduje zainwestować w rozwój dzielnicy San Giuliano. Od końca XVII wieku, wiele zamożnych rodzin z Pizy i Florencji zdecydowało się zbudować swoje luksusowe wille i prestiżowe nieruchomości u podnóża wzgórz Pizy, przyciągniętych zarówno przyjemnym klimatem i krajobrazem.
Termy w mieście w Toskanii miały wpływ na okres niespotykanej świetności, witając dostojnych gości, takich jak króla Szwecji Karola XIII, przyszłego króla Jerzego IV, Vittorio Alfieri, hrabinę Albanę, króla Szwecji Gustawa III, a później generała Murat, poetów Shelleya i Byrona, Carlo Alberto, Giacomo Pucciniego i wielu innych.