SPRZEDAŻ LUKSUSOWEJ REZYDENCJI W PARMIE

22 zdjęć
Ta prestiżowa willa na terenie Parmy na sprzedaż, została wybudowana w 1827 roku przez Marie Louise księżną Austrii, księżną Parmy, na istniejącym już budynku, Casinetto Fedolfi, aby zrobić z niej letnią rezydencję dla dzieci. Nadworny architekt Paweł Gazzola, wprowadził kilka ulepszeń systemów ze schematów z Palladio.
Luksusowa willa na sprzedaż znajduje się w niewielkiej odległości od budynku o nazwie „Casino dei Boschi”, oficjalna rezydencja Marie Louise Austrii, i otoczonej parkiem pełnym egzotycznych roślin i drzew iglastych. Wejście do willi prowadzi przez imponującą aleję pomnikowych cedrów oraz dwie starożytne książęce rezydencje.
Po przebudowie, luksusowy obiekt stracił pierwotne cechy myśliwskie aby przyjąć te neoklasycystyczne willi i cennego mienia, która rozciąga się na powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Chociaż pozostało wiele z korpusu głównego w nowym budynku w stylu późnego cesarstwa i na czterech piętrach, skierowane na północ i na południe fasady były zróżnicowane: pierwsza została wzbogacona przez długi ganek, drugie pilastry i łuki. Po lewej stronie, ganek o asymetrycznym planie kończy się kaplicą. Duży basen i dwa pomieszczenia dla pracowników wypełniają ten obiekt, całkowicie otoczony parkiem o powierzchni 18 hektarów, utworzonych w 1830 przez ogrodnika, Barvitius. Ten projektowano o postaci lasu, który go otacza. W rzeczywistości roślinność wzięto pod uwagę kolor liści, które zmieniały się w różnych porach roku i światło. Niektóre egzotyczne gatunki, stworzono i kręte ścieżki, pełne zawsze zielonych roślin: jodły greków i kaukazu, cyprysy Lawson, tuja, drzewa cedrowe, różne gatunki wymieszano z ogromnymi platanami, dębami i cisami. Idealne dla luksusowej rezydencji i siedziby reprezentacji.
informacje techniczne

Region: EmiliaRomagna
Miasto: Parma
Lokalizacja: Salsomaggiore

Typologia: prestiżowe nieruchomości - prestiżowe wille
Powierzchnia wewnętrzna: 4000 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 18 ha

Willa książęca w stylu późnego cesarstwa na 4 piętrach
2 noclegi dla pracowników
Duży basen, park

Emilia Romagna: Parma 9 km - Salsomaggiore Terme 13 km - Fidenza 21 km - Reggio Emilia 41 km - Zatoka La Spezia 63 km - Pontremoli 61 km - Bolonia 92 km - La Rocca Golf Club 2 km - Salsomaggiore Terme 13 km - lotnisko Parma 12 km – wyjazd z autostrady A15, zjazd Parma ovest 8 km.

Ref: 0109
cena: Od 5mil do 10mil

luksusowy apartament

willa jezioro
prestiżowa nieruchomość

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Parma

Emilia-Romania - Parma: ta wspaniała luksusowa willa znajduje się w ratuszu Braganza, w Parku Naturalnym dei Boschi..
Sala Baganza ma niezwykle bogatą historię, sztukę i przyrodę. Tam rozpoczyna się historia Sanvitales, Farnese, Maria Luigia, innych ważnych rodzin arystokratycznych włoskiej historii, ruchy ludności, chłopów, robotników, demokraci 900. Środowisko naturalne dell'Emila Romania charakteryzuje się obecnością Parku Regionalnego dei Boschi w Carrega, Maiatico i Baganza. Dziedzictwo historyczne i artystyczne miasta Emili oferuje ciekawe budynki cywilne i religijne, takie jak Rocca di Sala Baganza, średniowieczne miasteczko San Vitale, Parafia Talignano, Oratorium Castellaro i szczątki statku XV wieku. Park Boschi w Carrega, o powierzchni 1260 ha, Park Regionalny, pierwszy w Emilia Romagna powstał w 1982 roku.
Historycznie, te piękne lasy utworzyły rezerwaty na polowania. Znana od czasów rodziny Farnese, tradycja polowania następnie kontynuował Bourbon i Maria Luigia, aż do ostatnich właścicieli, księży Carrega.Gustowny i elegancki krajobraz regionu Emilia-Romania, do którego idealnie pasują luksusowe wille, przypominające architekturę wielkich angielskich parków. Przyjemne lasy, łąki i grunty orne, wzbogacają obecnością liczne strumienie, które żywią małe stawy.
Roślinność składa się głównie z mieszanych lasów dębowych i kasztanowców. W parku znajdują się również inne formacje leśne, zwłaszcza zabytkowy Buk Maria Amalia, który sięga 1820 roku. Flora parku jest także wzbogacona o liczne gatunki dzikich kwiatów (zawilec, dzwonek, różne gatunki storczyków ...) oraz grzybów, których obecność jest widocznym wskażnikiem ogólnego stanu zdrowia lasu.