PRESTIŻOWY ZAMEK W CUNEO

47 zdjęć
W malowniczym krajobrazie wzgórz, typowy zamek na sprzedaż w Piemonte sięga połowy XIX wieku i pochodzi z pozostałości starożytnego, średniowiecznego dworu należącego do markiza „Del Carretto”, następnie zniszczony podczas inwazji Hiszpanów.
Z tego zabytkowego budynku pozostały niemal nienaruszone struktury następnie wykorzystywane jako stajnie i zakwaterowania pracowników, które teraz stanowią mury aktualnego zamku na sprzedaż we Włoszech. Został zlecony przez szlachcianki Marię Allara Nigra eklektcznemu architektowi, który zbudował zamek zainspirowany stylem neogotyckim, choć unikał wysokich ekscesów estetyczne, które zwykle charakteryzują ten styl. W rzeczywistości, luksusowy zamek zachwyca wyrafinowaniem i lekkością architektury, najbogatszym wypełnieniem pustych przestrzeni.
Niedawno rezydencja o dużej wartości historycznej, dzięki starannej i umiejętnej renowacji, powróciła do dawnej świetności i obecnie jest inspirującym miejscem, fascynującym zakwaterowaniem turystycznym w Cuneo.
Nieruchomość składa się z luksusowego zamku, z imponujących schodów z białego marmuru, dwóch wieży, które wcześniej otaczały wejście do stajni, które dzisiaj są domem i budynkiem gospodarczym, zadaszony taras w użyciu i magazyn. Budynek dawniej zajmowany był przez stajnie i zakwaterowania dla personelu, położony z widokiem na fortecę w której mieści się obecnie rezydencja rodziny właściciela.
Zamek jest nieruchomością na sprzedaż, elegancko urządzone pokoje z zabytkowymi meblami i wzbogacone freskami i malowanymi sufitami kasetonowymi. Środowisko przypomina dawne czasy, eleganckie apartamenty i wspaniałe sale tworzą niezrównany, wyrafinowany klimat, który jest jednocześnie bardzo przyjemny. Na szczególną uwagę zasługuje dostępny z trzecim piętrze taras, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę, 360 ° widok na Langhe.
„Ramką” dla tego ważnego średniowiecznego kompleksu na sprzedaż we Włoszech są działki, 5,5 hektara, częściowo uprawiane winnice i częściowo oddane do lasu i parku.

informacje techniczne

Region: Piemonte
Miasto: Cuneo
Lokalizacja: Cuneo

Typologia: Zamki na sprzedaż - Zamki Turyn
Powierzchnia wewnętrzna: 4824 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 5,5 ha

Zamek: 3600 mq
Depandance: ok. 90 mq
Część mieszkalna: 813 m
Portyk: 321 mq

Teren: 5,5 ha

Piemonte – Cuneo: Cuneo 41 km - Savona 79 km - Torino 61 km - Alessandria 72 km - Asti 38 km – kąpieliska termalne 38 km – klub golfowy 6 km - lotnisko Turyn 74 km – Zjazd z autostrady: Asti Est 34 km.

Ref: 0328
cena: Oferta zarezerwowana

sprzeda się willę jezioro

prestiżowe nieruchomości
historyczne majątki

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Cuneo

Piemonte – Cuneo. Prestiżowa lokalizacja, pełna luksusowych willi i mienia wielkiej wartości, a także unikalnych nieruchomości jak nasz zamek na sprzedaż. Cuneo urodziło się pod koniec XII wieku, dokładnie w 1198 jako miejsce schronienia populacji od molestowania feudalnych władców miasta i okolic. Powstaje nowe miasto Piemontu od trzech konsuli dwóch szlachetnych i trzeciego „zwykłego”: Pippin z Vignolo, Berardo z Valgrana i Pietro Rogana z Quaranta. Historia miasta jest bardzo martwiąca i widzi zmagania reżimu między różnymi wielkimi domami, które w tym czasie, z powodów politycznych, podnoszą te terytoria. W 1230 roku, miasta Piemontu było pod panowaniem Mediolanu, a następnie z Angio, Saluzzo, Visconti, do momentu wyborów w mieście w 1382, kiedy to wchodzi pod rządy Domu Savoia. Przez kolejne lata Cuneo, kierowane było najpierw przez Szwajcarów, a potem przez Francuzów.
W 1515, do Cuneo wtargnęło około sześciu tysięcy ludzi, w większości z polecenia Szwajcarskiej Giovanni Rodolfo de 'Gaspar i Giovanni Cender. Mimo licznych strat i poważnego uszkodzenia murów miasta, przeciwnik nie może wejść i prosi o pomoc Francuzów, którzy krok od dell'Argentera, przybyawją i zmuszają do ucieczki Szwajcarów. Kilka dni później Cuneo chętnie wita króla Francji, Franciszka I. W 1542, zmienia przeciwników: teraz oblegają Cuneo Francuzi. Wzywa się do poddania cuneiczyków, ale syndykat przesyła wiadomość do wroga: „lepiej kochać, cuneiczycy umrą a nie się poddadzą”. Francuzi zaproponowali kobietom wyjście poza mury miasta, aby być bezpiecznymi, ale reagują one w sposób negatywny. Francuzi atakują miasto kilkakrotnie, ale za każdym razem są odpędzni z powrotem, dopóki armia francuska osłabiona przez wielokrotne ataki, zwija namioty i przenosi się w okolice Busca. W dniu 2 maja 1557 ponownie pod dowództwem francuskiego generała Brissac, podchodzą pod mury miasta, w Piemoncie. Rozmieszczone siły są imponujące: piętnaście tysięcy piechoty, tysiąc pięćset koni, saperzy, dwadzieścia cztery armaty i dwa działy. W Cuneo żołnierzy jest tylko pięćset; jak to miało miejsce w poprzednim stanie oblężenia, Brissac zaprasza kobiety i dzieci, aby opuściły mury, i w tym przypadku odpowiedź brzmi „czujemy się bezpieczniej i bardziej zadowoleni wewnątrz niż na zewnątrz i chcemy czekać na obronę urzędnika Rivazzo”.
Po czterdziestu osimiu dniach, za każdym razem odepchnięto francuzów, rozpoczyna się odwrót, współczesny kronikarz faktów mówi, że „widzieliśmy wroga bardzo smutnego i gdzie wcześniej nie zaprzestawali mówić obelg wzywali teraz lordów i rycerzy”. Inne oblężenia Cuneo były organizowane przez Francuzów: w 1639 roku, w 1641 roku (tylko oblężenie, w którym miasto zostało zdobyte), w 1691 i 1744 ma kluczowe znaczenie dzięki kobietom, które walczyły u boku mężczyzn z uporem i o wolności.