PRESTIŻOWY ZAMEK NA SPRZEDAŻ W CUNEO

1 zdjęć
Otoczony rozległym parkiem, na wzgórzach między Cuneo i Saluzzo, przedstawiamy ten arystokratyczny zamek na sprzedaż w Piemonte, o powierzchni 2000 metrów kwadratowych. Ta dawna, luksusowa posiadłość, przekształcona z dawnego kompleksu obronnego pochodzącego z końca XV wieku, została niedawno odnowiona, aby przywrócić oryginalne piękno średniowiecznej budowli.
W XIX wieku, dom przechodził różne transformacje, zwłaszcza z okazji ślubu dziedzica rodzinny Crotti, który go odrestaurował według neogotyckiego stylu i zgodnie z ówczesną modą. Obecnie nieruchomość jest wykorzystywana jako baza turystyczna i obejmuje hotel, restaurację, centrum odnowy biologicznej i centrum konferencyjne. Zamek na sprzedaż we Włoszech, niedaleko Turynu, cieszy się doskonałym mikroklimatem, gdyż znajduje się w miejscu zdominowanym przez naturę, z dala od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń.
Luksusowy dom oferuje 25 pokoi, w tym luksusowy apartament i trzy deluxe urządzone ze smakiem i wyposażone we wszystkie nowoczesne udogodnienia. Oferują one również piękny widok na park, który otacza zabytkową nieruchomość.
Ostatnia odbudowa została przeprowadzona szanująć pierwotną strukturę, która nadal tworzy atmosferę dawnych czasów i w tym samym czasie oferuje wyłączny komfort i wysoką klasę.

informacje techniczne

Region: Piemonte
Często: między Turyn i Mediolan
Lokalizacja: Cuneo

Typologia: Zamki w Piemonte – Zamki Turyn
Powierzchnia wewnętrzna: 2000 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 2 ha

25 pokoi

Parking
Sale konferencyjne
Sala bankietowa
Basen
Park
Centrum odnowy biologicznej
Teran: 2 ha

Piemonte - Turyn – Cuneo: Cuneo 41 km - Savona 79 km - Torino 61 km - Alessandria 72 km - Asti 38 km – kąpieliska termalne 38 km – klub golfowy 6 km - lotnisko Turyn 74 km- Zjazd z autostrady: Asti Est 34 km.


Ref: 0323
cena: Od 5mil do 10mil

historyczna rezydencja

zamek piemonte
luksusowa nieruchomość

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Cuneo

Piemonte – Turyn - Cuneo. Cuneo urodziło się pod koniec XII wieku, dokładnie w 1198 jako miejsce schronienia populacji od molestowania feudalnych władców miasta i okolic. Powstaje nowe miasto Piemontu od trzech konsuli dwóch szlachetnych i trzeciego „zwykłego”: Pippin z Vignolo, Berardo z Valgrana i Pietro Rogana z Quaranta. Historia miasta jest bardzo martwiąca i widzi zmagania reżimu między różnymi wielkimi domami, które w tym czasie, z powodów politycznych, podnoszą te terytoria. W 1230 roku, miasta Piemontu było pod panowaniem Mediolanu, a następnie z Angio, Saluzzo, Visconti, do momentu wyborów w mieście w 1382, kiedy to wchodzi pod rządy Domu Savoia. Przez kolejne lata Cuneo, kierowane było najpierw przez Szwajcarów, a potem przez Francuzów. W 1515, do Cuneo wtargnęło około sześciu tysięcy ludzi, w większości z polecenia Szwajcarskiej Giovanni Rodolfo de 'Gaspar i Giovanni Cender. Mimo licznych strat i poważnego uszkodzenia murów miasta, przeciwnik nie może wejść i prosi o pomoc Francuzów, którzy krok od dell'Argentera, przybyawją i zmuszają do ucieczki Szwajcarów. Kilka dni później Cuneo chętnie wita króla Francji, Franciszka I.
 W 1542, zmienia przeciwników: teraz oblegają Cuneo Francuzi. Wzywa się do poddania cuneiczyków, ale syndykat przesyła wiadomość do wroga: „lepiej kochać, cuneiczycy umrą a nie się poddadzą”. Francuzi zaproponowali kobietom wyjście poza mury miasta, aby być bezpiecznymi, ale reagują one w sposób negatywny. Francuzi atakują miasto kilkakrotnie, ale za każdym razem są odpędzni z powrotem, dopóki armia francuska osłabiona przez wielokrotne ataki, zwija namioty i przenosi się w okolice Busca. W dniu 2 maja 1557 ponownie pod dowództwem francuskiego generała Brissac, podchodzą pod mury miasta, w Piemoncie. Rozmieszczone siły są imponujące: piętnaście tysięcy piechoty, tysiąc pięćset koni, saperzy, dwadzieścia cztery armaty i dwa działy. W Cuneo żołnierzy jest tylko pięćset; jak to miało miejsce w poprzednim stanie oblężenia, Brissac zaprasza kobiety i dzieci, aby opuściły mury, i w tym przypadku odpowiedź brzmi „czujemy się bezpieczniej i bardziej zadowoleni wewnątrz niż na zewnątrz i chcemy czekać na obronę urzędnika Rivazzo”.
Po czterdziestu osimiu dniach, za każdym razem odepchnięto francuzów, rozpoczyna się odwrót, współczesny kronikarz faktów mówi, że „widzieliśmy wroga bardzo smutnego i gdzie wcześniej nie zaprzestawali mówić obelg wzywali teraz lordów i rycerzy”. Inne oblężenia Cuneo były organizowane przez Francuzów: w 1639 roku, w 1641 roku (tylko oblężenie, w którym miasto zostało zdobyte), w 1691 i 1744 ma kluczowe znaczenie dzięki kobietom, które walczyły u boku mężczyzn z uporem i o wolności.