PRESTIŻOWA WILLA WENETA NA SPRZEDAŻ

full screen
60 zdjęć
Zbudowana na ruinach zamku w połowie 1200 r., którego są nadal widoczne: XIV-wieczna wieża i studnia przed oborą, ta wenecka willa na sprzedaż to na pewno piękny przykład renesansowej willi w okolicy.
Zakończona w połowie 1500 przez słynnego architekta owych czasów - Da Valle, rezydencja charakteryzuje się niepowtarzalnym rozkładem i freskami i nadprożami o doniosłym znaczeniu.
Pierwsza, wyróżnia się wydłużonym planem prostokąta, gdzie loggia wejściowa jest osadzona w jednym z krótkich boków. Długi, wąski hol dzieli dom na dwie części (przód i tył), idealnie symetryczne. Kilka zmian w strukturze weneckiej willi odnotowano w XVIII wieku, kiedy to, aby sprostać gustom nowych i pojawiających się potrzeb, przemieszczono piętro stodoły z willa do obory, rozbiórka schodów zewnętrznych i ich wymiana na inne, większe, niepełna budowa chłodnicy wewnątrz budynku. Chciano bowiem sprawić, aby willa była bardziej obfita, co można odnotować przez dodatek czterech wieżyczek na zewnątrz i wielkiej sali do muzyki i tańca wewnątrz.
O dużym znaczeniu są freski wewnętrzne: dekoracja zewnętrznej weneckiej willi została niemal całkowicie utracona, jest dobrze zachowana w cienkiej serii fresków mitologicznych połowy XVI wieku, cenne dzieła wybitnych weneckich malarzy renesansowych jak Zelotti i Fasolo. Nawet słynny Paolo Veronese pracował nad ozdobą willi na sprzedaż: to jemu można przypisać dekoracje nadproży.
Różne aktualizacje i systemacje sięgają XVIII wieku; bez zmian jest zachował się park, który nadal zachowuje wygląd angielskiego ogrodu. Charakteryzuje się obecnością wzgórków, stawu z rybami, szklarni, chłodni w lesie i domów dla ogrodników, ten romantyczny i typowo angielski aspekt uczynił go sławnym parkiem od momentu jego powstania.
Obszar zewnętrzny wyróżnia się oborą z XV wieku, charakteryzującą się zewnętrznymi łukami opartymi na ośmiu kolumnach z kapitałami i wewnątrz dwoma pięknymi, renesansowymi kominkami.
Wspaniały przykładem tego, co było renesansem w Wenecji, a co jest potwierdzeniem luksusu, bogactwa i prestiżu, ta wenecka willa na sprzedaż jest na pewno dobrym przykładem piękna malarstwa i architektury renesansowej w Veneto.

informacje techniczne

Region: Veneto
Miasto: Padova
Lokalizacja: sąsiednie gminy

Typologia: willa veneta - historyczna willa

Powierzchnia wewnętrzna: 4000 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 5 ha

Willa: 2100 mq
Obora: 1500 mq
Budynki gospodarcze (XIV-wieczna wieża, dom ogrodnika i szklarnia): 400 mq
Studnia
Wewnętrzne wartościowe freski

Romantyczny, angielski ogród

Veneto – Padwa. Padwa 15 km - Wenecja 30 km - Chioggia 25 km - lotnisko Marco Polo Venezia 35 km - lotnisko cywilne w Padwie 15 km.

Ref: 0616
cena: Od 5mil do 10mil

historyczne wille

wille venete
wille w veneto

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Padwa

Wenecja - Padwa. Płaski teren przeszedł przez wiele naturalnych cieków wodnych, obszar Padwy charakteryzuje się również obecnością słodkich wzgórz Euganejskich, Euganejskich term i części Weneckiej Laguny.
Ma ona kluczowe znaczenie w rozwoju zachodniej sztuki malarskiej poprzez liczne dowody malarskie XIV wieku, jego prestiż i jego artystyczny splendor sprawiło, że stała się jednym z głównych „przedludzkich” ośrodków.
Padwa, zielone miasto, gdzie rozległe zielone obszary publiczności zdobyły nagrodę „Miasto w zieleni” w 2006 roku, znajduje się tu wiele parków, takich jak: Ogród Botaniczny w Padwie, Ogród Sprawiedliwych Świata, Ogrody della Rotonda, Park Treves de'Bonfili i Łąka della Valle.
Istnieje wiele zabytków, historyczne kościoły, eleganckie place i epokowe budynki. W środku tego całego architektonicznego i artystycznego piękna, nie pojawiają się wątpliwości, że są tu także luksusowe i prestiżowe wille, zarówno w mieście jak iw sąsiadujących gminach: historyczne rezydencje w stylu weneckim z wyraźnym, często, silnym wpływem Palladio, który występował długo na tych obszarach w XVI wieku.