PRESTIŻOWA WILLA NA WZGÓRZACH TOSKANII

1 zdjęć
Na zielonych wzgórzach Florencji, w otoczeniu przyrody Toskanii, znajduje się prestiżowa willa na sprzedaż pochodząca z XV wieku, którego oryginalna konstrukcja powstała w XII wieku, kiedy to była używana jako strażnica.
W trakcie wieków willa na sprzedaż we Florencji przeszła wiele zmian i była domem wybitnych rodzin arystokratycznych. Obecnie powróciła do swojego pierwotnego renesansowego stylu dzięki niedawnej i starannej renowacji, gdzie zostały wykorzystane materiały w XVI-wiecznym stylu, takie jak ręcznie robiona terakota z Impruneta i kamienie typowe dla tradycji Toskanii. Luksusowa posiadłość na sprzedaż w górach Toskanii ma powierzchnię 650 metrów kwadratowych i jest otoczona 4,5 ha ziemi podzielonej między park, gaje oliwne i winnice używane do produkcji Chianti Classico Gallo Nero i Sangiovese. Willa jest otwarta z trzech stron i oferuje duży park z ogrodem w stylu włoskim, w którym mieści antyczny okrągły basen i oferuje piękny widok na krajobraz na okoliczne wzgórza.
Wewnątrz pomieszczenia, są bardzo charakterystyczne, kamienne kominki, kasetonowe sufity na piętrze, kamienne ściany w sypialni i freski w jadalni.
Rezydencja jest podzielona na cztery piętra, w tym piwnicy zajmowanej przez duży garaż i piwnicę ze sklepieniem, kamienne podłogi z XII wieku. Parter i pierwsze piętro to lokale mieszkalne. Drugie piętro składa się z dwóch pokoi, wszystkie dostępne przez schody i niezależne windy. Na parterze jest również domu dla dozorcy. W ogrodzie znajduje się basen, obok którego jest drewniany budynek wykorzystywany jako garderoba i WC.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Florencja
Lokalizacja: Florencja - Chianti

Typologia: Willa Florencja - Prestiżowe nieruchomości na sprzedaż
Powierzchnia wewnętrzna: 850 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 4,5 ha
 
Sypialnie: 4
Łazienki: 6
Salony: 4
Jadalnia: 2
Aneks kuchenny: 1
Kuchnia: 1
 
jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne
 
Kaplica
Piwnica
Garaż
Basen
Teren: 4,5 ha
 
Toskania - Florencja: Florencja 15 km - Siena 49 km - Montespertoli 15 km - San Miniato 28 km - San Gimignano 31 km – park termalny 40 km - Golf Ugolino 9 km - Volterra 56 km – lotnisko Florencja 13 km - zjazd z autostrady: Florencja sud 14 km.

Ref: 2142
cena: Od 2,5mil do 5mil

wille morze toskania

firma winiarska
luksusowe domy

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Florencja - Chianti

Toskania - Florencja: San Casciano Val di Pesa, położona kilka kilometrów od Florencji jest pełna kościołów i luksusowych willi zbudowanych w stylu średniowiecznym, takich jak Zamek Bibbione. W czasach rzymskich znajdziemy wiadomości o San Casciano jako „rezydencji”, placówka do zmiany koni na drodze do starożytnej Florencji. Pieve di Santa Cecilia, która położona jest w pobliżu rzymskiej drogi, zwanej „dziesiątą”, ponieważ umieszczona jest w pobliżu dziesiątego etapu rozwoju, wskazują na odległość dziesięciu mil od Florencji.
Obszar, gdzie znajduje się obecnie elegancka willa na sprzedaż był zamieszkany już około VIII wieku p.n.e., przynajmniej według znalezisk archeologicznych związanych z cywilizacją Etrusków. Początkowo San Casciano było małą wioską, która mieściła się w pobliżu Pieve di Santa Cecilia Decimo, z funkcją posty konnej, odziedziczonej z czasów rzymskich. W 1312, San Casciano to miejsce wybrane przez cesarza Henryka VII jako obóz po oblężeniu Florencji, ale zanim się tam dostał, dojechał tam brat, arcybiskup Trewiru, który zwolnił i zniszczył wiele zamków Val di Pesa. Wkrótce wieś w Toskanii, gdzie stoi piękny, luksusowy dom zostaje podpalona przez wojska Castruccio Castracani. W 1343, Walter z Brienne, który doszedł do władzy w stolicy Toskanii, zmienia San Casciano na zamek książęcy i obronny, wzmacnia wiele murów obronnych, ale jego ucieczka z Florencji powoduje przerwanie prac. W 1354 armia Fra 'Moriale D'Albano dosłownie bierze wioskę za zakładnika, aby zapłaciła okup. To właśnie wtedy Florencja decyduje się wzmocnić ze swoich własnych kosztów centrum, świadoma swojej pozycji, która sprawia, kusi bandytów i armię wroga. Wraz z pojawieniem się lekarzy rozpoczął się bardziej pokojowy okres w którym zniszczone zostają pewne bariery, a ruiny zamków w okolicy San Casciano opuszczają to miejsce rezydencjom i gospodarstwom. Val di Pesa, w czasach świetności, staje się krainą Della Robbia, znamienitej dynastii garncarzy, który wysławiają Toskanię dzięki swojej cennej ceramice. Niestety, San Casciano musi poznać grozę wojny. W dniu 26 lipca 1944 r. wycofujące się wojska hitlerowskie i ciężkie bombardowanie armii Aliantów ponownie uderzają na miasto, powodując znaczne szkody i dewastacje małej miejscowości z ostatnim dramatycznym rozdziałem.