PRESTIŻOWA WILLA NA SPRZEDAŻ W PORTOFERRAIO

19 zdjęć
Na njważniejszej wyspie archipelagu Toskanii, perły na Morzu Śródziemnym, wyspie Elba, jest na sprzedaż prestiżowa willa w Portoferraio.
Ta piękna willa oferuje niepowtarzalny widok na morze na wybrzeże Toskanii z fantastyczną panoramą. Ta prestiżowa nieruchomość otoczona jest z czterech stron przez park o 4500 metrów kwadratowych i ma powierzchnię około 240 metrów kwadratowych na trzech poziomach, w tym piwnicy. Ta ostatnia posiada kuchnię, łazienkę, sypialnię, pokój używany jako studio oraz pomieszczenie gospodarcze.
Parter jest połączony z dolnym paiętrem poprzez wewnętrzne schody, jest również dostępny z zewnątrz przez ganek prowadzący do sieni poprzedzającej główny salon, składający się z jadalni i dużego salonu z kominkiem i przestronnych, jasnych szklanych drzwi, które otwierają się na werandę.
W holu znajdują się schody prowadzące na piętro domu na sprzedaż na wyspie Elba, gdzie część sypialna jest domem dla łazienki, trzech sypialni, jednej z łazienki i dwóch z balkonem z widokiem na ogród i na wybrzeże.
Z ogrodu, gdzie można podziwiać piękną panoramę, mieszczą się prywatny schody prowadzące na plażę, prawdziwy kawałek raju nad Morzem Toskanii, dostępnym z zewnątrz tylko przez morze.
Willa na sprzedaż w Portoferraio posiada kilka dodatkowych lokali, altanę i trzy pomieszczenia używane do celów technicznych, a także do przechowywania sprzętu morskiego znajdującego się na plaży.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Livorno
Lokalizacja: Elba

Typologia: Wille na sprzedaż w Elba - wille nad morzem Toskania
Powierzchnia wewnętrzna: ok. 300 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 4500 mq

Sypialnie: 4
Łazienki: 3
Salony: 1
Jadalnia: 1
Kuchnia: 1

jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne: 5

Balkon
Szopa
Garaż
Park: 4500 mq

Toskania - Livorno - Isola d'Elba: Rio Marina 17 km - Piombino 1 godzina - Hermitage Golf Club 4 km - lotnisko Piza 2 godziny.

Ref: 0288
cena: Do 2,5mil

domostwa toskania

gospodarstwo rolne na sprzedaż
zamki siena

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Wyspa Elba

Toskania – wyspa Elba: Portoferraio główny port i miejsce turystyczne dla tych, którzy przyjeżdżają na wyspę Elbę od morza. Portoferraio zostało założone przez Cosimo I, wielkiego księcia Toskanii, z którego miasto miało imię „Cosmopolis”, w 1548 roku, pomyślany jako garnizon wojskowy w celu obrony wybrzeża Księstwa i wyspy Elby. Na początku miasto było niewiele więcej niż zbiorem fortyfikacji (nadal dobrze zachowane i można je dziś zwiedzać), jak trzy forty: Fort Stella, Forte Falcone i Linguella (podczas gdy Forte Inglese została zbudowana później, aby wzmocnić miasto w związku z oblężeniem brytyjskiej floty) i resztek pięknych murów, które są jeszcze w dobrym stanie i otaczają centrum starego miasta Portoferraio. Pozostało pod kontrolą Wielkiego Księstwa Toskanii aż do XVIII wieku, kiedy to wyspa dzięki swojej strategicznej pozycji, była w centrum wojny między Francją, Austrią i Anglią.
W 1814 wyspa została poddana Toskanii Napoleonowi Bonaparte jako miejsce swojej pierwszej emigracji. To dzięki panowaniu cesarza Francuzów, aczkolwiek krótkiego (1814-1815), który wzmocnił Portoferraio na znaczeniu i nowoczesności, jak całą resztę wyspy, dzięki stworzonej infrastrukturze i eksploatacji kopalni żelaza Rio Marina. W tym okresie miasto Toskania - Elba stała się portem dla transportu żelaza z kopalń Elba na kontynencie, a więc pod obecną nazwą. Portoferraio znalazło później się pod panowaniem Wielkiego Księstwa Toskanii, aż do zjednoczenia Włoch w 1860 roku.
W więzieniu miasta został uwięziony i zmarł notoryczny bandyta Carmine Crocco Rionero w Vulture, pamiętając o jego rewolucji przeciwko rządowi Wiktora Emanuela II Sabaudii. Portoferraio przeżywało okres stabilny ekonomicznie, jak cała wyspa, dzięki kopalni rudy żelaza, aż do wczesnych lat 70-tych, kiedy to przemysł żelaza był w kryzysie. Kopalnie szybko rozebrano (ostatnia została zamknięta w 1981 roku), ale Portoferraio, dzięki swoim plażom, było w stanie wykorzystać branżę turystyczną, która nadal stanowi główne źródło bogactwa.