PRESTIŻOWA WILLA LUXURY NAD JEZIOREM MAGGIORE

1 zdjęć
W malowniczej okolicy nad jeziorem Maggiore, jest na sprzedaż ta wspaniała luksusowa willa w neoklasycystycznym budynku z połowy XIX wieku. Jest to jeden z najbardziej imponujących i majestatycznych dworów na brzegu jeziora Maggiore i jest uważana za jedną z luksusowych willi, słynie z ważnych elementów architektonicznych i artystycznych. Ten elegancki, zabytkowy dom oferuje wspaniały widok na jezioro i wychodzi na główną ulicę dzięki dużej bramie, gdzie dwa marmurowe lwy działają jako widokówka. Obiekt składa się z prestiżowego głównego domu i niektórych budynków pomocniczych, takich jak: gospodarstwo, drewniany dom, największy budynek przeznaczony do zamieszkania dozorcy i personelu oraz struktury o nazwie „Castelletto”, „Casa dell’Orso” i „Casa delle Scimmie”, które uzupełniają bogate dziedzictwo architektoniczne obiektu. Dworek na sprzedaż posiada dwa piętra, piwnicę i strych. Elewacja od strony jeziora Maggiore, w pełni szanuje stylu neoklasycystyczny budynku, ma wielkie marmurowe schody nad portykiem wspartym na czterech kolumnach i zadaszonym tarasem. Centralna strefa, która kończy się nad gzymsem z trójkątnym frontonem, balkony na pierwszym piętrze i wgłębienia o wystających liniach gzymsu i fronton, które przypominają tradycyjne neo - klasyczne wille w Piemonte. Fasada jest dodatkowo wzbogacona o dwie płaskorzeźby przedstawiające Fama (alegoryczne rzymskie bóstwo), pięć medalionów z portretami Dante, Boccaccio, Petrarka, Ariosto i Tasso i jedenaście popiersi innych wybitnych osobistości włoskich wykonanych przez rzeźbiarza G . Argenti.
Luksusowa willa wita nas dużeym pokojem dziennym z wenecką mozaiką z motywami geometrycznymi i ściany ozdobione pilastrami zwieńczone kapitałów conrinzi wspierających gzyms, z którego wznoszą się piękne freski sufitowe. Ten sam styl jest również w innych salonach, które są bogato zdobione freskami i elementami architektonicznymi i artystycznymi. Wysoka jakość materiałów i dekoracji wnętrz łączy się z elegancją zewnętrzną i przyczynia się do powstania wyjątkowej rezydencji. Stary dom położony jest na rozległym terenie o powierzchni ponad 3 hektarów pełnych drzew, takich jak lipa, buk i cedry Libanu. Potomkowie rodziny zdecydowali, aby oddać nieruchomość Zakonowi Ubogich Sióstr Bergamo, które przeznaczają ją na sierociniec, a później, w sanatorium.
informacje techniczne

Region: Piemonte
Miasto: między Turynem i Mediolanem
Lokalizacja: Jezioro Maggiore

Typologia: Willa jezioro Maggiore - dom jezioro Como
Powierzchnia wewnętrzna: 4355 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 3 ha

Willa: 3350 mq
Portiernia: 775 mq
Castelletto: 30 mq
Casa dell’Orso: 100 mq
Casa delle Scimmie: 100 mq
Dok z molo do cumowania łodzi: 1500 mq

Piemonte - jezioro Maggiore - między Turynem i Mediolanem: Arona 4 km - Novara 35 km - Mediolan 47 km - Turyn 82 km - Vercelli 23 km - jezioro Orta, 37 km - La Fonte kąpieliska termalne 11 km - Stresa Golf Club 4 km – lotnisko Mediolan 21 km – zjazd z autostrady: A26 zjazd Arona 4 km.


Ref: 0320
cena: Ponad 10mil

sprzedaż wille jezioro maggiore

willa nad jesiorem como
wille jezioro

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Jezioro Maggiore

Piemonte - Jezioro Maggiore - między Turynem i Mediolanem jezioro Maggiore, jedno z największych na włoskim półwyspie, rozwija obszar 212 kilometrów kwadratowych, długość około 65 km Położone u podnóża Alp, w pobliżu miasta Ossola, jezioro Maggiore, jest lodowcowego pochodzenia, jest otoczone wzgórzami w dolnej części Novarese, w niektórych bardzo wysokie szczyty wiecznie pokryte śniegiem w wysokiej strefie cech Verbano. Oznacza to, że w obszarach przybrzeżnych, klimat jest umiarkowany, cieplej w zimie w porównaniu do obszarów wewnętrznych i odświeżany przez letnie bryzy wiejące przez zmianę koloru jej lustra. Idealny klimat dla tych, którzy mogą się tutajzatrzymać, w ekskluzywnej luksusowej willi.
W stosunku do swojego łagodnego klimatu, wybrzeże umożliwia rozwój wielu rodzajów kwiatów i roślin, które zazwyczaj przebywają w obszarach subtropikalnych. Populacje, które zamieszkiwały jezioro Maggiore, były bardzo zróżnicowane na przestrzeni wieków, od Celtów, a następnie inwazji Galów, barbarzyńców, Rzymian i późniejszych władców wreszcie rządzone przez Visconti, Sforza i Boromeusza. Handel był najpopularniejszą działalnością, początkowo tylko przez jeziora, a następnie także na drodze po wybudowaniu pierwszego odcinka Simplon na początku XIX wieku. Stał się jeszcze bardziej zamożnym na początku 1900, kiedy została otwarta kolej sempione, wydarzenie, które dokonało rozkwitu prac związanych z działalnością turystyczno-hotelową, działania te były kontynuowane aż do dnia dzisiejszego, a teraz dzięki coraz większemu popytowi na luksusowe wille na sprzedaż.