PRESTIŻOWA NIERUCHOMOŚĆ W SIENA

19 zdjęć
Wewnątrz osobliwej średniowiecznej wioski całkowicie odnowiony, na wzgórzach Siena, znajduje się ten prestiżowy kompleks na sprzedaż.
Obiekt, który ma cechy typowo toskańskie składa się z dziesięciu budynków, które są rozłożone na zadaszonej powierzchni o 2000 metrów kwadratowych i znajduje się mniej niż 15 minut od Sieny, w sercu wzgórz Chianti, 3 km od rzeki Arbia.
Posiadłość na sprzedaż w Toskanii została pięknie odrestaurowana przez właścicieli i jest miejscem wielkiego pokoju i uroku, w którym stoi luksusowa willa, odrestaurowana po raz pierwszy w XIX wieku z woli szlacheckiej rodziny z Montepulciano.
Piękna willa, mieszcząca się na jednym z najwyższych wzgórz w okolicy, cieszy się wspaniałym widokiem na otaczające terytorium, z którego łatwo można zobaczyć niektóre z najbardziej charakterystycznych miast na terytorium Sieny i Toskanii. Nieruchomość, zawiera mały i stary ogród otoczony długą aleją cyprysów i drzew świętojańskich i umożliwia dostęp do basenu i innych budynków na osiedlu.
Obecnie posiadłość jest stosowana jako agroturyzm i gospodarstwo rolne, podczas gdy budynki zostały przekształcone w 12 luksusowych apartamentów dla gości, z których każdy odnowiony w rustykalnym stylu toskańskim, z wykorzystaniem oryginalnych materiałów takich jak: dąb i kasztan, ale również zmodernizowano strukturę zewnętrzną i wewnętrzną i podziały przestrzeni.
Gospodarstwo rolne posiadłości z dumą produkuje szereg win, w tym wino Chianti Classico Riserva DOCG i wino z winogron Merlot, Cabernet i Syrah. Osiedle wyróżnia się również dzięki oliwie extravergine z oliwek.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Siena
Lokalizacja: Chianti

Typologia: Willa Siena – posiadłości Toskania
Powierzchnia wewnętrzna: 2000 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 98 h

Willa na trzech piętrach
Prywatna kaplica
Piwnica
7 dwupiętrowych domów wyremontowanych na 12 apartamentów

jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne

Teren: 98 ha

Toskania: Siena Chianti: Florencja 66 km - Siena 19 km - Montalcino 50 km - Cortona 41 km - Arezzo 43 km - San Gimignano 56 km - Pienza 43 km – Petriolo termy 26 km - Golf Club Valdichiana 19 km – lotnisko Florencja 80 km – zjazd z autostrady: E78 Siena 12 km.

Ref: 0097
cena: Ponad 10mil

zamek na sprzedaż

domostwo w toskanii
domy i wille

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Chianti

Toskania-Siena: miasto na południe regionu Chianti, gdzie pagórki i zalesione obszary dążą do przekształcenia się w jedno z Crete Senesi. Miasto Castelnuovo znajduje się w górnej części doliny rzeki Ombrone i jest częścią kraju wina Chianti.
Jego budowa została podjęta w 1366 przez Republikę Sieny, aby chronić się przed wrogami pochodzącymi z północy i jego nazwa, Castelnuovo, została nadana, aby odróżnić go od najstarszych fortyfikacji w okolicy, a Berardenga pochodzi ze szlachetnego Berardo lub Bernard, pochodzenia frankońskiego, który miał jurysdykcję nad obszarem jako przedstawiciel cesarza Ludwika Pio (865).
Pierwsza nazwa miejscowości w południowej Toskanii, stale powtarzana przez spadkobierców, dała nazwę obszarowi, który był nazywany Contea Berardenga. Ale w 1382 roku, podczas gdy robotnicy pracowali nad wykończeniem murów Sieny, Castelnuovo zostało zaatakowane przez Florencję pod dowództwem kapitana Sir Johna Hawkwood, który przeszedł do historii jako włoski Giovanni Hawkwood i będzie reprezentowany ponad pół wieku później przez Paolo Uccello w dużym fresku katedry we Florencji. Hawkwood po zajęciu i splądrowaniu Castelnuovo, wycofał się tylko wtedy, gdy dostał okup w wysokości 50.000 złotych florenów.
W kraju, w prowincji Siena, gdzie znajduje się luksusowa posiadłość, opiera się w 1478 nowemu oblężeniu odwiecznych rywali, ale skapitulowało ponownie w 1489 z powodu zdrady hrabiego Francesco Landi. Z powrotem w rękach Sieny, miasto zostało wzmocnione o drugie mury w których umieszczono siedem ostrzegawczych i obronnych wież. Zajęte przez wojska cesarskie w 1554 roku, rok później, wraz z upadkiem Sieny, wstąpiło do Wielkiego Księstwa Toskanii. Od tej chwili kraj był w stanie poświęcić się całkowicie rozwojowi rolnictwa, zwłaszcza wina i oliwy, do stworzenia pięknych ogrodów przy antycznych willach i niedawno rękodziełom żelaza i turystyce.