LUKSUSOWY DOM NA SPRZEDAŻ FLORENCJA

16 zdjęć
Nieruchomość którą teraz prezentujemy na sprzedaż znajduje się w samym sercu Toskanii, w gminach Vinci i Cerreto Guidi, które są częścią obszaru zwanego Ziemie Odrodzenia. Historia prestiżowego domu, przekształconego teraz w luksusową willę sięga do renesansu, kiedy to obszar zajmowany był przez osiedla, został pokryty grubymi dzikimi krzewami, które przyniósł mu nazwę „Zamknięty przez Rozzalupi”. W okresie renesansu, miejsce stało się własnością znanej i bogatej rodziny florenckiej, Adimari, która rozszerzyła granice miejsca, zbudowała dom i używała go jako miejsce na polowania.
Od tego czasu, celowo zachowano typowe cechy rezydencji w Toskanii, o czym świadczy mały budynek myśliwski na schronienie ptaków wabików, który dał nazwę lasowi: Ptasznik.
Ekskluzywny dworek na sprzedaż ma strukturę typowej wioski rolniczej w Toskanii, składa się z budynku głównego i dwóch domów wiejskich skierowanych na tradycyjne klepisko chłopskie.
Każdy pokój został starannie odrestaurowany z poszanowaniem toskańskiego stylu rustykalnego, ale nie zaniedbując nowoczesnych udogodnień, a także bezpośredniego dostępu do dużego basenu, parku, jeziora, stajni i stodoły.
Grunty otaczające posiadłość w Florencji rozciągają się na 45 hektarach, z czego 4 ha są obsadzone drzewami oliwnymi, 1 ha winnicami, 5 ha sadem z drzewami brzoskwini i moreli, a pozostałe grunty to pola i lasy.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Florencja
Lokalizacja: Florencja

Typologia: Willa na sprzedaż we Florencji – Domostwo Toskania
Powierzchnia wewnętrzna: 1200 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 45 h

Luksusowa rezydencja na dwóch poziomach: 400 mq
2 domy podzielone na 7 mieszkań: 800 mq

jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne

Jezioro Maneggio ze stodołą do wyremontowania
Basen
Teren 45 ha

Toskania - Florencja: Vinci 3 km - Florencja 36 km - Piza 46 km - Siena 79 km - Certaldo 20 km - San Gimignano 32 km – klub golfowy Bellosguardo 3 km – kąpieliska termalne „La Culla” 14 km – wyciągi narciarskie 68 km - lotnisko Florencja 33 km - zjazd z autostrady: A1 Sandicci 20 km.

Ref: 0095
cena: € 6.500.000

prestiżowy dom

domostwo na sprzedaż
domostwo florencja

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Florencja

Toskania Florencja: terytorium Cerreto Guidi był zamieszkane od epoki brązu, o czym świadczą znaleziska archeologiczne w niektórych okolicach Padule w Fucecchio związane z chatami zbudowanymi w  XV wieku p.n.e. przez ludzi zajmujących się połowami, podczas gdy inne ustalenia w zakresie Corliano i Ripoli, potwierdzą, że ten obszar Toskanii był używany w czasach rzymskich. Jednak pierwsze wieści o Cerreto Guidi, której obszar znajdował się bardzo daleko od drogi Via Francigena sięgają drugiej połowy VIII wieku (w 780) w odniesieniu do opactwa San Savino u bram Pizy z nazwą Cerreto w Greti, która pozostała w użyciu aż do 1079 r.
Miasto położone w połowie drogi między Florencją i wspaniałym morzem Castiglioncello zmieniło nazwę z przybyciem hrabiów Guidi, którzy zbudowali zamek. W ostatnich czasach  XIII wieku kiedy Cerreto Guidi przeszło przez okres rozwoju. Dzięki słynnej toskańskiej rodzinie Medici, która uczyniła wieś jednym z ulubionych miejsc, stała się częścią Republiki Florencji, a następnie postępowała zgodnie z wydarzeniami.
Miejsce, szczególnie w pobliżu Florencji, było oczywiście miłe dla rodziny Medici, a zwłaszcza dla Cosimo I, który w XVI wieku, wybudował na ruinach starożytnego zamku hrabiów Guidi, piękną willę.
Willa Medici nadal zajmuje centralną i dominującą pozycję nad krajem, który nadal zachowuje okrągły kształt zamku Cerreto, jego zabytkowe mury i cztery bramy (brama do pałacu, Porta Fiorentina, Porta w Santa Maria w Pozzuolo i Porta Caracosta), które dzisiaj dają swoje nazwy do czterech kwartałów podczas jednej z wielu demonstracji i rekonstrukcji historycznych folkloru jak tradycyjne Palio del Cerro.