LUKSUSOWA WILLA W VENETO

30 zdjęć

Wśród starożytnych willi Veneto, na zachodnich zboczach parku regionalnego - Wzgórza Euganejskie, znajduje się ten piękny pałac wyróżniający się dyskretną XVI-wieczną elegancją. Pierwotnie był częścią szerszego kompleksu mieszkaniowego, który obejmował kaplicę, stodołę, dom rządcy, noclegownię i gołębnik, które na przestrzeni wieków zostały opuszczone, a następnie usunięte. Dziś ta nieruchomość mieszcząca się w prestiżowym miejscu w pobliżu Padwy, jest przykładem prostokątnej architektury, rozproszonej na dwóch piętrach i poddaszu i obejmuje łączną powierzchnię 1210 metrów kwadratowych.
Portyk Palladio z XVI wieku z siedmioma kolumnami z białego kamienia położone jak wiele podstaw, które łączą się z ciałem na południowy zachód od miejsca zamieszkania to tylko jeden z przykładów typowych rozwiązań weneckiej architektury tamtych czasów. Portyk obecny z przodu piętra korpusu głównego składa się z pięciu murowanych kolumn jońskich, jest to kolejna cenna demonstracja wpływu stylu ówczesnych czasów. Do portyku można dotrzeć wewnętrznie lub z parku poprzez zewnętrzną klatkę schodową z prostą, ale elegancką balustradą z kamiennymi kolumnami Vicenza. Wnętrze jest całkowicie dekorowane: sufit jest ozdobiony groteskowymi freskami, na ścianach są obramowania nad drzwiami z kształtami muszli. Wnętrza są gustownie urządzone z pięknymi freskami szkoły weneckiej sięgającymi XVI wieku i kasetonowe sufity z drewnianymi belkami ozdobnymi. Antyczne meble i stylowe wyposażenie tworzą willę elegancką i dostojną.
Wejście do tej luksusowej willi na sprzedaż to 5 ha uprawnej ziemi w części winorośla do produkcji win.

informacje techniczne

Region: Veneto
Miasto: Padwa
Lokalizacja: Padwa

Typologia: wille Veneto – prestiżowe nieruchomości Padova
Powierzchnia wewnętrzna: 1210 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 5 ha

Willa: 960 mq
Pokoje: 7
Łazienki: 5
20 pokoi

Depandance: ok.. 250 mq

oraz pomieszczenia pomocnicze i pomieszczenia techniczne

Kort tenisowy
Teren: 5 ha

Wenecja – Padova: Padova 21 km - Vicenza 30 km - Wenecja 68 km - Rovigo 39 km – klub golfowy 5 km – kąpieliska termalne 10 km – lotnisko Wenecja 70 km - zjazd z autostrady: zjazd Monselice 20 km.

Ref: 0373
cena: Od 5mil do 10mil

wille veneto palladiane

historyczne rezydencje
luksusowe zamieszkania

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Padwa

Wenecja - Padwa: Prestżowa lokalizacja, siedziba luksusowej willi na sprzedaż, już w XI wieku p.n.e. Padova była jednym z najważniejszych kolonii rzymskich. W następnym stuleciu stała się wolnym miastem, oraz siedzibą żywego ruchu gospodarczego, kulturalnego i religijnego. Oblicze miasta, 20 km od Wenecji, sięga XIII wieku, kiedy został założony Uniwersytet i zbudowany Pałac della Ragione, a także pierwszy krąg murów. W XIV wieku Signora dei Carrarese miasto Veneto osiągnęły wysokość jego politycznego, wojskowego i kulturalnego prestiżu, w tym okresie Padova ściąga pisarzy i artystów z całych Włoch. Po aneksji Republiki Wenecji w XVI wieku Padova zmieniła swój wygląd wraz z narodzinami nowych budynków użyteczności publicznej, kościołów i nowych murów obronnych. Padova wciąż prezentuje się zwiedzającym jako stylowa i dyskretna, otoczona średniowieczną atmosferą, która otacza każde miejsce w centrum miasta, przedstawiając najbardziej fascynujące odcinki historii i sztuki. Historia i sztuka są widoczne w wielu luksusowych willach na sprzedaż w Padovie i sąsiednich obszarach.
Tętniące życiem kulturalnym i handlowym centrum miasta, bliskie Wenecji jest świadkiem różnych prac, takich jak Cafe Pedrocchi otwarty w 1831 roku i przeznaczony później aby stać się miejscem spotkań intelektualistów i zwolenników politycznych ruchu o niepodległość od Austro-Węgier. Centrum kultury i doskonałości, w Padovie rozkwitły osobistości, takie jak: Pietro d' Abano lekarz, filozof i naukowiec, profesor Sorbony, Petrarka, który przyprowadził do miasta swoją miłość Laurę, Lovato Lovati aż do Galileo Galilei, który zbudował swoje obserwatorium w mieście, stało się ono symbolem Padovy. Dowód przejścia znakomitych artystów przez miasto Veneto są prace takie jak cykl Giotta w kaplicy Scrovegnich, sięga XIV wieku, Duomo i Baptysterium z jego freskami Giusto de ' Menabuoi, kompleks świętego z cudownymi dziełami Donatello w XV w., i w wielkim okresie renesansu, dzieła Tycjana i Mantegna w Kaplicy Ovetari Eremitani.