Luksusowa willa w sercu Chianti Classico

full screen
132 zdjęć

Kilka kilometrów od Florencji, w sercu Chianti Classico, jest na sprzedaż ta luksusowa willa z parkiem i budynkami gospodarczymi.
Obiekt to wspaniała renesansowa willa o 1.000 metrów kwadratowych i urocza wioska w sąsiedztwie w toskańskim stylu, otoczony drzewami oliwnymi i winnicami, o łącznej powierzchni wewnętrznej 3,969 metrów kwadratowych. Dzięki położeniu na wzniesieniu, na szczycie wzgórza, rezydencja oferuje zapierające dech w piersiach widoki i wspaniałą prywatność.
Starożytne miasto zostało zbudowane w XV wieku, w okresie renesansu, zostało one własnością znanego i potężnego rodu Medyceuszy. Dziś to, co było kiedyś rezydencją na najwyższym poziomie zachowało swój urok i piękno minionych czasów oferuje jednocześnie gościnność o doskonałej jakości i wyrafinowaniu, w najlepszej tradycji Toskanii.
Dla miłośników sztuki zwiedzanie będzie prawdziwym odkryciem stałej kolekcji sztuki, która obejmuje prace wielkich współczesnych artystów, włoskich i nie tylko, rozrzuconych w ogrodach wioski.
Nieruchomość składa się z kilku budynków, z których cztery zostały zaprojektowane w rustykalnym stylu z apartamentami przeznaczonymi pod agroturyzm. Tutaj znajdziemy duże sypialnie z łazienką i pokoje dzienne z kamieniem, szlachetne podłogi z terakoty i belki stropowe. Na zewnątrz został zbudowany duży basen infinity o 186 metrach kwadratowych z tarasem do opalania. Teren nieruchomości wynosi ponad 32 hektary.
Choć historyczna willa jest doskonałą prywatną rezydencją, wieś jest idealnym, gościnnym miejscem lub rewelacyjną siedzibą do organizacji imprez i spotkań.

informacje techniczne

Region: Toskania
Województwo: Florencja
Obszar: Chianti

Powierzchnia wewnętrzna: 3,969 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 32,74 ha


Główna willa: 1.049,19 mq
11 pokoi
8 łazienek
Podpiwniczenie: 92,90 mq
Parter: 330,77 mq
Pierwsze piętro: 313,76 mq
Drugie piętro: 311,76 mq

Aneks: 958 mq
10 sypialni
11 łazienek

Loggia: 1,239 mq
13 sypialni
12 łazienek

Limonaia: 109 mq
Stolarnia: 99 mq
Stodoła 1: 156 mq
Stodoła 2: 248 mq
Szatnie basenu: 75 mq
Pralnia: 32 mq
Basen: 186 mq

Florencja 15 km - Siena 55 km - Livorno 80 km - Viareggio 110 km - Lucca 85 km - Arezzo 80 km

Ref: 1246
cena: Oferta zarezerwowana

agroturyzm toskania

historyczna willa
chianti

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Chianti

Chianti Classico, w sercu Toskanii, kilka kilometrów od Florencji, składa się głównie ze wzgórz ozdobionych imponującymi zamkami, małymi wioskami, starymi zabudowaniami, kościołami i luksusowymi willami renesansowymi.
Tutaj jest bardzo popularna produkcja wina, nie dziwi termin ''Chianti'' identyfikujący prestiżową DOCG, który jest tu produkowany. Etruskowie byli pierwszymi, którzy podjęli tę uprawę, a następnie Rzymianie i Longobardowie, aż do okresu Medicei, kiedy to został dany wielki impuls dla rolnictwa na tych terenach.
Wiele jest tu nadal luksusowych rezydencji władców tych ziem, które przez wieki ukształtowały historię Chianti, mienia wielkiej wartości, często zbudowane na wzniesieniu, z zapierającymi dech w piersiach widokami, gdzie kampania jest prawdziwą gwiazdą, ze swoimi kolorami i niezwykłymi zapachami.