LUKSUSOWA WILLA NA SPRZEDAŻ WE FLORENCJI

62 zdjęć
Jedno z pierwszych gospodarstw w regionie Chianti Classico, ta piękna, luksusowa willa na sprzedaż znajduje się kilka kilometrów od Florencji.
Nieruchomość składa się z głównej willi, otoczonej dużym parkiem o jednym hektarze, w którym znajduje się dom, mały pensjonat i rodzaj depozytu dla maszyn rolniczych.
Winnica o powierzchni prawie 5 ha, z czego około 4 należących do członków Konsorcjum Chianti Classico D.O.C.G. Gallo Nero, podczas gdy pozostałe 10 hektarów to uprawy gajów oliwnych D.O.P. Chianti Classico. Aleja dębów prowadzi do wejścia pięknej toskańskiej willi, do której można się również dostać przez dwie boczne ulice, jedna skierowana na północ, druga na południe.
Główna willa z typową formą końskiej podkowy, rozłożona jest na trzech piętrach; parter ma dziesięć pomieszczeń: kuchnia z przylegającą prasowalnią i spiżarnią, jadalnia, pokój dzienny, salon, dwa pokoje, używane jako biblioteka, gabinet; pierwsze piętro składa się z jedenastu pomieszczeń, znajduje się tu pokój dzienny, sypialnia z łazienką i dwiema garderobami, cztery sypialnie i trzy łazienki; poddasze ma dwa pomieszczenia, sypialnię, łazienkę i jadalnię; wreszcie, w piwnicy jest miejsce na starzenie się i degustację wina, i to wraz z domem wiejskim, najstarsza część kompleksu.
Po północnej stronie willi na sprzedaż we Florencji, apartament na dwóch piętrach posiada trzy sypialnie i dwie łazienki na parterze i na poddaszu, kuchnię z salonem i jadalnią, dwie sypialnie i łazienkę plus spiralne schody, które prowadzą na taras powyżej dachu willi, z niesamowitym panoramicznym widokiem. Na południe od willi jest elegancka XVIII wieczna kaplica.
Winnica, która zajmuje całe południowe skrzydło willi i przylega do kaplicy, jest podzielona na duży lokal butelkowania i depozyt wina i oliwy z oliwek z piwniczką na parterze, w piwnicy jest kolejny pokój używany jako winiarnia i pierwsze piętro, które jest dostępne za pośrednictwem wewnętrznej klatki schodowej, posiada część przeznaczoną na magazyn.
Szklarnia na cytryny - garaż zajmuje część parteru północnego skrzydła. Nad nim, mieści się dodatkowo mały apartament na pierwszym piętrze.
Podłogi w willi są ze świetnej oryginalnej terakoty lub drewna. Oryginalne są również ramy otworów w gospodarstwie i willi. Obecność klęczących okien wspiera hipotezę o udziale w projekcie willi Michała Anioła. W rzeczywistości, jego obecność w okolicach pod koniec XV wieku jest wspierana przez fakt, że jego ojciec był w tym czasie burmistrzem gminy, gdzie znajduje się posiadłość.
Wielką wartością jest XV-wieczna weranda z widokiem na ogród włoski z kapitałami rzeźbionymi w kamieniu.
Na zewnątrz, z tyłu willi, otwiera się wspaniały ogród włoski z kolumnami z piaskowca z portykiem z dekoracjami z XV wieku. Wspaniały basen, wybudowany w starej wannie z krawędziami piaskowca i elegancka fontanna z aniołkami, wzbogaca ogród wraz z zielonym pokojem z miejscami do siedzenia, także z jasnego kamienia. Od poziomu basenu dwoje symetrycznych schodów prowadzą do dalszej części ogrodu z obszarem do gotowania, piekarnikiem, jadalnią osłoniętą pergolami i pokrytą wisterią i akwarium. Idąc na północ znajdziemy spektakularny tunel róż, ogród warzywny i działki z drzewami oliwnymi.
Posiadłość znajduje się po lewej stronie korpusu willi, jest podzielona na dwie jednostki opracowane na dwóch poziomach. Pierwsza posiada na parterze, duży pokój dzienny połączony z pokojem używanym jako gabinet, kuchnia z gankiem, pralnia i łazienka, z podłogami z antycznej terakoty; aa pierwszym piętrze znajdują się trzy sypialnie, trzy łazienki i gabinet, także one posiadają oryginalne podłogi wyłożone kafelkami. Oba poziomy są ze sobą połączone przez antyczne kamienne schody. Druga jednostka na parterze dzieli się na kuchnię, dwa pokoje dzienne - jadalnie, łazienkę i spiżarnię, na pierwszym piętrze są trzy sypialnie, trzy łazienki, gabinet i garderoba. Obie jednostki posiadają prywatny ogród.
Pensjonat to budynek z kamienia na dwóch poziomach: piwnica z łazienką i garderobą, na parter otwiera pokój używany jako pokój dzienny, jadalnia, kuchnia, strych przylega do sypialni połączony jest do podłogi piwnicy przez drewniane schody.
Budynek jest dużą przestrzenią wewnątrz obecnie używany jako kurnik. Dalej szopa została przekształcona w duży ogród z wykuszami, z którego można podziwiać katedrę i dzwonnicę Florencji, kilka kroków od pięknej luksusowej willi na sprzedaż.

informacje techniczne

Region: Toskania
Lokalizacja: Florencja

Typologia: toskańska willa - posiadłość

Powierzchnia wewnętrzna: 2684 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 16 ha

Winnica: 5 ha
Gaj oliwny: 10 ha
Główna willa: 895 mq
Apartament w willi od północnej strony: 188 mq
Mieszkanie powyżej szkalrni: 80,66 mq
Piwnica: 520 mq
Szklarnia + kotłownia: 61 mq
Pensjonat: 86 mq
Dom 1: 324 mq
Dom 2: 330 mq
Stodoła: 200 mq
XVIII - wieczna kaplica
Panoramiczny taras
Basen
Staw
Podłogi z terakoty
XV – wieczny portyk
Włoski ogród

Toskania - Florencja. Florencja 15 km - Fiesole 12 km - Sesto Fiorentino 20 km - Pistoia 45 km - Lucca 75 km - Piza 80 km - Florencja 55 km - Forte dei Marmi 100 km - lotnisko Florencja Amerigo Vespucci 15 km.

Ref: 0787
cena: Od 5mil do 10mil

luksusowa willa toskania

toskańska posiadłość
toskńska posiadłość sprzedaż

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Florencja

Toskania - Florencja - Chianti. Teren Toskanii par excellence, Chianti znane jest na całym świecie dzięki swojej pierwszej produkcji dobrego wina wysokiej jakości.
Istnieje wiele obszarów, które znajdują się w tym miejscu, małe wioski z ogromnym wdziękiem i wielkim urokiem.
To właśnie tutaj można zobaczyć starożytne i prestiżowe zamki w Chianti, zabytkowe wille i rezydencje, ekskluzywne zabytkowe rezydencje i luksusowe nieruchomości, które wzbogacają i upiększają okolicę.
Między prowincją Florencji i Sieny, terytorium wzgórz Chianti zawiera w sobie szeroki i charakterystyczny obszar geograficzny, coraz bardziej poszukiwany i pożądany zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. W części Florencji Chianti, zasługują na szczególną uwagę także miasta: Greve w Chianti, Pontassieve, Fiesole, Bagno w Ripoli, Impruneta, Lastra w Signa, San Casciano, Montespertoli, Certaldo i Montelupo Fiorentino.