LUKSUSOWA WILLA NA SPRZEDAŻ W VICENZY

full screen
59 zdjęć
Kilka kilometrów od Vicenzy jest na sprzedaż ta piękna, luksusowa willa, której początki datuje się na drugą połowę 1600 roku.
Obiekt jest spektakularny: otoczony pięknym ogrodem ozdobionym szerokimi alejami drzew i otwartych zielonych terenów, jego struktura jest typowa dla willi o wysokim standardzie w Veneto, które prezentują wewnętrzny dziedziniec z eleganckimi kolumnami, pomieszczenia, które posiadają miejsca pracy i prywatną kaplicę.
Projekt tej wyjątkowej luksusowej rezydencji przypisuje się słynnemu architektowi Antonio Pizzocaro, w którego pracy widać stylistyczny odcisk Palladio.
Pokoleniowe zmiany, jakie zaszły na przestrzeni lat nie zmniejszyły wartości historycznej i estetycznej posiadłości, dzięki opiece właścicieli, którzy zadbali o utrzymanie uroku starego świata.
Duży zabytkowy park, część terenu o ponad 90.000 metrów kwadratowych, posiada tradycyjną konstrukcję parków z XVIII wieku. Przed fasadą luksusowej rezydencji znajduje się elegancki włoski ogród z żywopłotami i drzewami cytrynowymi; znajdują się tu również liczne ozdobne rzeźby. Przed willą znajduje się „staw rybny”, duża „wanna” wodna z kamienia ozdobiona rzeźbami biblijnymi lub mitologicznymi, zasilana wodą z pobliskiego strumienia, która została tu skierowana aby umożliwić budowę i utrzymanie parku. W ogrodzie znajdują się także trzy główne aleje drzew i grabów wapna, które przeplatają się w nadzwyczajnych efektach perspektywicznych; na końcu każdej alei  znajdują się duże tarasy pozwalające w pełni cieszyć się fascynującą panoramą.
informacje techniczne
Region: Veneto
Miasto: Vicenza

Powierzchnia wewnętrzna: 6000 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 95.200 mq

Werandy 1200 mq
Park i dziedzińce: 88.000 mq
Centralny salon: 105 mq
Sala kominkowa: 42 mq
Sala jedwabiu: 56 mq
Sala gobelina: 42 mq
Jadalnia: 45 mq
Sala bilardowa: 56 mq
Górna sala: 105 mq

Vicenza 18 km – Werona 60 km – Wenecja 90 km – Lotnisko Werona Villafranca 70 km – Lotnisko Marco Polo Wenecja 95 km
Ref: 0891
cena: Oferta zarezerwowana

veneto

wille venete
sprzedaż willi veneto

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Vicenza

Vicenza, dom pięknej zabytkowej willi na sprzedaż, jest jednym z najstarszych miast w regionie Veneto. W XVI wieku przeszła swój złoty wiek: jeśli już w okresie renesansu powstały piękne budynki, w XVI wieku miasto zostało wzbogacone pięknymi zabytkami głównie ze względu na obecność Andrea Palladio, jednego z najbardziej znanych architektów ‘500 i jego uczniów.
W 1866 roku miasto zostało przyłączone do Królestwa Włoch, a w pierwszej wojnie światowej teren wokół Vicenzy był miejscem krwawych bitew (Monte Grappa, Asiago i Pasubio) w czasie II wojny światowej miasto poniosło bombardowania, które spowodowały wiele zniszczeń i ofiar. Wraz z końcem wojny ludzie z Vicenzy odbudowali miasto, aby nadać mu blasku i prestiżu, cech, które dziś są jeszcze widoczne i które stanowią idealne warunki do budowy wspaniałych luksusowych willi, godnych miejscu o tak wielkiej wartości.