LUKSUSOWA WILLA NA SPRZEDAŻ W PADWIE

4 zdjęć

Luksusowy obiekt na sprzedaż w Padwie (Abano Terme), jak to często bywa w luksusowych willach w regionie Veneto, jest w weneckim stylu z XV wieku i był pierwotnie zamieszkany przez szlachtę, a także, w 1779 roku przez Giacomo Casanova.
Luksusowy dom jest podzielony na kilka obiektów o łącznej powierzchni 14.000 metrów kwadratowych otoczonych 70.000 metrów kwadratowych parku całkowicie zamkniętego poprzez mury.
Dwór jest najcenniejszą własnością z architektonicznego punktu widzenia. Budowa willi jest klasycznym przykładem matrycy Palladio: architekt chciał zrealizować ideał doskonałości próbując ustawić willę w doskonałej figurze geometrycznej. Wszystko to przy zachowaniu oryginalności typowej dla weneckiego stylu rozpoznawalnego w wielu szczegółach, takich jak: okna z balustradami i w dwóch symetrycznych triumfalnych wjazdach do willi z pięknymi schodami. Zespół znanych architektów rozpoczął, kilka lat temu, projekt renowacji willi w Veneto, który zakończy się w krótkim czasie, a ma na celu budowę 70 luksusowych apartamentów, uroczej restauracji, sali konferencyjnej, hotelu - residence z 24 suites, kilku biur i kliniki estetycznej.

informacje techniczne

Region: Veneto
Miasto: Padwa
Obszar: Abano Terme

Typologia: wille na sprzedaż w Padwie – luksusowy dom
Powierzchnia wewnętrzna: 14.000 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 70.000 mq
 
Główna willa: 230 mq
3 suszarnie: 3000 mq
Wyświęcona kaplica: 115 mq
Dom dozorcy: 134 mq
Stodoła z przodu willi, zamieniona na stajnię i magazyn na narzędzia: 1.408 mq
Stodoła z przodu willi z pomieszczeniami mieszkalnymi dla robotników
Budynek z wieżą, używany jako magazyn: 505 mq
Podziemny garaż

Veneto – Padwa: Padwa km 10 – Wenecja km 55 – Vicenza km 30 – Werona km 89 -  Golf Club Colli Euganei km 3 – Hotel Termalny Villa Pace km 0,8 - lotnisko Wenecja km 56 – zjazd z autostrady: Padowa/Bologna Arcoveggio km 3.

Ref: 2232
cena: Od 5mil do 10mil

luksusowe wille

willa veneto
luksusowa nieruchomość

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Abano Terme

Veneto - Padwa: Abano Terme znajduje się u podnóża Wzgórz Euganejskich i Abano, Galzignano, Battaglia i Teolo, jest to kompleks termalny, największy i najstarszy w Europie. Początki Abano sięgają czasów prehistorycznych: wykopaliska archeologiczne prowadzone w Abano pokazują, że teren był zamieszkany przez paleovenitów, którzy znali już lecznicze właściwości wód termalnych i błota oraz powiązywali leczenie z działaniem bóstwa wody, szczególnie czczonej od IX wieku p.n.e. pod nazwą Aponus. Okres wielkiego przepychu był dla miasta w regionie Veneto, gdzie stoi prestiżowa willa na sprzedaż, złotym wiekiem, kiedy budowano piękne wille z mozaikami. Później, w wiekach od rozprzestrzeniania się chrześcijaństwa, połączenie pomiędzy wodą leczniczą, wyrafinowaniem życia, sprawiło prowadzenie tutaj lokalnego kultu bogów, który spowodował upadek termalnego miasta Veneto. Musimy dotrzeć do XII wieku, aby znaleźć dokumenty o wieściach miasta z Veneto, ufundowane, wraz z ośmioma zamkami, od cesarza Ottona II dla szlachcica lngelfredo de 'Conti.
Po śmierci lngelfredo, Abano przeszło w ręce Manfredo, który podarował miasto dziedziczce, córce Cecylii: wiele szlachty z okolicy próbowało zdobyć jej rękę i „ukraść” Abano, powodując dramatyczne starcia, które zakończone zostały tylko wtedy, gdy Republika Padwy nałożyła tu swoją dominację. Padwa przejęła rządy, otworzyła kąpieliska termalne oraz uchwaliła ustawę regulującą stosowanie wód: frekwencja była jednak bardzo ograniczona, aż 1554 roku. Druga złota era nastąpiła w drugiej połowie XVIII wieku, dzięki budowie wielu willi, które następnie zostały przekształcone w uzdrowiska: pobyt w Abano stał się modą dla najlepszych firm.