LUKSUSOWA WILLA NA SPRZEDAŻ NA WYSPIE ELBA

37 zdjęć
W otoczeniu bujnej roślinności śródziemnomorskiej, między przepiękną scenerią Parku Narodowego archipelagu Toskanii, znajduje się na sprzedaż luksusowa willa znajdująca się na wzgórzu Portoferraio z widokiem na morze.
Luksusowy dom na sprzedaż na wyspie Elba, jest teraz używany jako Relais, oferuje wspaniałą panoramę, która ogarnia obszar od błękitnego morza Toskani - Zatoki Portoferraio do zamku w Volterraio. Nieruchomość na sprzedaż cieszy znajduje się w ustronnym miejscu, w otoczeniu unikalnego krajobrazu i jest usytuowana w dużym parku pełnym zapachów i kolorów, które tworzą bardzo przyjemną i spokojną atmosferę. Palmy, kwitnące łąki z oleandrami i geranium, sosny i dęby korkowe zdobią park pięknego XIX-wiecznego budynku z widokiem na miasto z krystalicznie czystym morzem na wyspie Elba.
Relais składa się z luksusowej willi centralnej i niektórych, niezależnych apartamentów, które są również na sprzedaż, położone w dobrze utrzymanym ogrodzie. Pokoje i suites, choć różnią się zarówno pod względem wielkości i lokalizacji oraz wystroju są skrupulatne w szczegółach i wyposażone w najnowocześniejsze udogodnienia. W budynku głównym znajduje się recepcja, bar i restauracja oraz pokoje z pięknym widokiem umeblowane materiałami i tkaninami w ciepłych kolorach, w zgodzie z oryginalnym stylem starożytnego dworu Toskanii. Drewno, trawertyn i stal sprawiają, że wystrój staje się jasny, który łączy się dobrze z otaczającym krajobrazem. W szczególności eleganckie pokoje zostały utworzone każdy z własnym stylem, w których wspólnym mianownikiem jest elegancja i ekskluzywność. Apartamenty posiadją piękny ogród, a wyposażenie jest proste i funkcjonalne, umeblowane w drewnie o jasnym odcieniu.
Wzbogacają relais dwa baseny, jeden z jacuzz, zanurzone w zieleni parku, spa z łaźnią turecką, siłownią i sauną, dwa korty tenisowe, sala bilardowa i sala konferencyjna. Pieszo lub na rowerze można dotrzeć do szkoły jazdy konnej i klubu golfowego, pozwalają one uprawiać sport w przyrodzie wyspy. Obiekt posiada również elegancką restaurację z przyjazną atmosferą dzięki dużym drewnianym belkom i dużym oknom, które wychodzą na krajobraz i na zatokę Portoferraio.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Elba
Lokalizacja: Elba

Typologia: Willa Toskania Morze – Luksusowe domy
Powierzchnia wewnętrzna: 2100 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 24.000 mq

Willa A:
26 pokoi z łazienką
3 sypialnie z łazienką i dodatkowym pomieszczeniem

Willa B:
16 apartamentów

Willa C:
6 apartamentów

Willa D:
4 apartamenty

jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne

3 biura
Pralnia
Sale konferencyjne
Restauracja
2 jadalnie
Kuchnia
Bar
Centrum odnowy biologicznej
Sauna
Łaźnia turecka
Siłownia
2 korty tenisowe
2 baseny
Duży parking

Toskania - Elba Rio: Marina 17 km - Piombino 1 godzina – klub golfowy 1.5 km – termy 5 km - lotnisko Piza 2 godziny.

Ref: 0374
cena: Oferta zarezerwowana

domostwa na sprzedaż

zamek chianti
luksusowy dom

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Wyspa Elba

Toskania – wyspa Elba: Portoferraio główny port i miejsce turystyczne dla tych, którzy przyjeżdżają na wyspę Elbę od morza. Portoferraio zostało założone przez Cosimo I, wielkiego księcia Toskanii, z którego miasto miało imię „Cosmopolis”, w 1548 roku, pomyślany jako garnizon wojskowy w celu obrony wybrzeża Księstwa i wyspy Elby. Na początku miasto było niewiele więcej niż zbiorem fortyfikacji (nadal dobrze zachowane i można je dziś zwiedzać), jak trzy forty: Fort Stella, Forte Falcone i Linguella (podczas gdy Forte Inglese została zbudowana później, aby wzmocnić miasto w związku z oblężeniem brytyjskiej floty) i resztek pięknych murów, które są jeszcze w dobrym stanie i otaczają centrum starego miasta Portoferraio. Pozostało pod kontrolą Wielkiego Księstwa Toskanii aż do XVIII wieku, kiedy to wyspa dzięki swojej strategicznej pozycji, była w centrum wojny między Francją, Austrią i Anglią.
W 1814 wyspa została poddana Toskanii Napoleonowi Bonaparte jako miejsce swojej pierwszej emigracji. To dzięki panowaniu cesarza Francuzów, aczkolwiek krótkiego (1814-1815), który wzmocnił Portoferraio na znaczeniu i nowoczesności, jak całą resztę wyspy, dzięki stworzonej infrastrukturze i eksploatacji kopalni żelaza Rio Marina. W tym okresie miasto Toskania - Elba stała się portem dla transportu żelaza z kopalń Elba na kontynencie, a więc pod obecną nazwą. Portoferraio znalazło później się pod panowaniem Wielkiego Księstwa Toskanii, aż do zjednoczenia Włoch w 1860 roku.
W więzieniu miasta został uwięziony i zmarł notoryczny bandyta Carmine Crocco Rionero w Vulture, pamiętając o jego rewolucji przeciwko rządowi Wiktora Emanuela II Sabaudii. Portoferraio przeżywało okres stabilny ekonomicznie, jak cała wyspa, dzięki kopalni rudy żelaza, aż do wczesnych lat 70-tych, kiedy to przemysł żelaza był w kryzysie. Kopalnie szybko rozebrano (ostatnia została zamknięta w 1981 roku), ale Portoferraio, dzięki swoim plażom, było w stanie wykorzystać branżę turystyczną, która nadal stanowi główne źródło bogactwa.