LUKSUSOWA NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ W PADWIE

30 zdjęć
Mieszcząca się w Padwie i otoczona pięknym Parkiem Wzgórz Euganejskich, jest na sprzedaż imponująca luksusowa willa przekształcona ze starego benedyktyńskiego klasztoru z XVII wieku, którego historia sięga 1200 roku. Jeśli uważnie przyjrzeć się tej pięknej nieruchomości, obecnie wykorzystywanej jako otwarta struktura można spostrzec, że w zamieszkaniu pozostają ślady pierwotnej struktury benedyktynów.
Willa Veneta została niedawno poddana starannej renowacji, dzięki której zachowały się oryginalne elementy wystroju, w tym część starożytnych cegieł. Prace konserwatorskie przeprowadzono z poszanowaniem otaczającego środowiska i z zintegrowaniem budynku z terytorium.
Obiekt jest zbudowany z kamienia i posiada dwa piętrach plus poddasze. Wewnętrzne materiały i wyposażenie to typowy styl klasyczny i elegancki tego weneckiego domu z sufitami pokrytymi drewnianymi belkami, podłogiami z terakoty i kamiennymi ścianami. W związku z tym, na szczególną uwagę zasługuje duża jadalnia z uroczymi łukami, sufity i ściany w całości z kamienia. Trzy apartamenty  są proste w strukturze, ale w tym samym czasie eleganckie, dzięki swoim sugestywnym oświetleniom. Składają się z sypialni, łazienki i aneksu kuchennego. Prestiżowej willi towarzyszy 10 ha gruntów, z których 6,5 to uprawiane winorośla do produkcji wina, a pozostałe to grunty orne, choć teren wokół struktury objęty jest ogródem, który oferuje panoramiczny widok na otaczający krajobraz. Powierzchnia zewnętrzna pozwala na utworzenie basenu.

informacje techniczne

Region: Veneto
Miasto: Padwa
Lokalizacja: Padwa

Typologia: Willa luxury - cenne domy w Veneto
Powierzchnia wewnętrzna: 700 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 10 ha

3 luksusowe apartamenty typu studio z sypialnią, łazienką, aneksem kuchennym
Jadalnia
2 budynki gospodarcze 80 mq

oraz pomieszczenia pomocnicze i pomieszczenia techniczne

Garaż
Winnica: 6,5 ha
Całkowita powierzchnia terenu: 10 ha

Wenecja - Padwa: Padwa 15 km - Chioggia 22 km - Wenecja 39 km - Rovigo 50 km – klub golfowy 16 km – kąpieliska termalne 17 km – lotnisko Wenecja 40 km - zjazd z autostrady: zjazd Wenecja / Chioggia 13 km.

Ref: 0385
cena: Od 2,5mil do 5mil

wenecja sprzedaż domów

wille palladio
luksusowe wille sprzedaż

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Padwa

Wenecja - Padwa: już w XI wieku p.n.e. Padwa, miasto, w którym znajduje się prestiżowa nieruchomość na sprzedaż, była jednym z najważniejszych kolonii rzymskich w następnym stuleciu, stała się wolnym miastem regionu Veneto i domem tętniącego życiem ruchu gospodarczego, kulturalnego i religijnego. Padwa sięga XIII wieku, kiedy został założony Uniwersytet i zbudowany Pałac della  Regione, jak również pierwsze mury o kształcie koła. W XIV wieku panowanie Carrara sprawiło, że miasto Veneto osiągnęło wysokość politycznego, wojskowego i kulturalnego prestiżu, w tym okresie, Padwa ściąga do siebie pisarzy i artystów z całych Włoch. Po aneksji Republiki Wenecji w XVI wieku Padwa zmieniła swój wygląd z narodzinami nowych budynków publicznych i kościołów oraz wzmocnieniu nowych murów. Miasto Veneto, 20 km od Wenecji prezentuje się zwiedzającym jako obszar wrafinowany oraz gdzie mieszczą się eleganckie i dyskretne luksusowe wille, otoczony średniowieczną atmosferą, która otacza każde miejsce w centrum miasta wykazując cechy najbardziej fascynującej historii i sztuki.
Tętniące życiem kulturalnym i handlowym miasto w regionie Veneto jest świadkiem powstania różnych prac, takich jak: Cafe Pedrocchi otwarty w 1831 roku i przeznaczony później, aby stać się miejscem spotkań intelektualistów i zwolenników politycznych ruchu o niepodległość od Austro-Węgier.
Centrum kultury doskonałości, Padwa rozkwitły tu osobowości, takie jak: Pietro d'Abano lekarz, filozof i naukowiec, profesora Sorbony, Petrarka, który przyprowadził do miasta swoją miłość do Laury, Lovato Lovati aż do Galileo Galilei, który zamienił miasto w swoje obserwatorium, miasto którego symbolem jest Specola. Dowódem przejścia znakomitych artystów są prace takie jak: cykl Giota w kaplicy Scrovegnich sięgający XIV wieku, Duomo i Baptysterium z freskami Giusto de 'Menabuoi, kompleks świętego z cudownymi dziełami Donatello z XV wieku, a w wielkim okresie renesansu, dzieła Tycjana i Mantegna w kaplicy pustelników Ovetari.