IMPONUJĄCY ZAMEK NA SPRZEDAŻ W SIENA

22 zdjęć
Otoczony bujną roślinnością, między lasami i gajami oliwnymi i niewielkiej odległości od Sieny znajduje się ten piękny i imponujący zamek na sprzedaż, którego początki sięgają średniowiecza, gdzie arystokratyczny feudalny budynek należał do szlacheckiej rodziny Sieny. W czasie wojny w Sienie, w 1553 r. zamek brał udział w tych perypetiach, podaczas których zginęło wiele jego ekstrawaganckich mebli, które podarował Giovanni Bichi, jedna z najważniejszych postaci w życiu politycznym i gospodarczym Sieny pod koniec 1400. Wraz z upadkiem Republiki Sieny i powrotem pokoju, zamek pozostał spokojną epokową rezydencją, która nadal dominuje krajobraz i odnosi się do czasów starożytnych. Zabytkowa toskańska rezydencja, daje silny efekt wizualny i elegancki styl dzięki czterech wieżom narożnym, blankom, charakterystycznym schodom na rufie, pięknemu dziedzińcowi i kaplicy z widokiem na ogród włoski drobno ozdobiony różami i mirtem, piwoniami umieszczonym w ramce 16 ha gruntów ornych, gajów oliwnych i winnic.
Toskański zamek na sprzedaż ma powierzchnię 1800 metrów kwadratowych i posiada konstrukcję z cegły z czterema narożnymi wieżami o tej samej wysokości. Przednie drzwi, wzmocnione są przez ostry łuk, który jest chroniony przez aparat obronny. Wewnętrzny dziedziniec urządzony jest z dwóch stron przez ganek, który prowadzi do schodów wiodących na wyższe piętra. Posiadają one cztery zabytkowe rezydencje, dwa mniejsze na pierwszym piętrze i dwa bardziej przestronne na drugim i trzecim piętrze, z których każdy jest wzbogacony o pokoje w wieżach, które zwiększają wartość zamku. Środowisko charakteryzuje się szczególnym urokiem, typowo toskańskim, i oferuje wyrafinowane i eleganckie meble, podłogi z antycznej terakoty, drewniane belki na suficie i inspirujące widoki na wsie Sieny i miasto Siena. Wysokość przestrzeni sprawia, że pokoje mieszkalne nadają się do realizacji loftów dziennych. Nieruchomość na sprzedaż we Włoszech kompletuje depandance z garażem i piętro powyżej piwnic naziemnych wykorzystywane jako piwnica, która dzięki restrukturyzacji, może być wykorzystywana jako pomieszczania mieszkalne.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Siena
Lokalizacja: Siena

Typologia: Zamki w Siena - Zamki w Toskanii
Powierzchnia wewnętrzna: 1800 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 16 ha

4 apartamenty
Pokoje: 8
Łazienki: 9
Salony: 5
Jadalnia: 2
Kuchnia: 4
 
Kaplica
Gaj oliwny
Las
Ogród w stylu włoskim
 
Toskania - Siena: Siena 3 km - Florencja 65 km - Volterra 47 km - Monteriggioni 19 km - Montalcino 56 km - San Gimignano 42 km - termy 2 km – klub golfowy 4 km - lotnisko Florencja 70 km - zjazd z autostrady: E78 Siena 2.5 km.

Ref: 0187
cena: Ponad 10mil

zamek na sprzedaż

sprzedaż luksusowe domy
historyczne posiadłości

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Siena

Toskania - Siena: Położony na brzegu okolicy nadrzewnej, bogatej w roślinność, na wschód od Vignano znajduje się w szeregu willi lasów i gai oliwnych w kierunku bardziej jałowym i wyludnionym w Crete Senesi, zamek z czterema wieżami w Siena z czterema wieżami, pięknym i surowym dziedzińcem, przypomina Palazzo Comunale i charakterystyczne schody, wzbudza ciekawość każdego, przechodzącego przez ten obszar w pobliżu Sieny.
Na początku '300, zamek był własnością rodziny Cinughi, arystokratycznej, feudalnej rodziny w Siena. W czasie wojny w Sienie (1555), zamek przeszedł różne losy: tradycja głosi, że miał swoje komnaty w Marignano i zostały utracone na wystawne meble które podarował Giovanni Bichi.
Wraz z upadkiem Sieny zakończyła się historia zamku: z powrotem pokoju było tylko cichym i malowniczym miejscem zamieszkania, który wciąż nadaje krajobrazowi oryginalny akcent i przypomina czas, tak dawno temu, a jednak z wiele aspektów dręczony przez walki, które zawsze zatruwały spokój korzystania z wielu dóbr, które Bóg dał ludziom.
Najnowsze badania sugerują, że zamek w Toskanii jest taki sam, jak go przedstawiono w Dobrym Rządzie przez Ambrogio Lorenzetti z freskami w Palazzo Pubblico w Sienie.
Położony w samym sercu Toskanii, mieście zbudowanym na wzgórzach, zachowując nienaruszony średniowieczny wygląd charakteryzujący się wąskimi krętymi uliczkami i szlachetnymi budynkami o bogatej historii. Siena jest pochodzenia etruskiego, była kolonią rzymską pod nazwą Sena Julia, ale jej znaczenie wzrosło w średniowieczu. Po długim okresie dominacji miasta biskupiego osiągnęła swój szczyt jako wolna gmina (1147), przyjmując politykę ekspansji na sąsiednie terytoria. Konfrontacja z Florencją była nieunikniona i trwała ciężka walka, z różnymi perypetiami, aż do 1555, kiedy po długim oblężeniu, Siena została podbita przez Florencję, tracąc swoją autonomię i stając się częścią Wielkiego Księstwa Toskanii, dzieląc jego losy aż do zjednoczenia Włoch.