HISTORYCZNY MAJĄTEK NA SPRZEDAŻ W TOSKANII

26 zdjęć
Ta piękna, zabytkowa willa na sprzedaż w Pizie, o choć znacznie bardziej starożytnym pochodzeniu, wzięła swoją obecną formę w końcu XVIII i pierwszej połowie XIX wieku przez architekta Francesco Roncioni i zespół architektów, którzy przekształcili ten obiekt z prestiżowego domu, w nieruchomość o podwójnej funkcji mieszkaniowej i rolnej w kurort. W tym okresie również elementy zewnętrzne zostają zmienione - zgodnie z nową cechą willi Buen Retiro w Pizie - z fontannami, szlakami wodnymi i obiektami wykorzystywanymi „do wygodnego odosobnienia”.
Zabytkowa, luksusowa nieruchomość na sprzedaż w Toskanii, zbudowana jest z 4 pięter, w tym piwnica, dysponuje powierzchnią 2240 metrów kwadratowych. Wewnątrz, większość pokoi pokazuje - nadal w doskonałym stanie - freski wykonane przez Pasquale Cioffi i Giovan Battista Tempesti: każdy pokój jest serią groteskowych i trompe-l'oeil, złamane sufity wykończone w stylu rokokowym, zgodnie z iluzjonistyczną perspektywą z końca XVIII wieku. Romantyczny park, na zewnątrz – zaprojektowany został przez Antonio Gherardesca - obejmuje około 6 hektarów. Łączy w sobie elementy naturalne, takie jak gra wody, stare drzewa, krzewy o dziwacznych kształtach, ze sztucznymi elementami. Częścią parku jest neogotycka kaplica, ozdobiona kawałkami XIV w. z kościoła św Franciszka w Pizie, dwie małe świątynie poświęcone Wenus i Bacco, jaskina objęta sklepieniem kolebkowym, ozdobiona półszlachetnymi kamieniami , masom perłową i muszlami, mała pustelnia, dom dozorcy i mały zamek który pozostał niedokończony, wszystko to na sprzedaż. Szczególną uwagę należy zwrócić na budowę Bigattiera - również zaprojektowany przez Antonio Gherardesca - został zbudowany w latach 20 XIX wieku jako dom do hodowli jedwabników i młynów jedwabiu. Ten piękny budynek, typowy przykład neogotycki Toskanii jest dzisiaj na sprzedaż. 680 metrów kwadratowych, stary dom Marianna, budynek z 1500 metrów kwadratowych jako dom robotników jedwabnika, świadczą o przedsiębiorczości i artystyczności Francesco Roncioni. Do tych, którzy kochają literaturę, pamiętać należy, że historyczna willa w Pizie była tłem miłości między IzabeląRoncioni i Ugo Foscolo, uwiecznionym przez poetę w charakterze Teresy z ostatnich liter Jacopo Ortis.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Piza
Lokalizacha: Piza

Typologia: Willa Piza - Prestiżowe domy na sprzedaż

Powierzchnia wewnętrzna: ok.. 5000 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 64.900 mq

Główna willa: 2240 mq
Jedwabnik: 680 mq
Dom Marianna: 1520 mq
Dom dozorcy: 145 mq
Ruiny zamku: 463 mq
Kaplica
Pustelnia
Świątynia Wenus
Świątynia Bacco
Jaskinia

Park: 64.900 mq

Toskania - Piza: Piza 10 km - Lucca 14 km - Viareggio 20 km - Forte dei Marmi 40 km - Florencja 80 km - Livorno 30 km - Golf Club Tirrenia 23 km - lotnisko Piza 11 km - zjazd z autostrady: zjazd Lucca Est 11 km.

Ref: 0249
cena: Od 2,5mil do 5mil

willa luxury

luksusowy dom
sprzedam willę

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Piza

Toskania - Piza: Między dolinami Arno i Serchio, w połowie drogi między Pizą i Lucca, leży miasto San Giuliano Terme, miasto w Toskanii, pełne historii, prestiżowych nieruchomości, środowiska artystycznego, a zamieszkana od okresu neolitu. W okresie rzymskim, jednak, wioska San Giuliano Terme w Toskanii, swój pierwszy blask datuje się na czas akweduktu, który doprowadził cenne wody termalne do Łaźni Nero, starożytnej nazwy Terme di Pisa. Zostały docenione właściwości terapeutyczne tych źródeł już przez Pliniusza Starszego, który wymienia je kilka razy w swoich pismach jako „aquae pisanae”.
Istnieje nadal osiem łuków rzymskiego wodociągu we wsi w Toskanii, w mieście Caldaccoli („Calidae Aquae’), które posiada jedynie ślady rzymskiej osady. Po kilku wiekach zaniedbania, w XII wieku termy z San Giuliano w Toskanii dostają nowe życie, dzięki sukcesom wojskowym Republiki Pizy (1112 r. kiedy Matilde z Canossy postanowił radykalnie przywrócić łaźnie), mimo że pozostaje pod panowaniem Wielkiego Księstwa Toskanii, termy znowu powróciły do chwały.
Od 1406 roku, kiedy w Pizie i na jej terytoriach objętych dominacją Toskanii, Medici rozpoczynają transformację tego uzdrowiska, gdzie znajduje się ekskluzywna willa na sprzedaż, w miejscu zdrowia dla szlachty. Od XV wieku budowane są piękne luksusowe wille dla ważnych rodzin Pizy i Florencji, które, przez łagodność klimatu i piękno natury, wykorzystują je jako domy na wakacje. Głównym miejscem tej architektury są  Terme w San Giuliano w Toskanii, pozostaje wielki książę Toskanii Franciszek I Lotaryngii, który zainwestował w plan naprawy i optymalizacji korzyści z wód termalnych, nadaje im sławy i prestiżu, sprawiając z San Giuliano Terme swoją letnią rezydencję.
W tym okresie, w drugiej połowie XVIII wieku, termy z San Giuliano osiągnęły najwyższy rozgłos, goszczą szlachtę i artystów, zarówno włoskich jak i zagranicznych - ci ostatni często zatrzymywali się podczas „wielkich tras” wokół edukacyjnych podróży po Europie. W tych latach gośćmi term w Toskanii byli m.in: Vittorio Alfieri, Michel de Montaigne, Percy Bysshe Shelly, Lord Byron, Ludwik Bonaparte, Paolina Borghese, Gustaw III ze Szwecji, książe Anglii (późniejszy król Jerzy IV), hrabina Albany, generał Murat, Giacomo Puccini i wielu innych, dając świadectwo sławy i prestiżu termom, którymi cieszyły się w owym okresie.