HISTORYCZNA WILLA W SIENIE NA SPRZEDAŻ

56 zdjęć
Pięknie położona na wzgórzu, z widokiem na słynny krajobraz Crete Senesi, z jej wzgórzami geometrycznie podzielonymi przez typowe uprawy, jest na sprzedaż prestiżowa, zabytkowa willa.
Zbudowana pod koniec 1400 jako rezydencja wiejska znanej rodziny Sieny ówczesnych czasów, urządzona w stylu późnego renesansu ma sygnaturę jednego z najbardziej znanych architektów włoskiego renesansu.
Willa w Sienie, bogata w wartości historyczne i artystyczne, została zbudowana z czerwonej cegły; opracowana na trzech piętrach, o łącznej powierzchni 1200 metrów kwadratowych, utrzymuje oryginalne stropy i dach, dębowe belki i cegły, i kilka oryginalnych podłóg z XVI wieku. Wewnątrz, nawet centralne schody z trawertynu, są oryginalne i dobrze zachowane.
Pokoje wnętrze w toskańskiej willi na sprzedaż są skonfigurowane jako przestronne i dobrze oświetlone miejsca; dbałość o szczegóły, elegancki wystrój i wyrafinowany styl, które znajdziemy w każdym rogu, sprawiają, że rezydencja to prawdziwa oaza prawdziwego piękna położona na wsi.
Każda część domu zachwyca szczegółowymi detalami, które pomagają stworzyć elegancką i rodzinną atmosferę, ekskluzywną i gościnną.
Na zewnątrz, około dwa hektary ziemi otaczają willę na sprzedaż w Sienie. Jednym z najcenniejszych cech nieruchomości jest ogród, który rozciąga się przed domem od strony północnej. Ogród został przebudowany kilka razy na przestrzeni wieków, zawsze na podstawie oryginalnych murów, które wciąż istnieją i są nadal dobrze zachowane.
Obecny ogród botaniczny został stworzony przez profesora botaniki i alchemika Sieny, który żył w pierwszej połowie 800 r. Ogród ciągnie się w dół stoku, który łączy powierzchnię uprawianą z lasem dębowym należącym do rezydencji.
Ku północy, ogród jest strzeżony przez ogrodzenia składające się z pięciu równoległych rzędów starożytnych cyprysów ułożonych w półkole; majestatyczne i imponujące, cyprysy te tworzą wyjątkową choreografię, która prowadzi wzrok w kierunku Sieny, gdzie można zobaczyć jej wieże.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Siena
Lokalizacja: okolice

Typologia: historyczna willa – renesansowa willa

Powierzchnia wewnętrzna: 1200 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 2 ha

Basen
3 piętra
Oryginalne wnętrza
Ogród w stylu włoskim
Ogród botaniczny
Las dębowy
5 rzędów cyprysów

Toskania - Siena. Siena 25 km - Montalcino 10 km - Montepulciano 25 km - Pienza 20 km - San Gimignano 50 km - Volterra 55 km - 50 km Arezzo.


Ref: 0577
cena: € 5.000.000

luksusowa rezydencja

nieruchomość na sprzedaż
luksusowa nieruchomość

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Siena

Toskania - Siena. Siena, włoskie miasto w samym sercu Toskanii, jest jednym z najbardziej popularnych w tym regionie. Zauważona na świecie dzięki ogromnemu dziedzictwu kulturowemu i artystycznemu, krajobrazowi i historii, Siena jest również słynna z Palio, które biegnie przez piękny Plac Campo.
Zabytkowe centrum Sieny, jego niezrównana uroda, w 1995 roku zostało nagrodzone przez UNESCO tytułem Dziedzictwa Ludzkości.
Istnieje wiele religijnych i cywilnych budynków o dużym znaczeniu. Żeby wymienić tylko kilka z nich: Katedra, Bazylika dell’Osservanza, Kościół św. Dominika, Kościół franciszkanów, Pałac Bargagli, Pałac Bisdomini, Pałac Bichi Ruspoli, Pałac Tolomei i wiele innych. Wśród interesujących miejsc pamiętamy słynny Plac Campo, Logge Papieskie i te z Mercanzia, Twierdza Medyceuszy i Porta Romana.
Istnieje wiele luksusowych willi i rezydencji na terytorium Sieny, zarówno w centrum miasta jak i w okolicznych wsiach: idealne miejsca, gdzie luksus łączy znajome ciepło, te miejsca są idealne dla wszystkich, którzy dążą do piękna i luksusu bez konieczności porzucania spokoju i ciszy na tych ziemiach, na których można w nimi w pełni oddychać.