HISTORYCZNA WILLA NA WZGÓRZACH LUCCA

11 zdjęć
Zabytkowa willa z XV wieku znajduje się na wzgórzach Lucca, antycznie należała do eccelsiastica, teraz na sprzedaż. Prestiżowa willa w Lucca ma powierzchnię 650 metrów kwadratowych i ma prosty ilinearny aspekt, aczkolwiek bardzo luksusowy, jest otoczona lekko nachylonym parkiem.
W cały budynek, w rzeczywistości jest całkowicie otoczony żywopłotem laurowym i wnętrze parku charakteryzuje się roślinnośią typową dla Toskanii, z wysokimi drzewami, z których niektóre są stuletnie. Ziemia to 8000 metrów kwadratowych, w części używana jako ogród, w części jako parking. Na terenie ogrodu znajdują się manufaktury do korzystania jako szopa na narzędzia rolnicze, magazyny i garaż.
Struktura willi na sprzedaż rozłożona jest na trzech piętrzch. Parter składa się z wejścia, przedpokoju z dwoma łazienkami, dużego salonu ze 100 metrami kwadratowymi, który prowadzi do ogrodu oraz kuchni. Z salonu można dotrzeć do prywatnej części składającej się z wtórnego wejścia, pomieszczenia gospodarczego, kuchni z kominkiem i piecem na drewno i jadalni.
Pierwszym piętro jest podzielone między przedpokój, przestronny salon ze szkalnymi drzwiami, które otwierają się na ogród, przedpokój, prasowalnię, dwie łazienki, pięć sypialni z których jedna prowadzi na taras, który rozciąga się wzdłuż murów domu. Drugie piętro składa się z przestronnego salonu, także z dużymi oknami, dwóch sypialni, jednej łazienki, dwóch dodatkowych pokoi i sali rekreacyjnej.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Lucca
Lokalizacja: Lucca

Typologia: Wille w Lucca - luksusowe domy na sprzedaż
Powierzchnia wewnętrzna: 650 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 8000 mq
 
Pokoje: 7
Łazienki: 5
Salony: 3
Kuchnia: 2
Jadalnia: 1
 
pomieszczenia techniczne oraz pomieszczenia pomocnicze: 4
 
Garaż
Szopa: 84 mq
Teren: 8000 mq
 
Toskania – Lucca: Piza 30 km - Florencja 62 km - Lucca 4 km - Forte dei Marmi 37 km - Klub golfowy Lappato 5 km – kąpieliska termalne 18 km - ośrodek narciarski 48 km – lotnisko Piza 39 km – zjazd z autostrady: Capannori 15 km.

Ref: 2141
cena: € 1.500.000

luksusowy apartament

luksusowy dom
hietoryczne domy

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Lucca

Toskania - Lucca: rodzi się jako wieś Ligurii i rozwija się jako rzymskie miasto, w szóstym wieku Lucca stała się stolicą księstwa Tuscia longobardów, potem w XII wieku zostaje miastem, a następnie Republiką. W średniowieczu miasto Toskanii jest znacząco związane ze starożytną Via Francigena, która była ważnym krokiem w kierunku obecności Świętej Twarzy, czczonej relikwii, która reprezentuje Chrystusa Ukrzyżowanego i znajduje się w katedrze Lucca. Pomimo perypetii związanych z walkami między Guelfi i Ghibellini, Lucca staje się jednym z najważniejszych miast włoskiego średniowiecza. Jego panu, Castruccio Castracani z Antelminelli udało się to tylko rozszerzyć antagonistyczną Florencję doprowadzając do zwycięstwa (1325) w bitwie pod Altopascio, gdzie pokonał największą armię florencką ścigając ją pod mury Florencji.
Po śmierci Castruccio, miasto wpadło w okres anarchii, ulega panowaniu Visconti i późniejszej dyktaturze Giovanni Dell’Agnello, panu w Pizie. Odzyskał wolność dzięki interwencji cesarza Karola IV, Lucca zyskała wielką renomę w Europie dzięki swoim bankierom i handlu jedwabiem. Z wyjątkiem krótkiego okresu panowanie, jak za Paolo Guinigi, Lucca pozostała niezależną republiką aż do 1799 roku do jej ostatecznego upadku z rąk Austriaków. W 1805 roku utworzyli oni Księstwo Lucci i Piombino, przypisane siostrze Napoleona Elisie Bonaparte i jej mężowi, Felice Baciocchi. W 1860 r. miasto zostało ostatecznie przyłączone do Królestwa Włoch.