HISTORYCZNA WILLA NA SPRZEDAŻ W TOSKANII

29 zdjęć
W pobliżu wsi znajdującej się wśród wzgórz miejscowości Lucca znajduje się na sprzedaż antyczna posiadłość której początki sięgają końca XV i początku XVI wieku. Ta epokowa rezydencja ma wspaniały krajobraz, gdzie widok rozciąga się na wybrzeża Toskanii.
Willa na sprzedaż we Włoszech przedstawia strukturę wydłużoną w stylu typowym dla regionu Lucca, a jej fasada jest bogata w ozdobne okna z prostymi i eleganckimi ramami z kamienia i charakterystyczne portale ozdobione maskami znajdującymi się w strukturze architektonicznej. Wejście do willi jest poprzedzone szerokim tarasem połączonym dwoma podwójnymi rampami schodów wiodącymi do pięknego ogrodu w stylu włoskim.
Struktura tego presiżowego budynku na sprzedaż we Włoszech rozłożona jest na pięć pięter. W piwnicy znajduje się sala bilardowa podłączona bezpośrednio z ogrodem. Na parterze znajduje się duża jadalnia, salon z masywnym kominkiem z kamienia, dwie łazienki, przestronna kuchnia z przylegającą do niej spiżarnią i chłodzoną piwnicą. Przekraczając wejście z parteru przechodzimy do dużego salonu z kominkiem i jasnymi drzwiami okiennymi, jadalni, drugiego salonu z kominkiem, pomieszczena służącego jako biuro, łazienki, sypialni z łazienką, garderoby i małego pokoju dziennego. Pierwsze piętro składa się z trzech sypialni z łazienkami, pomieszczenia gospodarczego z łazienką oraz biura z łazienką. Kolejne piętro składa się z pokoi przeznaczonych na pralnie.
Oprócz eleganckiej luksusowej willi na wzgórzach Lucca nieruchomość posiada również gospodarstwo składające się z kilku budynków gospodarczych i dedykowanych do produkcji oleju dzięki gajom oliwnym obecnym na terenie nieruchomości, która posiada w sumie 111 hektarów gruntów rolnych. Godny uwagi jest podgrzewany basen z jacuzzi oraz lądowisko dla helikopterów.
informacje techniczne
Region: Toskania 
Miasto: Lucca 

Typologia: Sprzedaż prestiżowych nieruchomości – sprzedaż nieruchomości w Forte dei Marmi 

Powierzchnia wewnętrzna: 2 825 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 111 ha 

Prestiżowa willa: 1 220 mq
Pokoje z łazienkami: 4 
Sypialnia z wanną: 1 
Łazienki: 3 
Salony: 3 
Jadalnie: 2 
Kuchnia: 1 

pomieszczenia pomocnicze i pomieszczenia techniczne 

4 domy wiejskie: 620 mq
2 kościoły: 120 mq
Rolnicze i wiejskie zabudowania: 865 mq
Podgrzewany basen z jacuzzi 
Lądowisko dla helikopterów 
Akwedukt 
Całkowita powierzchnia obiektu: 111 ha 

Toskania - Lucca - Forte dei Marmi: Lucca km 19 - Viareggio km 7 - Jezioro Massaciuccoli km 7 - Forte dei Marmi km 18 - Golf Club km 9 - Kąpieliska termalne km 18 – Lotnisko w Pizie km 37 – Wyjazd z autostrady: wyjazd Lucca zachód/Viareggio/Genova km 13.
Ref: 0409
cena: Oferta zarezerwowana

przeznaczona do sprzedaży

luksusowy dom
luksusowa agencja nieruchomości

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Lucca

Lucca,toskańskie miasto o niepowtarzalnym uroku, bogate w historię, sztukę, luksusowych nieruchomości oraz unikalną i ekskluzywną lokalizację. Założona jako osada ligurii przerodziła się w miasto rzymskie. W szóstym wieku Lucca stała się stolicą księstwa longobardi Tuscia aby potem przekształcić się w XII wieku w miasto, a następnie republikę. W średniowieczu miasto znacznie się rozrasta w stosunku do starożytnej Via Francigena, które było ważnym elementem w obecności Twarzy Świętego, czczonej relikwii, która reprezentuje ukrzyżowanego Chrystusa i znajduje się w katedrze Lucca. Pomimo perypetii związanych z walkami między Guelfi i Ghibellini, Lucca stała się jednym z najważniejszych miast włoskich średniowiecza. Prestiż Lucca jest wyraźnie widoczny w licznych zabytkach i prestiżowych nieruchomościach w tym obszarze. Jej właściciel Castruccio Castracani z Antelminelli daje radę przeistoczyć ją w antagonistę Florencji doprowadzając do zwycięstwa (1325) w bitwie pod Altopascio, gdzie pokonał najsilniejsze florenckie wojska ścigając ich aż pod mura Florencji. Po śmierci Castruccio nastąpił okres anarchii, która trwa podczas panownaia Viscontiego, a następnie dyktatury Giovanni Dell’Agnello, doży w Pizie. Wolność została zdobyta dzięki interwencji cesarza Karola IV, Lucca staje się republiką rząd i wraca xieszyć się renomą w Europie dzięki swoim bankierom i handlowi jedwabiem. Pomijając krótki okres „dobrego życia”  za panowania Paolo Guinigi, Lucca pozostaje niezależną republiką aż do 1799 roku kiedy ostatecznie upadka z rąk Austriaków. W 1805 roku zostało utworzone Księstwo Lucca i Piombino zarządzane przez siostrę Napoleona Bonaparte Elisę Bonaparte i jej męża Felice Baiocchi i w 1860 roku miasto zostaje przyłączone do Królestwa Włoch.
Lucca jest jednym z głównych miast sztuki we Włoszech, znanych nawet poza granicami kraju, głównie z nienaruszonych murów miejskich z XV - XVII w; sam krąg, przeistoczony już na początku drugiej połowy XIX wieku w przyjemną promenadę, jest nadal jednym z najlepiej zachowanych w Europie, nie używana w ostatnich stuleciach w celach obronnych. W konsekwencji centrum historyczne miasta pozostaje prawie nienaruszone. Zostaje ono ze swoim oryginalnym wyglądem może więc zawierać różne uszkodzone ilości sztuki architektonicznej takie jak wiele średniowiecznych kościołów i dzwonnic z wielkim bogactwem architektonicznym, renesansowe pałace o doskonałej i zabytkowej liniowości.
Miasto szczyci się również pięknymi przestrzeniami miejskimi: najbardziej znaną jest z pewnością Plac Anfiteatru, to miejsce o wyjątkowej architekturze zostało zbudowane na ruinach starożytnego rzymskiego amfiteatru przez architekta Lorenzo Nottolini. Główna ulica zabytkowego miasta jest wąską ulicą średniowiecznych Fillungo, które skupia główne centra handlowe w mieście. Ze względu na jego ogromne bogactwa – manumenty zostały niedawno zaproponowane, aby włączyć je do historycznego centrum Lucca – w których znajduje się historyczny tradycyjny teatr, Teatr del Giglio, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.