HISTORYCZNA WILLA NA SPRZEDAŻ W LUCCA

28 zdjęć
Otoczona urokliwym krajobraem wzgórz Lucca, jest na sprzedaż elegancka zabytkowa willa, która sięga XV wieku. Po jej budowie, dom na sprzedaż w Toskanii, został poddany w 1785 roku rekonstrukcji w celu przywrócenia jego cech charakterystycznych. W rzeczywistości, mimo wielu remontów i zmian tego cennego obiektu na sprzedaż w kolejnych stuleciach, rezydencja nadal zachowuje elementy oryginalnej konstrukcji architektonicznej, przykładem jest fasada, klasyczne cechyarchitektoniczne stylu Lucca z XVII i XVIII wieku.
Hektar ziemi, częściowo ogrodzony wysokim murem gdzie znajduje się główna brama, otaczaja willę. Szczególnie ważne jest to, że ogród jest na tyłach domu pełnen wielkich kamelii, które dają dodatkową wartość nieruchomości. Toskańska willa ma powierzchnię 620 metrów kwadratowych i posiada trzy piętra, ostatnie jest zajmowane przez pomieszczenia wykorzystywane jako strych, który jest wieżą domu. Układ wnętrza jest wykonany zgodnie z koncepcją geometryczną, gdzie pokoje rozmieszczone są wokół centralnego holu. Wnętrza ozdobione są cennymi freskami i wyposażone w antyczne meble i dodatki, które przypominają czasy starożytne. Parterze otwiera się na wejście, które prowadzi do gabinetu, kuchni i salonu połączonego z uniwersalnym pokojem i przedpokojem. Ten ostatni prowadzi do łazienki, piwnicy i dużych, szarych kamiennych schodów prowadzących na piętro. Piętro posiada centralną salę, wokół której są trzy sypialnie i kuchnia; druga sypialnia i łazienka są dostępne bezpośrednio ze schodów. Dwa pozostałe pokoje znajdują się na drugim piętrze tej nieruchomości na sprzedaż w Lucca, gdzie znajdują się również pomieszczenia na poddaszu i prywatna kaplica z drewnianym ołtarzem z pierwszych lat XIX wieku.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Lucca
Lokalizacja: Lucca

Typologia: Luksusowa willa na sprzedaż - Lucca wille
Powierzchnia wewnętrzna: 620 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 1 ha

Pokoje: 6
Łazienki: 3
Pokój dzienny: 2
Kuchnie: 2

jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne

Prywatna kaplica
Oranżeria z cytrynami
Szopa na narzędzia
Teren: 1 ha

Toskania – Lucca: Piza 36 km - Florencja 60 km - Lucca 11 km - Forte dei Marmi 44 km - Klub golfowy 5 km - Termy 18 km - Ośrodek narciarski 47 km - lotnisko Piza 20 km – zjazd z autostrady: Capannori 10 km.

Ref: 0384
cena: Do 2,5mil

prestiżowy dom

luksusowe wille
nieruchomości toskania

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Lucca

Toskania Lucca: zakłada się, że na terytorium Capannori został zamieszkany w momencie przyjazdu do Włoch Longorbardów, ale informacje historyczne sięgają roku 745, rok w którym zakonnik przybył do okolicy i założył tam kaplicę, rudera stąd wywodzi sę nazwa miasta, poświęcona San Quirico.
Od początku wieś Capannori była pod hegemonią miasta Lucca, w ramach którego opracowano reguły w kolejnych stuleciach, gdzie kwitnie wiejskie centrum Toskanii. Pomiędzy XIII i XIV wiekiem miasto Lucca zaczęło budować ogromne fortyfikacje wsi, aby móc stawić czoło Republice Pizy, z którą prowadziła trwającą walkę o władzę.
W 1313 terytorium zostało zajęte przez wojska Lucca, Piza, dowodzone przez Uguccione Faggiola, co spowodowało ogromne szkody i zniszczenia. Kilka lat później miasto zostało wyzwolone spod tyranii Lucca dzięki interwencji Castruccio Castracani, który został w ten sposób wybrany jako książę Lucca, Pizy, Pistoi, Volterry i Luni. Przywróciło to stabilność polityczną w Toskanii, która pozwoliła społeczności stać się wkrótce jednym z najważniejszych ośrodków wiejskich w regionie. Od mieszkańców Pizy do Francuzów był mały krok, pod koniec okupacji francuskiej miasta Lucca i wszystkich posiadłości Lucca, wśród nich także Capannori, stały się częścią Wielkiego Księstwa Toskanii pod rządami Leopolda II Lorena, pozostały aż do przyłączenia do Królestwa Włoch w 1861 przez króla Wiktora Emanuela II Savoia.