HISTORYCZNA TOSKAŃSKA WILLA NA SPRZEDAŻ

22 zdjęć
Efektowna i majestatyczna, zabytkowa toskańska willa jest na sprzedaż we Włoszech. Położona na wzgórzach ponad miastem Prato, wspaniała rezydencja, datowana na 1500 r., idealnie pasuje do krajobrazu, który ją otacza. Godło charakteru i statusu społecznego swojego pierwszego nabywcy, przez lata wspaniały obiekt został przekształcony ze średniowiecznej twierdzy na dwór z przylegającą kaplicą, ogrodem i lilii wodnych.
Zewnętrznie, fasada jest wzmocniona przez bloki piaskowca i wapienia. Istnieją dwa rzędy okien i drzwi wyróżnione przez ogromny zegar. Balkony na pierwszym piętrze z wielkimi oknami zmiękczają solidną konstrukcję.
Toskańska willa na sprzedaż we Włoszech oferuje zapierający dech w piersiach widok na okoliczne wzgórza z przednim ogrodem willi. Można z niego rozszerzyć horyzonty i zgubić się wśród zielonych barw sąsiedniej panoramy.
Wnętrze willi w Toskanii jest wystawne i wyrafinowane, bogate w kolorowe dekoracje i rzeźby w stylu późnego baroku i noeklasycyzmu. Pokoje są pomalowane w doskonały sposób, wiele cennych obrazów waloryzuje wnętrza, eleganckie marmurowe wykończenia podkreślają wartość rezydencji.
informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Prato
Lokalizacja: Prato

Typologia: zabytkowa willa - epokowa posiadłość

Powierzchnia wewnętrzna: 7000 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 3 ha

3 piętra
Piwnica
2 parki

Toskania – Prato: Florencja 21 km - Montecatini Terme 27 km - Lucca 58 km - San Gimignano 67 km - Pisa 78 km - Viareggio 82 km - Golf Club Le Pavoniere 4 km  - Thermal Park Tamerici 21 km – lotnisko Florencja 15 km.

Ref: 0817
cena: Ponad 10mil

historyczna rezydencja

epokowa posiadłość
luksusowa willa

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Prato

Toskania - Prato . Miasto centralnej Toskanii, w centrum Niziny Florence - Prato - Pistoia, miasto posiada kilka bardzo interesujących zabytków historycznych i artystycznych. Wiele budynków, zwłaszcza te średniowieczne, charakteryzują się wykorzystaniem lokalnych materiałów. W szczególności zostały użyte dwa rodzaje marmuru w różnych kolorach, które były dwutonowe w budynkach kościelnych. Uznane zostały za najważniejsze kamienie romańskie, nie tylko lokalne,  nazywano je „pizyjsko-luccijski” w Toskanii, na Sardynii, Amalfi i Pugli. Kamienie, najczęściej używane to wapień Retaia ( biały) i Serpentino Monteferrato (zieloy).
Prato posiada jedno z najważniejszych dzieł malarzy z XIV wieku aż do renesansowych zbiorów Muzeum Pałacu pretorianów Filippo Lippi i Filippino Lippi, Bernardo Daddi, Giovanni z Mediolanu i Botticelli. Współczesna sztuka znajdzie należne jej miejsce w Centrumo Sztuki Contemporanea Luigi Pecci.
Gospodarka Prato zawsze opierała się na przemyśle włókienniczym, nawet jeśli urozmaiciła się poprzez rosnącą liczbę mieszkańców, skupiając się głównie w usługach, wśród których znajdują się bankowość, ubezpieczenia i wolne zawody.
Miasto zyskało na znaczeniu dzięki bliskości Florencji, w ciągu lat w Prato odnotowano wzrost budowy luksusowych willi w pięknej, zielonej dzielnicy, wśród zielonych wzgórz, ale zawsze tylko kilka kilometrów od atrakcji miasta.