HISTORYCZNA REZYDENCJA NA SPRZEDAŻ

48 zdjęć
Kilka kilometrów od Werony znajduje się ten cenny obiekt na sprzedaż pochodzący z drugiej połowy XVI wieku. Kompleks składa się z luksusowych rezydencji i kilku budynków gospodarczych, w tym jeden z wieżą, na łączną powierzchnię około 2125 metrów kwadratowych. Przez wieki była własnością kilku rodzin, ważne zmiany są widoczne do dziś.
Skrzyżowanie dwóch masywnych boniowanych pilastrów prowadzi na dziedziniec otoczony budynkami i usługami z wielkim okrągłym portalem, który prowadzi na ganek ozdobiony dziewięcioma łukami smukłych kolumn. Obok niego znajduje się budynek z charakterystycznymi blankami wieży. Z przodu, przed wejściem znajdziemy piękny ogród willi veneto. Ma ona elegancką fasadę z centralnymi, podwójnymi schodami, które prowadzą do wyrafinowanego portyku z trzema łukami podwójnych kolumn. Zabytkowy dom posiada trzy piętra i jest skonstruowany jako szlachetna rezydencja weneckiego renesansu. Parter składa się z centralnej sali o 180 metrach kwadratowych objętych nakładającym się sufitem z drewnianymi belkami i pięknie urządzonymi pokojami z bogato strojonymi sufitami. Na parterze zbudowano piękny kryty basen z ceglanym sklepieniem, na poddaszu znajduje się duża sala konferencyjna z dachem z kratownicy z XVI wieku.
Ramą tej „stylistycznej trzeźwości” jest piękny park, który rozwija się po lewej stronie luksusowej willi na sprzedaż we Włoszech. Ozdobia go kasztanowiec, buk, platani i wysokie cedry Libanu, natomiast z tyłu jest atrakcyjna aleja otoczona przez drzewa cyprysowe. XVIII-wieczne rzeźby, fontanny, staw, ninfeum z kolumn doryckich i prosta prostokątna kaplica. Wszystko to po to, aby pomóc stworzyć atmosferę, która charakteryzuje tę uroczą i elegancką prestiżową posiadłość.
informacje techniczne

Region: Veneto
Miasto: Werona
Lokalizacja: Werona

Typ: Luksusowe wille - prestiżowe domy Veneto
Powierzchnia wewnętrzna: ok.. 2125 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 7 ha

Willa: ok.. 2000 mq
12 pokoi z łazienkami

Stodoła: 125 mq
Sala konferencyjna
Staw
Amatorski kort tenisowy
Boisko do siatkówki / koszykówki
Boisko do piłki nożnej na trawie
Kryty basen
Sauna
Siłownia
Teren: 7 ha

Veneto – Wenecja: Werona 12 km - Mantova 45 km - Rovigo 68 km - Padova 60 km - Peschiera del Garda 32 km - Vicenza 57 km - Padova 84 km – klub golfowy 3 km - kąpieliska termalne 38 km - lotnisko Werona 17 km – Wyjazd z autostrady: wyjazd Rovigo sud 53 km.

Ref: 0393
cena: Od 5mil do 10mil

luksusowe domy na sprzedaż

prestiżowe wille
real estate

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Werona

Veneto - Werona: siedziba pięknej, luksusowej willi na sprzedaż. Miasto Werona, dzięki swojemu położeniu, jest zamieszkana od czasów neolitu, kiedy była prawdopodobnie wsią w południowej części wzgórza Świętego Piotra, wzdłuż przebiegu Adige. Najwcześniejsze zapisy sięgają IV wieku p.n.e. W czasach rzymskich, miasto w regionie Veneto było największym centrum politycznym i handlowym, pozostają na to dowody jeszcze dziś: Arena w Teatru Romano, Łuk Gavi w Porta Borsari, Porta Leoni z wykopalisk archeologicznych. Obszar ten, położony w centrum miasta w Veneto, kilka kroków od Placu Erbe, stał się w średniowieczu siedzibą władzy politycznej i administracyjnej. W kolejnych latach, aż do 1000 roku w północnych Włoszech został zdewastowany przez liczne wojny, ale Werona pozostała wierna cesarzom Świętego Cesarstwa Rzymskiego w całej długiej walce o inwestyturę z papiestwem.
Narodziny miasta Veneto to 1136 wraz z wyborami pierwszych konsulów, obie strony nazwane zostaną później guelfowie i ghibellii.Werona była początkowo szczególnie dotknięta przez walki między tymi dwoma frakcjami, na wsi były główne siły partii guelfo, podczas gdy miasto było głównie ghibellina. W dniu 24 czerwca 1405 odbyło się przyłączenie Werony do Wenecji w ramach którego miasto cieszył długi okres pokoju, który trwał aż do 1501, kiedy został zaatakowany przez siły Ligi Cambrai. Z dominacją Wenecji, Werona stała się miejscem dla intelektualistów, myślicieli i artystów tamtych czasów, takich jak: Goethe, Heine, Stendhal. W 1630 Werona doświadczyła dramatu zarazy: populacja została zdziesiątkowana. 1796 rok zaznaczył się bardzo ważnym momentem dla miasta Veneto: wejściem wojsk Napoleona Bonaparte do miasta. Po podpisaniu traktatu z Campo Formio w 1797 roku ustalono przeniesienie całego regionu Veneto pod kontrolę Austriaków. Historia włoskiej Werony rozpoczęła się 16 października 1866 w podboju Veneto z Sabaudii po trzeciej wojnie o niepodległość. Królowanie Savoi jest nadal widoczne w elegancji i finezji luksusowch willi na sprzedaż w okolicy.