Historyczna luksusowa willa na sprzedaż w Friuli Wenecja Julijska

full screen
45 zdjęć

Kilka kilometrów od Udine, w Friuli Wenecja Julijska, jest na sprzedaż ta imponująca luksusowa willa, której słynna historia związana jest z rodziną Napoleona.
W 1818 roku siostra Napoleona Bonaparte, Elisa, obalona przez Wielkie Księstwo Toskanii, kupiła od rodziny szlacheckiej gospodarstwo i zamieszkała w nim wraz z rodziną. Napoleon spędził tu letnie wakacje, i dzisiaj cenne beczki w piwnicach posiadają logo z pierwszą literą jego imienia. Córka Elisy, po śmierci matki, przeprowadza prace remontowe według smaku epoki, budując dużą szklanię z orientalnymi motywami i rozszerzając park. Posiadłość była przez dziesiątki lat miejscem spotkań intelektualistów i znamienitych gości, w tym Ludwika Pasteura, który kontynuował tu niektóre ze swoich badań.
Historyczna posiadłość na sprzedaż oferuje 6.000 metrów kwadratowych powierzchni wewnętrznych oraz 30-hektarowy park z czego 12 hektarów to winnice.
Kompleks o dużej wartości historycznej składa się z głównej części o kształcie wydłużonego prostokąta, poprzedzonej przez duży dziedziniec i kilka rustykalnych budynków. Nie daleko znajduje się rodzinna kaplica wybudowana w 1853 roku.
Wnętrza historycznej willi, na dwóch piętrach, wypełnione są cennymi malowidłami, porcelaną, dywanami, meblami, gobelinami, tronami weneckich Doży, wyjątkowymi pamiątkami z epoki napoleońskiej, naprawdę bezcenny zbiór, który wciąż nadaje tej luksusowej nieruchomości na sprzedaż w Udine ponadczasowego uroku.

informacje techniczne

Region: Friuli Wenecja Julijska
Województwo: Udine

Typologia: luksusowa willa - historyczna willa

Powierzchnia wewnętrzna: 6.000 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 22 ha

Grunty orne: 12 ha
Winnica - nie jest wliczona w cenę sprzedaży: 12 ha
Park: 6 ha
Prywatna kaplica
Prestiżowe wykończenia

Udine 35 km - Trieste 45 km - Wenecja 120 km  - Lignano Sabbiadoro 55 km - Grado 13 km - Jesolo 100 km - Portorose 80 km (Słowenia) - Villach 150 km (Austria) - lotnisko Ronchi dei Legionari 8 km

Ref: 1269
cena: Od 5mil do 10mil

friuli wenecja julijska

historyczne posiadłości
wille udine

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Udine

Stolica prowincji i klejnot Friuli Wenecja Julijska, Udine znajduje się w wysokiej równinie ograniczonej dwoma rzekami.
Miejscowości tej prowincji są pełne wdzięku i animuszu, z typowymi średniowiecznymi placami i budynkami gotyku i renesansu.
Bogata i zróżnicowana historia tych ziem przez przeszłość włoskiego rodu Habsburgów sprawia, że w dniu dzisiejszym są one ciekawym świadectwem kultury środkowoeuropejskiej.
Nie brakuje na tych obszarach, słynnych weneckich willi, ale także zabytkowych domów, nowoczesnych i luksusowych domów, które spełniają marzenia tych, którzy chcą żyć i spędzić wakacje w tym niezwykłym regionie.