HISTORYCZNA LUKSUSOWA WILLA NA SPRZEDAŻ NAD JEZIOREM COMO

77 zdjęć

Wybudowana w 1700 roku, u stóp wzgórza, w jednej z najbardziej prestiżowych obszarów Como, jest na sprzedaż ta elegancka, luksusowa willa.
Jak wynika z zapisów, początki rezydencji związane są z nazwiskami wybitnych rodzin epoki, co tłumaczy lew w koronie, który znajduje się we wszystkich mosiężnych uchwytach drzwi i w mozaice w salonie, mimo że początkowo willa powstaje jako dom myśliwski dla szlachty z południa, której powierzchnia została ograniczona do centralnego rdzenia z kopułą w stylu Palladio. Następnie, pod koniec ‘800, korpus został rozszerzony przez dodanie dwóch skrzydeł, które dają domowi imponującą bieżącą wielkość, z 900 metrami kwadratowymi powierzchni. Nadal znajdują się tu znaczące fryzy i malarstwo typu Pompeje w gabinecie oraz w jadalni.
Ostatnia aktualizacja w latach 30, została wykonana według mody epoki. Duży salon, w stylu barokowym, cieszy się doskonałą akustyką i gościł występy znanych muzyków.
Fasada jest z pewnością jednym z elementów o największym piękni tej cudownej willi, z ciepłym kolorem tynku, monumentalnymi kolumnami – które charakteryzują również tylne wejście - i taras, który biegnie wzdłuż całej szerokości nieruchomości.
Kolumny i marmur, eleganckie dekoracje i oryginalne freski na suficie i odrestaurowania są to powtarzające się motywy wnętrza rezydencji, która posiada w sumie dwa piętra plus piwnica i poddasze, willa posiada aż 11 sypialni.
Zewnętrznie, zabytkowy park ze starymi i cennymi drzewami, niezwykle rzadkimi, zwiększa prestiż tej luksusowej posiadłości w Como, tworząc zestaw doskonałej harmonii i efektu wizualnego z 5000 metrami kwadratowymi zieleni, uliczek i kamiennych murów, schodków i oświetlenia i nawadniania; ogród zimowy jest kopią Sala delle Asse w zamku Sforzesca w Mediolanie, z pergolą malowaną przez Leonarda da Vinci.
Duża harmonia dobrze wentylowanych pomieszczeń, oświetlonych i urządzonych ze smakiem i klasycznym wyrafinowaniem daje tym, którzy przebywają w tej pięknej willi w Como doświadczenie luksusu i wyrafinowania, typowo włoskiego, w miejscu niezwykłego uroku.

informacje techniczne

Region: Lombardia
Miasto: Como

Typologia: luksusowa willa

Powierzchnia wewnętrzna: 900 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 5.000 mq

2 pięta
Piwnica
Przestrzeń na poddaszu
11 pokoi
6 łazienek
Pralnia
Ozdobne kolumny z marmuru
Podłogi z kafelków
Prestiżowe wykończenia
Oryginalne epokowe freski
Prywatny parking
Panoramiczny taras
Ogród zimowy

Lombardia - Jezioro Como. Como 3 km - Lecco 25 km - Mediolan 42 km - Varese 20 km - Monza 32 km - Lugano 20 km - Verbania 40 km.

Ref: 0850
cena: Od 2,5mil do 5mil

wille w como

wille nad jeziorami na sprzedaż
willa jezioro sprzedaż

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Como

Jezioro Como jest naturalnym jeziorem w Lombardii, pochodzi z głębokich wykopów rzecznych i modelowane przez powtarzające się zlodowacenia. Trzecie włoskie jezioro jako powierzchnia i pierwsze pod względem obwodu, jest znane z charakterystycznej formy o kształcie odwróconej litery „Y”.
Wypoczywali tu w 800 roku najwięksi poeci romantyzmu, od Alessandro Manzoni do Stendhala, od George’a Gordon Byrona do Franza Liszta, jest jednym z najpiękniejszych miejsc włoskiego krajobrazu i lokalizacją bogatą w cudowne, luksusowe wille: miejscowość osobistości vip jet-set krajowych i międzynarodowych. Z tego powodu są one również domem wspaniałych luksusowych willi, coraz bardziej poszukiwanych przez klientów, zarówno włoskich jak i zagranicznych. Zakochać się w podobnej lokalizacji, z idealnym klimatem i malowniczym krajobrazem, kolorowym i pachnącym, idealnym na pobyt o wielkim relaksie i zdrowiu.