EPOKOWA WILLA NA SPRZEDAŻ W LUCCA

30 zdjęć
Ta ważna epokowa willa, obecnie na sprzedaż w Toskanii, sięga połowy XVII wieku, posiada wartość historyczną i kulturalną, jest położona w zabytkowym miasteczku, w niewielkiej odległości od centrum Lucca. Zakupiona przez Paolina Bonaparte, siostrę Napoleona, w pierwszej połowie XIX wieku, swoją cenność osiągnęła obecną konfiguracją ze względu na znaczenie prac przeprowadzonych w tym okresie. Wschodnia elewacja głównego korpusu została uporządkowana i wzbogacona o dekoracje, takie, jak: oprawy widoczne w płaskorzeźbie i mozaika na schodach.
Nieruchomość obejmuje główny dom, budynek szklarni cytrusów, pochodzący z tego samego okresu a dziś luksusowy dom, a także budynek gospodarczy, miejsce, w którym kiedyś mieszkał rolnik. Duży prostokątna wanna, oryginalna z XIX wieku, jest dziś przekształcony w basen.
Dumą posiadłości jest bez wątpienia ogromny park otaczający wille, praca znanego angielskiego architekta krajobrazu XIX wieku. Znajdujący się w północnej części prestiżowej willi na sprzedaż w Lucca wspaniały angielski ogród, z jego dawnymi krętymi ścieżkami, które prezentują oryginalne skośne wpusty na wodę, doprowadza nas do wspaniałych okazów drzew dębowych i lip oraz kopia ginko biloba i dwóch wiecznych sekwoi; bardzo wysokie kamelie, które osiągają do 12 metrów wysokości.
Wśród mebli ogrodowych znajdziemy obok głównego szlaku, uroczą altankę w kutego żelaza z piękną mozaikową podłogą. Aby poprzeć swój luksus willa na sprzedaż posiada gaj kameli, zakrzywioną wannę w kształcie serca, zbudowaną z myślą o siostrze Paoline.
Dwa mniejsze ogrody, włoski, jeden w pobliżu willi i inne w pobliżu szkalarni zostały wykonane w ostatnim czasie wraz z dużym prostokątną wanną znajdującym się z tyłu za lasem, obecnie przekształcony w basen.
informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Lucca
Lokalizacja: Lucca

Typologia: willa w Lucca – prestiżowe wille na sprzedaż
Całkowita powierzchnia wewnętrzna: 2100 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 10 ha
 
Główna, prestiżowa willa: 1000 mq
Pokoje: 6
Łazienki: 8
Salony: 5
Jadalnia
Kuchnia
Biblioteka
 
Basen
Szklarnia
 
Depandance mieszkalna: 300 mq
Willa dozorcy z garażem 800 mq
 
oraz pomieszczenia pomocnicze i pomieszczenia techniczne
 
Toskania – Lucca: Lucca 5 km - Forte dei Marmi 40 km - Viareggio 20 km – klub golfowy 9 km - kąpieliska termalne 16 km – tor wyścigowy dla koni 35 km - lotnisko w Pizie 40 km - Zjazd z autostrady: A11, zjazd Lucca est 7 km.

Ref: 0434
cena: Od 5mil do 10mil

luksusowa willa

agencja real estate
prestiżowa willa

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Lucca

Toskania - Lucca: elegancki, luksusowy dom położony jest w mieście Lucca w Toskanii, mieście wielkiej urody i bogatej i kontrowersyjnej historii: narodziła się jako wieś Ligurii według niektórych historyków, według innych pochodzi od etruskówto. Z pewnością rozwinęła się jako rzymskie miasto w 180 roku p.n.e. W szóstym wieku Lucca stała się stolicą księstwa Tuscia longobardów, potem w XII wieku zostaje miastem, a następnie Republiką.
Lukka, pełna luksusowych i historycznych willi, nadal zachowuje wiele cech dawnych czasów, począwszy od amfiteatru, aby przejść do otworu, gdzie znajduje się na Plac Św. Michała, zdominowana przez romański kościół, który nawiązuje do klasycznego świata. Ślady rzyskie są najbardziej widoczne w tym mieście. Z epoki rzymskiej pochodzą mury miejskie, które ograniczją przestrzeń, w której, w ciągu wieków, utworzono centrum władzy politycznej, to znaczy, obecny Pałac Ducale i centrum religijne.
Zajmowane przez Gotów, a potem Bizancjum, Lukka, gdzie znajduje się wspaniała luksusowa willa na sprzedaż, stało się później jednym z najważniejszych stolic królestwa Longobardów. Później była znana jako etap pielgrzymki z Canterbury do Rzymu wzdłuż Via Francigena, jeden z najważniejszych środków komunikacji w średniowieczu. W 773 władz longobardów spadła na miasto. Rozpoczyna panowanie władza karolinga, który widział w konsolidacji wzrost handlu miasta i tekstyliów, dla których stał się sławny w całej Europie. Pomimo perypetii związanych z walkami między Guelfi i Ghibellini, Lucca stała się jednym z najważniejszych miast włoskich średniowiecza. Jego pan, Castruccio Castracani z Antelminelli, czyni go wyjątkowym antagonistą ekspansji Florencji, co prowadzi do zwycięstwa (1325) w bitwie pod Altopascio, gdzie pokonał największą armię florencką ścigając ją pod mury Florencji. Później Lucca ogłasza republikański rząd, i dzięki sprytnej polityce zagranicznej znajduje renomę w Europie dzięki swoim bankierom i handlowi jedwabiem. Pozostała niezależną republiką aż do 1799 roku, do ostatecznego upadku Austriaków.