EPOKOWA ŚREDNIOWIECZNA REZYDENCJA W TURYNIE

6 zdjęć
W scenariuszu typowym dla Piemontu, na wzgórzu, otoczona jeziorami, wznosi ta starożytna średniowieczna rezydencja, kilka kilometrów od Turynu, teraz na sprzedaż. Zabytkowy dwór został przekształcony z dawnego klasztoru, sięga 1000 roku, później wzmocniony i przekształcony w prawdziwy zamek przez cesarza Napoleona, który został przez niego skonfiskowany podczas jednego z jego podbojów w Piemoncie. Obecny budynek na sprzedaż w rzeczywistości pochodzi z XVII wieku, należał do ważnych ludzi. W ostatnich latach zamek był przedmiotem umiejętnych prac konserwatorskich, które ujawniły starożytną świetność przeszłości.
Obecnie nieruchomość, jest pod ograniczeniem Sztuk Pięknych, jest dedykowana jako zakwaterowanie turystyczne i posiada przestrzenie, które tworzą elegancką i urokliwą atmosferę dzięki epokowym meblom i wykończeniom, które przypominają dawne czasy.
Aby wzbogacić ten zamek w Turynie należy wspomnieć o eleganckiej restauracji i centrum rekreacyjnym, które mieści się w starej zakrystii klasztoru. Bardzo atrakcyjne są dwa wewnętrzne ogrody o bogatej strukturze drzewa, które oferują możliwość korzystania ze wspaniałej panoramy.
W ozdobionej freskami kaplicy klasztoru, z ładnym kominkiem, i w gabinecie z freskami, są rozmieszczone pomieszczenia konferencyjne, które zachowują przyjazną i poufna atmosferę. Na tym samym piętrze znajdują się: jadalnie, przedpokój i miejsca sekretarskie i altanka ze szkła o 60 metrach kwadratowych.Rozległy, panoramiczny ogród znajduje się przy wejściu do struktury, z zadaszonym miejscem pod wieżą z XV wieku.
XVIII-wieczna sala dawnego klasztoru z freskami, restauracja, która w sezonie letnim, dzięki dużemu, odkrytemu tarasowi mieści się w ogrodzie palmowym i magnoli. W ogrodzie w stylu śródziemnomorskim jest usytuowany panoramiczny basen infinity otoczony ogrodami.

informacje techniczne

Region: Piemonte
Miasto: Turyn
Lokalizacja: Turyn

Typologia: Sprzedaż zamki - Zamki w Turynie
Powierzchnia wewnętrzna: 3500 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 11 ha

Główna struktura: 3000 mq
Luksusowy dom: 500 mq

24 pokoje z łazienkami
Centrum meeting

Centrum relaksacyjne
Basen
Duży parking
Teren: 11 ha

Piemonte – Turyn: Ivrea 3 km - Turyn 32 km - Park Narodowy Gran Paradiso 35 km – ośrodek narciarski w Val d'Aosta 81 km - Jezioro Viverone 16 km- Jezioro Maggiore 91 km - Termy Chivasso 7 km - Romanina Golf Club 11 km - lotnisko Turyn Caselle 28 km - zjazd z autostrady: Ivrea / Aosta 4 km.

Ref: 0327
cena: Ponad 10mil

luksusowy dom

sprzeda się willę
zamek sprzedaż

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Turyn

Piemonte - Turyn: zachodnie Piemonte to kraina zamków, w których żył, żyje i nadal wyraża się przez wieki charakter, którego nie można znaleźć w żadnym z regionów Włoch. Ziemia zamknięta pomiędzy Orco i Baltea, zamknięte w piątej morenie Serra, chropowatych dolin, które wznoszą się na Gran Paradiso, pochylone ku żyznej równinie. Pogranicze i ziemia na ścieżce Alpine przechodzi z Aosty; marka długo kwestionowana i podzielona między opatów i biskupów, hrabiów Sabaudii i markizów Monferrato; kraj z głazami i jeziorami, wzgórzami i dolinami, bogaty w widoczne miejsca, w których do obrony zamku i podniesiono sztandar feudalny. W Piemoncie, Canavese jest jednym z historycznych regionów Europy, jednym z najbardziej pełnych dworów, zamków, twierdz, ufortyfikowanych domów i domów patrycjuszy, których zostaje tylko pamięć o surowości wojskowej.
Podział terytorium do powiatów było założeniem obronnym, które rozpoczęły się w VIII wieku. Zakłócone prerogatywy rządu centralnego, nie było siły, która mogła pomieścić hordy chaosu, a między Viking i węgierskimi najazdami, tylko Frankowie dali opór początkowi nowej strukturze rządu, a następnie nazwie feudalizm. Jego głównym instrumentem był zamek (od łacińskiego castellum, zdrobnienie castrum, niezrównany fort cesarstwa rzymskiwgo), pierwotnie wieża o solidnej ścianie umieszczona w wysokim miejscu, a następnie budowla coraz bardziej złożona. Potrzeba wzmocnienia zdolności wojskowych i organizacji rządu, nałożone korekty panów z budowli zamkowych, o prostych fortach, które stały się odpowiednio ufortyfikowane dla obrony ludu i domu pana i jego rodziny. Większość zamków Canavese jest związanych z dwoma potężnymi rodami klanu Valperga i San Martin, bliźniaków i rywali. Nierozerwalny splot interesów i nienawiści, stałe interwencje Savia, prowadzonych przez Konrada II Salico i Monferrato daje życie bogatej fortyfikacji od XII do XIV wieku, epoce, która przeżywa największy wyraz architektoniczny. Fantastyczne konstrukcje wykonane z wież, korony, wałów i skarp, jak zawsze podobne, ale nigdy takie same, narodziły się wymagania wojskowe związanych z orografią gruntów i rozwoju broni. Pod koniec XV wieku dekadencja Księstwa Amadeusza VIII zobaczyła Piemonte zajęte przez Francuzów pod rządami Karola VIII, który rozpoczął przerażające dzieło zniszczenia dziedzictwa zamku, kontynuowaną podczas niekończących się wojen między Francją i Hiszpanią. Stabilność przywrócił Emanuele Filiberto i spokój Cateau-Cambresis, ale czasy zamków już się skończyły!