CUDOWNY ZAMEK W CHIANTI

19 zdjęć
Ten imponujący zamek w Toskanii jest na sprzedaż we Florencji. Pochodzi z pierwszej połowy 1200 i jego najstarsi mieszkańcy, jak wynika z dokumentów, byli Farinata degli Ubert. Z nich przeszedł kapitan Manfredi, król Neapolu, ze znamienitego rodu Canigiani. Zamek był kolebką Petrarki, do hrabiów Capponi, ostatnich spadkobierców, którzy sprzedali go w 1988 roku obecnym właścicielom, którzy dzięki namiętnej pracy przywrócili zamek na sprzedaż Chianti do jego dawnej urody.
Zamek jest rozłożone na pięć pięter, których imponującym efektem jest wieża. Łącznie 1400 metrów kwadratowych, dalej można dojść do wielkiej wiejskiej willi przylegającej do zamku, która została przekształcona w sześć apartamentów w sumie 840 metrów kwadratowych i pomimo wprowadzeniu nowoczesnego komfortu zachowała urok domu Toskani.
W stodole, która rozciąga się 165 metrami kwadratowymi, wybudowano duży garaż oraz kryty basen z podgrzewaną wodą, który latem jest połączony z odkrytym basenem. Druga stodoła, dom, prywatny kościół i  plebania, grupa domów do remontu, wzbogacają tę luksusową posiadłość w Toskanii. Wraz z dawnymi piwnicami, które rozciągają się na trzech poziomach w sumie 1210 metrów kwadratowych. Gospodarstwo obejmuje obecnie ponad 62 ha, z czego 14 ha jest obsadzonych 11 ha to drzewa oliwne i winnice, produkuje się tu utytułowany Chianti Colli Fiorentini i oliwę z oliwek extra virgin „wybór”. Ze świeżych winogron można wyprodukować, pachnącą i delikatną grappa.
Lokalizacja jest idealna do zwiedzania Toskanii: niedaleko Florencji i Sieny, w pobliżu San Gimignano, Volterra, Pizy, nie daleko od plaż Versilia, dobrze połączony z drogami i autostradami, ale jednocześnie zanurzony z dala od ruchu, cichej i panoramicznej lokalizacji, z możliwością spaceru w lesie zamku i wyprawie na koniu w pobliżu.
informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Florencja
Lokalizacja: Florencja

Typologia: zamki Chianti - zamek Florencja
Powierzchnia wewnętrzna: 7676 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 62 ha
 
Zamek: 1400 mq
Luksusowy dom wykorzystanie rolnicze: 840 mq
Piwnica: 1210 mq
Stodoła: 166 mq
Plebania kościoła: 750 mq
Stodoła II: 100 mq
Farma II: 310 mq
Nebbiano - grupy rolnicze
Do remontu: 900 mq
 
14 hektarów gajów oliwnych
11 ha winnic
 
 
Toskania: Florencja - Siena 31 km - Monteriggioni 18 km - Volterra 37 km - San Gimignano 13 km – Montalcino 62 km - Florencja 28 km - Golf and Country Club 3,6 km – termy 21 km - lotnisko Florencja 31 km – zjazd z autostrady A1 zjazd Scandicci 18 km.

Ref: 0107
cena: € 18.000.000

gospodarstwo rolne toskania

zamki na sprzedaż
wille we florencji

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Florencja

Toskania - Florencja: Lokalizacja prestiżowej nieruchomości, Certaldo to miasto w centrum Val d'Elsa, Toskania, wśród wzgórz Toskanii objętych winnicami , gajami oliwnymi i cyprysami. To miasto było kolebką Giovanni Boccaccio, składa się z kilku budynków o dużym znaczeniu historycznym i artystycznym. Certaldo jest dotykane przez wody rzeki Elsa i Agliena która kończy swój bieg.
Miasto w prowincji Florencja rozciąga się po obu stronach głównej drogi, tworząc dwa „jądra” dobrze zdywersyfikowane, składające się z części średniowiecza, z Pałacem Pretorio, zwanym Certaldo Alto, który znajduje się na szczycie wzgórza i nowoczesnej części Certaldo, który rozciąga się na równinie i obok średniowiecznych osad.
Początki Certaldo sięgają czasów rzymskich i etruskich, jego nazwa pochodzi od łacińskiego cerrus Altus, co oznacza wysoką ziemię pokrytą dębami.
Pierwsza wzmianka o wsi w Toskanii istnieje od 1100, kiedy Fryderyk I Barbarossa oddał terytorium hrabiom Alberti, którzy dominowali aż do końca XIII wieku. Z mocą Florencji, Certaldo była siedzibą wikariatu na początku 1400 r. W Certaldo Alta, są wciąż nienaruszone średniowiecznego typu wsie, Pałac Praetorian, miejsce narodzin Giovanniego Boccaccia, autora Dekameronu, pięknych kościołów i pałacy, okazałe wille z epoki, domy wieże i wąskie uliczki, które prowadzą wokół murów.