Cudowny zamek na sprzedaż w Apulii

full screen
71 zdjęć

W prowincji Lecce w Apulii, jest na sprzedaż ten piękny feudalny zamek.
Zbudowany w 1524 wychodzi w dominującej pozycji na główny plac miasta, niegdyś otoczony fosą do celów obrony, który jednoczył luksusowe nieruchomości epoki.
Budynek ma prostokątnie rozstawione rogi przez cztery cylindryczne wieże i imponującą strukturę, doskonale zachowaną, jest bez wątpienia jednym z najważniejszych przykładów architektury militarnej XVI wieku. Masywne ściany, około siedmiu metrów wysokości, mają grubość w niektórych miejscach sięgającą dwóch metrów.
Prestiżowa rezydencja ma harmonijne proporcje i surowy urok, typowy dla architektonicznego renesansu.
Główny budynek ma powierzchnię ponad 1.000 metrów kwadratowych i znajduje się w nim dwadzieścia pokoi gustownie urządzonych stylowymi meblami. Pomieszczenia są jasne i przestronne, ozdobione szlachetnymi podłogami, kamiennymi kominkami, sklepionymi sufitami i tkaninami.
Na zewnątrz znajduje się duży ganek, gdzie został przygotowany salon i jadalnia, natomiast w ogrodzie z trawnikiem są piękne drzewa oliwne i wspaniały basen z leżakami.
W skład nieruchomości wchodzi dom  znajdujący się w ogrodzie 440 metrów kwadratowych i dodatkowa dependance o 192 metrach kwadratowych.
Dla tych, którzy chcą doświadczyć magii Salento, na tym obszarze na południu Włoch, gdzie historia, sztuka i kultura spotykają się z dziewiczą przyrodą, luksusowy zamek na sprzedaż jest idealnym miejscem, w którym można oddychać urokiem tych miejsc.

informacje techniczne

Region: Puglia
Województwo: Lecce
Obszar: Salento

Typologia: Zamek

Powierzchnia wewnętrzna: 1.710 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 25.644 mq

Zamek: 1.078 mq
20 pokoi

Wewnętrzny: 762 mq
Dom na wsi: 192 mq
Mieszkanie w ogrodzie: 440 mq
Dziedziniec wewnętrzny: 400 mq
Wyposażony park: 12.482 mq
Teren: 12.000 mq
2 zadaszenia: 24 mq
Basen
Otwarta galeria

Morze z portem dla jachtów 3 km - Lecce 50 km - Stacja kolejowa 1 km - lotnisko Brindisi 90 km

Ref: 1198
cena: € 8.000.000

zamki na sprzedaż

salento
luksusowe nieruchomości

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Lecce

Półwysep Salento, znany jako "obcas Włoch", to popularny obszar Puglia, między Morzem Jońskim i Morzem Adriatyckim.
Ponad 250 km linii brzegowej, częściowo piaszczystej charakteryzuje się wysokimi klifami, gdzie znajduje się wiele luksusowych willi i nieruchomości historycznego i architektonicznego prestiżu.
Wiele wsi i małych osad, które liczy prowincja Lecce, w otoczeniu zielonych wzgórz i drzew oliwnych, które wyróżniają się typowym białym kolorem domów marzeń.
Wiele tradycji spotykało się tu w ciągu wieków w tych krajobrazach powstały prawdziwe podmioty kultury dobrze zdefiniowane i cenione w całych Włoszech, ale także za granicą.
Słońce i morze są bohaterami tych terytoriów, gdzie miły powiew wiatru towarzyszy gorącym letnim dniom i łagodnym zimą.
Niezliczone gatunki roślin i kwiatów rozwijają się dzięki klimatowi w Salento, w szczególności oliwki, winorośle, opuncja, drzewa migdałowe, mak i storczyki, a także typowe rośliny śródziemnomorskie.
W tym ziemskim raju pełnym historii i kultury można znaleźć idealne luksusowe domy i doświadczyć z pierwszej ręki magii Salento.