CUDOWNA HISTORYCZNA WILLA W LUCCA

57 zdjęć

Początki tej majestatycznej, zabytkowej willi na sprzedaż w Lucca sięgają 1600 roku.
Nie istnieją pewne informacje na temat jej budowy, ale w XVIII i XIX wieku wille w Lucca o takim znaczeniu miały zdecydowanie inny styl, a to sugeruje, że może była ona początkowo budowlą o charakterze religijnym. Obecny wygląd tej wspaniałej nieruchomości i duża część jej wystroju są wynikiem systematycznej restrukturyzacji prowadzonej przez rodziny szlacheckie na początku XX wieku. W latach 30-tych i 40-tych, willa osiągnęła swój szczyt i gościła m.in. Mussoliniego i króla Wiktora Emanuela III.
W latach 90 nowi właściciele podjęli niezbędne prace, które miały ją odrestaurować, aby nie tylko przywrócić z powrotem do jej pierwotnego uroku, ale dodać nowoczesny system klimatyzacji oraz nowe systemy technologiczne.
Główny budynek to struktura o 1200 metrów kwadratowych opracowanych na trzech piętrach z sufitami o ponad czterech metrach na pierwszych dwóch piętrach, jak to było w zwyczaju w domach wysokich urzędników tej okolicy. Trzecie piętro to przestrzeń na poddaszu.
Pierwsze piętro składa się z przedpokoju, sali bilardowej, jadalni, salonu, zimowej oranżerii, gabinetu, kaplicy, kuchni i pokoi serwisowych, pralni i spiżarni, dwóch łazienek dla gości. Prestiżowe ozdobniki zdobią ściany i sufit każdego pokoju, a okna zdobią piękne witraże, tak jak sufit zimowej oranżerii.
Drugie piętro, które można osiągnąć przez główne i serwisowe schody, składa się z czterech pokoi, z których jeden, główny, posiada łazienkę, salonik i „walk – in closet”. Drugi posiada łazienkę, natomiast kolejne dwa mają wspólną łazienkę. Dwa pokoje posiadają cenne epokowe freski w pełni odrestaurowane.
Trzecie piętro to odrestaurowane poddasze z trzema sypialniami z łazienką, salonem z telewizorem oraz aneksem kuchennym, pokój z garderobą, pokój wykorzystywany jako siłownia i pokój hobby. Wszystkie podłogi zostały odrestaurowany i łączą się stosując, tam gdzie to możliwe, oryginalny materiał.
Cudowna willa w Lucca stoi na działce o powierzchni około sześciu hektarów, gdzie uprawia się głównie drzewa oliwne i produkuje bardzo wysokiej jakości olej. Ponieważ nabycie gruntów zawierało także dwie duże winnice, gdzie drzewa oliwne zostały usunięte, aby zrobić na nie miejsce, jest możliwe, aby powrócić do uprawy winorośli.
Luksusowa nieruchomość, oprócz głównego miejsca zamieszkania, posiada cztery budynki: najważniejszy to domostwo o około 600 metrów kwadratowych, obecnie wykorzystywane jako garaż, który może pomieścić trzy komfortowe apartamenty o więcej niż 120 metrach kwadratowych każdy, oprócz garaży.
Drugi jest odnowiony, posiada powierzchnię około 120 metrów kwadratowych, trzeci ma 80 metrów kwadratowych. Wreszcie znajduje się tu przestronna oranżeria o 40 metrach kwadratowych.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Lucca

Powierzchnia wewnętrzna: 2040 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 6 ha

3 piętra
Przestrzeń na poddaszu
7 sypialni
8 łazienek
Siłownia
Sala hobby
Prywatna kaplica
Magazyn: 600 mq
Dom: 120 mq
Dom 2: 80 mq
Szklarnia: 40 mq
Gaj oliwny

Toskania – Lucca: Piza 30 km - Florencja 80 km - Lucca 5 km - Forte dei Marmi 45 km - Golf Club Vicopelago 12 km - kąpieliska termalne 20 km – lotnisko Piza 35 km - zjazd z autostrady Lucca Est: 10 km.

Ref: 0871
cena: € 9.800.000

real estate toskania

luksusowe wille lucca
willa na sprzedaż lucca

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Lucca

Toskania – Lucca. Elegancka, luksusowa willa znajduje się w Toskanii, w Lucca, miasto wielkiego piękna, bogatej i kontrowersyjnej historii: rodzi się jako wieś w Ligurii według niektórych historyków, jej pochodzenie jest etruskie według innych ekspertów.
Lucca, pełna luksusowych willi i luksusowych nieruchomości, nadal utrzymuje wiele cech typowych dla czasów starożytnych: amfiteatr, forum, romańskie kościoły. Zajmowana przez Gotów, potem przez Bizancjum, Lucca, dom wspaniałej luksusowej willi na sprzedaż, stała się najważniejszą stolicą królestwa Longobardii.
Z biegiem lat, podlegała różnym władzom; pewne jest, że Lucca była jednym z najważniejszych miast włoskiego średniowiecza o wielkim znaczeniu i wielkości, która jest dzisiaj nadal widoczna.