CUDOWNA FIRMA WINIARSKA W MAREMMA

22 zdjęć
Płożona w samym sercu Toskanii jest na sprzedaż ta piękna posiadłość w Grosseto w typowym gospodarstwie rolnym, któremu towarzyszy teren o 9 hektarach. Obiekt jest w pełni ogrodzony i jest dostępny poprzez aleję cyprysów toskańskich, przez bramę prowadzą do nieruchomości. Winnica cieszy się wyjątkową lokalizacją, ponieważ wychodzi na szeroki krajobraz, który, poza wzgórzami osiąga Argentario.
Winiarnia na sprzedaż w Toskani jest obecnie wykorzystywana jako zakwaterowanie i agroturystyka, składa się z dwóch wspaniałych i charakterystycznych kamiennych domów z końca XIX wieku i została niedawno poddana renowacji, która zachowała oryginalną strukturę, na przykład, poprzez odzyskanie belek kasztanowca i terakotę, którą są wyłożone podłogi. Pierwszy dom ma powierzchnię 260 metrów kwadratowych i posiada dziewięć sypialni i 9 łazienek. Drugi ma powierzchnię 220 metrów kwadratowych i składa się z dużego salonu z jadalnią o 65 metrach kwadratowych ozdobioną zabytkowym kominkiem z różowego granitu, dwoje drzwi z litego drewna orzechowego w toskańskim stylu z początku XIX wieku, dwoje drzwi z biednego drewna z XVII w. pochodzące z klasztoru, głowę anioła w marmurze osadzoną w ścianie z XIII wieku. Dom składa się z dużej wyposażonej kuchni, dwóch sypialni, dwóch mistrzowskich łazienek, toalety dla gości oraz pomieszczenia wykorzystywanego jako spiżarnia.
Zameczek o 60 metrach kwadratowych, który jest również na sprzedaż, z dwiema sypialniami i łazienką, oraz apartament dla dozorcy o 45 metrach kwadratowych, składający się z sypialni, pokoju dziennego z aneksem kuchennym i łazienką, jednostkę kompletuje gospodarstwo na sprzedaż w Capalbio.
Obszar zewnętrzny charakteryzuje ogród o 5000 metrów kwadratowych z typową roślinnością maremma w Toskani, z drzewami oliwnymi i dębami, znajduje się tu również basen zbudowany z naturalnych kamieni odzyskanych z lesu. Obiekt jest otoczony przez dużą powierzchnię gruntów, które obejmują 4 hektary gajów oliwnych DOP, 2,5 ha winnic DOC Capalbio i 2 ha gruntów ornych.
Gospodarstwo rolne posiada także kilka innych pomieszczeń, takich jak dom-przechowywalnia, pomieszczenie o 15 metrach kwadratowych, box dla koni z gankiem w sumie 200 metrów kwadratowych, kryty drewnem dębu parking z 13 miejscami parkingowymi, magazyn wykorzystany jako hurtownia o 180 metrach kwadratowych i 50 metrów kwadratowych altany.

informacje techniczne

Region: Toskania
Miasto: Grosseto
Lokalizacja: Grosseto

Typologia: Domy na sprzedaż Toskania – Gospodarstwo rolne na sprzedaż
Powierzchnia wewnętrzna: 1030 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 9 ha
 
Posiadłość A: 260 mq
Pokoje: 9
Łazienki: 9
Salony: 1
Jadalnia: 1
Kuchnia: 1
 
Posiadłość B: 220 mq
Sypialnia: 2
Łazienki: 3
Salony: 1
Jadalnia: 1
Kuchnia: 1
 
Apartament: 45 mq
Pokoje: 1
Łazienki: 1
Salon: 1
Aneks kuchenny: 1
 
Posiadłość: 60 mq
Sypialnia: 2
Łazienka: 1
 
jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne: 3
 
Basen
Box dla koni
Miejsca parkingowe
Ogród: 5000 mq
Grunty orne: 2 ha
Winnica Capalbio DOC: 2,5 ha
Gaj oliwny Dop: 4 ha
 
Toskania - Grosseto: Orbetello 20 km - Marina di Grosseto 60 km - Argentario Golf Club 19 km - Montalcino 100 km - Siena 128 km - Jezioro Bolsena 41 km - Rzym 136 km - lotnisko Rzym 99 km - zjazd z autostrady: Grosseto sud 40 km.

Ref: 0212
cena: Od 2,5mil do 5mil

sprzeda zię willę w toskanii

domostwo w toskanii
posiadłość chianti

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Grosseto

Toskania – Grosseto: zamek w Capalbio był częścią darowizny do Opactwa Św. Wincentego i Atanazego w Tre Fontane w 805 przez Karola Wielkiego. W 1161 r.jest przywilejem papieża Aleksandra III, który potwierdził posiadanie tego samego opactwa. Kilka lat później Aldobrandeschi dostają ziemię w Capalbio w Toskania, pod koniec XIII wieku zostaje zdobyte przez Orvieto. Capalbio przechodzi do Republiki Sieny, objętej panowaniem Orsini. Jest to okres, zamożny gospodarczo, podczas którego prowadzone są ważne prace, zostaje wzbogacony o posiadanie murów, domów, kościołów i zostaje uzupełniona twierdza, której budowa została zainicjowana przez Aldobrandeschi.
W kwietniu 1555 r. hiszpańskie wojska księcia Morignano, sprzymierzonego z Medici, przejmują Sien i w czerwcu, po Porto Ercole i Orbetello, także Capalbio przechodzi pod panowanie Hiszpanów. Wieś w Toskanii, gdzie znajduje się posiadłość, została przejęta przez Hiszpanię przez Cosimo I de 'Medici i do tego czasu dla kraju zaczął się kryzys gospodarczy i demograficzny. Warunki gospodarcze ulegają zatrzymaniu ze względu na kilka czynników, w tym wilgotność obszarów bagiennych, w odległości od centralnej władzy, w miejscu na granicach państwa, brak odpowiedniej sieci dróg, i wreszcie przez najazdy Turków. Niezdrowe powietrze jest jednym z najpoważniejszych problemów przed którymi stoi Maremma w XVII wieku, w rzeczywistości wyludnienie ma miejsce z powodu malarii. Dynastia Medici utrzymuje swoją władzę nad Wielkim Księstwem Toskani aż do 1737 r., kiedy to wygasa główny oddział, sukcesja przechodzi do książąt Lotaryngii. Tymczasem we wsi w Toskanii, Stan Dziekanów przestaje być pod panowniem Hiszpanii, przechodzi pod panowanie Austriaków (1707), a następnie Burbonów (1736).
Capalbio utraciło autonomię administracyjną, od momentu gdy Leopold I przyłączył się Manciano, i w 1842 roku Loepold II przyłączył się do Orbetello, status, który będzie trwał przez 100 lat. W tym okresie, katastrofalna sytuacja społeczna jest również wzmocniona przez plagi bandytów, którzy przemierzali Maremma. Po drugiej wojnie o niepodległość, Capalbio przechodzi pod rządy Królestwa Włoch, rolnictwo charakteryzuje się nadal posiadłościami ziemskimi. W 1952 roku z realizacji reformy rolnej, poprzedzonej stworzeniem w 1951 roku Maremma, staje się nowoczesnym rozwój rolnictwa i w 1960 r. Capalbio dostaje własną autonomię administracyjną.