ANTYCZNY ZAMEK NA SPRZEDAŻ W ALESSANDRII

1 zdjęć
W dominującej pozycji na wzgórzach Monferrato stoi ten starożytny dwór obronny pochodzący z X wieku, specjalnie zaprojektowany, aby wytrzymać ataki Saracenów. Ten starożytny zamek w Piemonte, na dzisiaj sprzedaż, narodził się jako niedostępny bodziec tufu z widokiem na dolinę i okoliczne równiny oferując piękne widoki na wzgórza Monferrato i Alessandrii wraz z jego winnicami. Zabytkowy dwór był początkowo strażnicą, otoczoną później przez stodoły, rezerwy żywności i dzielnice uzdrowiskowe. Tuż poniżej fortu znajdowali się pierwsi mieszkańcy kraju. Ostatni faudalowie kraju, Gozani, wzbogacili zamek o malowniczą osiemnastowieczną elewację, spadające stopniowo masy, wielkie schody w kształcie litery „u” i dwa łuki przy wejściu od południa i od północy.
Tylko dzięki tej rekonstrukcji, zamek, niedaleko Turynu, odzyskał blask, posiada on również piękny ogród, który można podziwiać do dziś. Ci sami panowie wybudowali również w XVIII wieku, w ogrodzie na dachu, małą kaplicę z doskonałymi proporcjami, praca Ferroggio, studenta Juvarra. Ostatnie prace stylistyczne, w 1828 roku, należą się architektowi Baollati, który dokonał pewnych interwencji w południowej fasadzie w neogotyckim stylu: fasada złamana w kierunku poziomym, spada, tworząc taras na trzecim piętrze, przez który można wejść na szczyt wieży, skąd można podziwiać wspaniały widok na łuk Alp, od Monviso do Monte Rosa, delikatne wzgórza Monferrato i równiny Lomellina.
Wynikiem starannej renowacji, ten szlachetny zamek na sprzedaż, zamienił się w przytulny i elegancki „relais chateau”, którego otoczenie tworzą wspaniałą atmosferę. Nieruchomość ma łączną powierzchnię 1850 metrów kwadratowych, ale istnieje możliwość wykonania prac budowlanych i zwiększenie powierzchni o 11 pokoi, salę konferencyjną, prywatnych mieszkań itd. Aby zakończyć opis domostwa, znajdziemy 7000 metrów kwadratowych ogrodów i parków.

informacje techniczne

Region: Piemonte
Miasto: Alessandria
Lokalizacja: Alessandria

Typologia: Sprzedaż zamki - Turyn Zamki
Powierzchnia wewnętrzna: 1850 mq +385 budynku
Powierzchnia zewnętrzna: 7000 mq

10 pokoi
1 apartament
3 jadalnie
1 bar
1 kuchnia

jak również inne pokoje i pomieszczenia techniczne

Park: 7000 mq

Piemonte – Alessandria: Alessandria 31 km - Turyn 94 km - Genoa 108 km - Mediolan 105 km - Golf Club „Jacket” km 10 – lotnisko Turyn 99 km – kąpieliska termalne 50 km - Zjazd z autostrady: zjazd Casale Monferrato Sud 2 km.

Ref: 2324
cena: Do 2,5mil

prestiżowy dom

zamek piemonte
sprzedaż willi

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Alessandria

Piemonte - Alessandria - Casal Monferrato: Alessandria, siedziba wspaniałego zamku na sprzedaż, została założona w połowie XII wieku przez Ligę Lombarda z konkretnym zamiarem objęcia strategicznej pozycji i przeszkodzeniem zamiarów markiza Monferrato Guglielma Starego,  krewnego i zwolennika Fryderyka I „Barbarossa” i razem w Mediolanie stać się symbolem niezniszczalności Longobardów. Początkowo przyjmuje nazwę „Civitas Nova”, a później pseudonim wymyślony przez cesarza Barbarossy „Alessandra della paglia”, co przypomina nam, że w 1174, podczas legendarnego  oblężenia, dachy miasta były kryte strzechą.
Miejscowości znajdujące się w pobliżu Piemonte w rzeczywistości były budowane i wzmacniane brzegami Tanaro wokół Borgo Rovereto. Barbarossa oblęża miasto, kiedy jego pokonani żołnierze wycofują się z niego, zostaje nazwany na cześć papieża Aleksandra III, patronem Ligi. Później staje się częścią imperium, przyjmując, na krótki okres, nazwę „Cesarstwa”.  Stało się wolnym miastem w Piemonte w 1198, a następnie śledzi losy Księstwa Mediolanu. W 1348 przechodzi pod rządy Viscontiego, Sforza i Hiszpanów. Przejęta przez księcia Eugeniusza w 1707 roku, upada pod rządami Savoia w 1713 roku do, którzy je wzmacniają, tak aby stało się strategicznym miejscem i podporą Piemonte. Z tego okresu pochodzi ”Cytadela”, która jest jednym z najwspanialszych przykładów włoskiej architektury militarnej z XVIII wieku i jednym z najważniejszych w Europie.
Alessandria została zbudowana przez króla Vittorio Amedeo II od 1728. Prace kontynuował jego następca Karol Emanuel III, aby dzieła mógł dokończyć generał Marescot i Chasseloup; obrona ponownie umocnia się w połowie XIX wieku. Cytadela z miejscowości w Piemonte uderza wielkością ściana miasta, które mają obwód trzech kilometrów i prezentują plan o sześciokątnych frontach. Najciekawszy kompleks architektoniczny jest oferowany przez plac o 30.000 metrów kwadratowych posiadające masywne i ciężkie, prostokątne budynki z XVIII i XIX wieku. Patrząc na strukturę miasta osiemnastowiecznej z Alessandrii, rozszerzonej w 1859 r. oraz typowe świadectwa wojskowe XIX wieku, uważa się, że była to ogromna twierdza przeszłości, która była w stanie wytrzymać kilkukrotne oblężenie. Twierdza jest teraz miastem o wielkim szacunku, siedzibą wspaniałych, luksusowych willi i prestiżowych zamków.