ANTYCZNA POSIADŁOŚĆ TOSKAŃSKA NA SPRZEDAŻ

13 zdjęć
Antyczna Toskańska nieruchomość na sprzedaż znajduje się w samym sercu Casento, pierwszej dolinie nad brzegiem rzeki Arno, na granicy między Florencją, Arezzo i Romanią, i składa się w sumie z 3200 metrów kwadratowych z krytymi powierzchniami zanurzonymi w 99 hektarach lasów i gruntów ornych: widok jest niesamowity, w środku rzeki Arno, zieleń topoli i gór, który otacza całą dolinę.
Kompleks składa się z kilku prestiżowych budynków: dom, zbudowany z kamienia, składa się z dwóch budynków około 450 metrów kwadratowych i 300 metrów kwadratowych, z których najstarszy składa się z przebudowanej wieży z zewnętrznymi ścianami zamku rumuńskiego Toskanii i sięgającego X wieku. Dom zwany Coltriciano jest budynkiem o ok. 950 metrach kwadratowych, także z kamienia, położony na wzgórzu z widokiem na Casentino i 300m od parafii rumuńskiej, uważany za jeden z najpiękniejszych kościołów romańskich w Toskanii. Na terenie nieruchomości znajduje się również dom wiejski o powierzchni 380 metrach kwadratowych i stara stodoła i magazyn w sumie o ok. 1200 metrach kwadratowych. Najbliższa otaczająca okolica jest bogata w romańskie kościoły i średniowieczne zamki dobrze utrzymane i satnowiące główne cechy charakterystyczne tego obszaru, lasy z trzema klasztorami znajdującymi się w milczeniu: Camaldoli, La Verna i Vallombrosa. Położony w lesie i ciszy Parku Narodowego Lasów Casentino, osiedle posiada typowe cechy stylu rustykalnego Toskani, kamienne zewnątrz, sufity i wykończenia z drewna.
Znajduje się u podnóża zamku w Romena i jednobrzmiącego romańskiego kościoła, ten antyczny, prestiżowy kompleks, teraz na sprzedaż we Włoszech, typowo z kamienia, położony jest w malowniczej okolicy z widokiem na dolinę wysokiego Casentino, w niewielkiej odległości od Parku Narodowego Lasów Casentino i góry Falterona. Doskonała lokalizacja na zwiedzanie Florencji, Arezzo i Sieny i jednocześnie możliwość odwiedzenia Toskanii różniącej się od tradycyjnych miejsc.

informacje techniczne

Powierzchnia wnętrz: 3200 mq
Powierzchnia zewnętrzna: 99 ha
Typologia: sprzedaż prestiżowych nieruchomości - zamek Toskania


Dom I: 750 mq

Dom II: 380 mq

Dom coltriciano: 950 mq

Gospodarstwo La Pieve: 1120 mq

lasy i grunty orne
 
Arezzo 32 km - Florencja 40 km - Adriatyk 90 km - Siena 100 km - Chianti 50 km – kąpieliska termalne 30 km - lotnisko Florencja 48 km – zjazd z autostrady: A1 Florencja sud 32 km.

Ref: 0067
cena: € 3.200.000

zamek florencja

domostwo na sprzedaż
winnice

kontakt

Aby jak lepiej sprostać Państwa potrzebom, prosimy wypełnić poniższy formularz podając język, w którym chcecie otrzymać odpowiedź. Lionard skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Imię *
Nazwisko *
e-mail*
Telefon*
Società
Język*
Kraj *
Messaggio *
Privacy *
Akceptuję warunki dekretu nr. 196/03.

Tel.: +39 055 0548100

Casento

Istnienie Pratovecchio jest potwierdzone w oficjalnych dokumentach z X wieku, ale stopniowo nabiera znaczenia od XIII wieku, aż do kulminacji w drugiej połowie XIV wieku. Na tej ziemi urodzili się: Paolo di Dono zwany Paolo Uccello, wielki malarz wczesnego renesansu florenckiego, Cristoforo Landino, słynny humanista i komentator Boskiej Komedii i malarz Jacopo Landini zwany Jacopo del Casentino. Sovrastano stolica rudery rumuńskiego zamku, gdzie na wygnaniu żył Dante, gość hrabiego Guido Selvatico od Dovadola. W XIX wieku utworzono przedsiębiorstwo leśne o nazwie Królewski znaczący impuls do działań związanych z eksploatacją zasobów lasu, kontynuując tradycję lokalną która sięga średniowiecza; stąd na przykład pochodzi znaczna część drewna w budowie katedry Florencji. Zamek o bardzo odległym pochodzeniu, to pierwsza własność feudalna hrabiów Alberti di Spoleto, a następnie został przekazany do Guidi. Twierdza, która najwyraźniej miała szesnaście wież, przeszła w 1358 roku do Florencji i została rozsławiona przez Dantego w XXX śpiewie piekła.
W 1902 roku gościem na zamku był Gabriele D'Annunzio, który skomponował szesnaście piosenek dell'Alcyone. Zamek został poważnie zniszczony w czasie II wojny światowej, został później odrestaurowany. W niewielkiej odległości od fortu, można dotrzeć do kościoła San Pietro w Rumunii, który został założony w X wieku na ruinach starszego kościoła i przebudowany w 1152 r., jest przykładem architektury romańskiej wśród najbardziej niezwykłej z całego terytorium.